نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
مشکلات رایج یخچال ها

آشنایی با مشکلات رایج یخچال ها

مشکلات رایج یخچال ها توسط تعمیرکار یخچال حرفه ای به راحتی برطرف می شوند. در برخی مواقع مشکلات یخچال جزئی است و بدون نیاز به تعمیرکار رفع می شوند. اما در صورت وجود مشکل جدی تر باید از تعمیرکار متخصص و با تجربه کمک بگیرید. نیاز مردم بهترین سایت ثبت آگهی میباشد که کاملا رایگان جهت ثبت آگهی تعمیرکار یخچال در تهران میباشد.

بررسی برخی  مشکلات رایج یخچال

شرکت های تولیدی انواع مختلفی از یخچال ها را تولید و به بازار عرضه می کنند. از اینرو مشکلات برندهای مختلف یخچال ها با یکدیگر فرق دارند. اما برخی مشکلات در انواع مختلف یخچال ها مشابه است. در ادامه به بررسی برخی مشکلات رایج یخچال ها می پردازیم.

دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال

یکی از مشکلات رایج یخچال ها خاموش شدن صفحه نمایش دستگاه است. این مشکل در اثر عوامل مختلفی اتفاق می افتد. یکی از دلایل بروز این مشکل اختلال در سوئیچ درب یخچال است. اگر سوئیچ درب دچار مشکل شود سنسورهای آن پیامی برای روشن شدن نمایشگر ارسال نمی کند. از دیگر دلایل می توان به اختلال در اتصالات یخچال اشاره کرد. این مورد باید توسط تکنسین متخصص بررسی شود. مشکل در برد یخچال، نوسانات برق و عدم برق رسانی صحیح به پنل، اختلال در صفحه نمایشگر سبب خاموش شدن صفحه نمایش یخچال می شوند. عوامل مختلفی از قبیل ضربه، فرسایش، آب خوردگی و … در ایجاد اختلال در صفحه نمایشگر موثر هستند. در این شرایط باید سریعا نسبت به تعمیر و یا تعویض صفحه نمایشگر اقدام کرد.

 منجمد شدن مواد غذایی از مشکلات رایج یخچال ها

در برخی موارد مواد غذایی داخل یخچال یخ می زنند. این مشکل در اثر دلایل مختلفی از قبیل مختل شدن تنظیمات دمای ترموستات، کثیفی کویل های کندانسور، خرابی ترمیستور یخچال، مسدود شدن فن خروجی هوا و خرابی برد اتفاق می افتد. برای حل مشکل پیش آمده باید از تکنسین مجرب و متخصص کمک بگیرید.

اگر در تبریز نیاز به تعمیرکار یخچال هستین , میتونین روی کلمه تعمیر یخچال در تبریز کلیک کنید.

برفک زدن یخچال

یکی از مشکلات رایج یخچال ها برفک زدن است. در صورتیکه یخچال شما نوفراست یا بدون برفک می باشد باید دلایل بروز این مشکل را بررسی کنید. از دلایل برفک زدن یخچال می توان به شل شدن لاستیک درب یخچال و نفوذ هوا به داخل آن، اتصالی در بدنه‌ی کمپرسور، خراب شدن تایمر دیفراست، خرابی ترموستات، نصب غیر استاندارد یخچال، باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال اشاره کرد.

خرابی فن از دیگر مشکلات رایج یخچال ها

وظیفه فن ایجاد گردش هوا در یخچال است. در برخی موارد فن یخچال به دلایل متعددی از قبیل کهنه شدن قطعه، ورود شیء خارجی به داخل فن، وجود گرد و خاک و کثیفی و نوسانات برقی یخچال از کار می افتد. برای حل مشکل باید از تعمیرکار متخصص و مجرب کمک بگیرید.

ایجاد سروصدای زیاد در یخچال

در برخی مواقع صدهای عجیب غریبی از موتور یخچال به گوش می رسد. علت ایجاد این نوع سر و صدا اختلال در فن، تراز نبودن یخچال، اختلال در موتور فن کندانسور، اختلال در موتور فن اوپراتور و شل شدن لوله های کمپرسور است. برای حل این مشکل باید به مراکز معتبر تعمیر یخچال مراجعه کنید.

سخت باز شدن درب دستگاه یکی از مشکلات رایج یخچال ها

در برخی موارد پس از باز و بسته  کردن درب یخچال برای باز کردن مجدد آن باید فشار بسیار زیادی وارد کنید. علت بروز این مشکل تنظیم مجدد فشار فضای داخلی یخچال است. اما دلایل دیگری از قبیل خراب شدن لولاهای در، تراز نبودن یخچال، انباشت گرد و غبار در لاستیک‌های درب سبب بروز این مشکل می شوند.

یخ زدن لوله های پشت یخچال

لوله های پشت یخچال وظیفه خنک کردن یخچال را بر عهده دارند. در صورتیکه این نوع لوله ها یخ بزنند عملکرد یخچال مختل می شود. تعمیرکار برای حل این مشکل باید تایمر دیفراست، ترموستات و هیتر دیفراست را مورد بررسی قرار دهد. در صورت نیاز قطعه خراب شده را تعمیر و یا تعویض کند.

خاموش نشدن موتور فریزر از مشکلات رایج یخچال ها

در برخی موارد موتور فریزر یکسره کار می کند و خاموش نمی شود. برای حل این مشکل باید از تکنسین متخصص و مجرب کمک بگیرید. تکنسین با بررسی کویل های کندانسور، نحوه عملکرد گرمکن، تایمر و لوله زهکش مشکل پیش آمده را به راحتی برطرف می کند.

روشن شدن چراغ دیفراست یخچال

یکی از مشکلات رایج یخچال ها روشن شدن چراغ دیفراست یخچال است. روشن شدن این چراغ به معنای انجام عمل یخ زدایی می باشد. در اینصورت سنسور باید دستور توقف فرآیند را به برد ارسال کند.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *