نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
خرابی برد ماشین لباسشویی

علائم و دلایل خرابی برد ماشین لباسشویی

برد الکتریکی یکی از قطعات مهم ماشین لباسشویی است. این قطعه سایر اجزای ماشین های لباسشویی از قبیل موتور و پمپ تخلیه را راه اندازی می کند. از طرفی مدیریت برنامه های لباسشویی مانند آبکشی، تخلیه، شستشو و چرخش دستگاه را بر عهده دارد. خرابی برد ماشین لباسشویی عملکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد. در اینجا قصد داریم شما را با مشکلات رایج ماشین لباسشویی بیشتر آشنا کنیم.

برد ماشین لباسشویی

برد ماشین لباسشویی اصلی ترین قطعه ماشین لباسشویی به حساب می آید. وظیفه اصلی برد کنترل کردن سایر قطعات و ارسال دستورات است. بنابراین در صورت خرابی برد عملکرد کل دستگاه مختل خواهد شد. در برخی مواقع خرابی برد ماشین لباسشویی سبب از کار افتادن دستگاه می شود. یکی از عوامل مهم در رتبه بندی ماشین لباسشویی ها برد است. هر چقدر لباسشویی پیشرفته تر باشد برد آن تخصصی تر خواهد بود. به همین دلیل تعمیر برد ماشین لباسشویی نیازمند تخصص و مهارت خاص است.

علائم خرابی برد ماشین لباسشویی

علائم خرابی برد دستگاه شامل مواردی از قبیل خاموش شدن صفحه نمایش برد کنترل، عدم آبگیری ماشین لباسشویی، از کار افتادن ماشین لباسشویی، عدم تخلیه ماشین لباسشویی و … است. تشخیص مشکل در برد کنترلی دستگاه به متخصص نیاز دارد. در اینصورت باید با تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

اختلال در اجرای برنامه

توجه داشته باشید که ماشین لباسشویی طبق دستورات شما برنامه شست و شو را انجام نمی دهد. برای مثال دمای آب مطابق درخواست شما تنظیم نخواهد شد. یا اینکه جریان آب داخل محفظه لباسشویی به درستی جریان ندارد.

عدم کار کردن پنل جلویی ماشین لباسشویی

پنل جلویی دستگاه وظیفه کنترل فعالیت های ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. این قطعه از ماشین لباسشویی با برد دستگاه ارتباط مستقیم دارد. عدم کار کردن پنل جلویی ماشین لباسشویی از دلایل خرابی برد دستگاه است. از دیگر علائم می توان به خاموشی پنل جلویی ماشین لباسشویی اشاره کرد.

دلایل خرابی برد ماشین لباسشویی

در برخی مواقع قطعات مختلف ماشین لباسشویی دچار خرابی می شوند. در اینصورت با کمک گرفتن از تعمیرکار حرفه ای و تشخیص به موقع می توانید سریعا نسبت به تعمیر یا تعویض برد دستگاه اقدام کنید. برد ماشین لباسشویی برندهای مختلف از خازن ها و فیوزهای مختلف تشکیل شده است که روی PCB مونتاژ شده اند.

نوسان برق

یکی از دلایل خرابی برد نوسان برق است. در برخی مواقع نوسان برق سبب اتصالی خازن ها و در نهایت سوختگی برد می شود.

نفوذ آب درون ماشین لباسشویی

در برخی مواقع نفوذ آب به درون ماشین لباسشویی سبب از کار افتادن قطعات درونی دستگاه می شود. در اینصورت احتمال اتصالی کردن سیم پیچی داخلی وجود دارد. این امر سبب سوختگی برد دستگاه می شود. نفوذ آب سبب خطر برق گرفتگی، سوختگی ماشین لباسشویی و در پی آن سوختن برد می شود.

خازن ها دلایل خرابی برد ماشین لباسشویی

خرابی های خازن های روی برد یکی از دلایل خرابی برد لباسشویی است. در اینصورت باید با کمک گرفتن از تعمیرکار حرفه ای نسبت به تعمیر برد دستگاه اقدام کنید.

فیوزها

خراب شدن فیوزها در خرابی برد دستگاه نقش موثری دارند. برای حل این مشکل باید با تعمیرکاران مجرب و حرفه ای تماس بگیرید.

قرار گیری در محیط هایی با هوای گرم و یا مرطوب

رطوبت عامل اصلی کاهش کارایی و طول عمر برد ماشین لباسشویی است. از طرفی گرما سبب گرم شدن برد و خرابی خازن های موجود می شود. به دنبال خرابی خازن ها برد دچار خرابی یا سوختگی می شود.

استفاده مکرر از ماشین لباسشویی

توجه داشته باشید که بلافاصله پس از اتمام یک برنامه شست و شو، برنامه دیگری را آغاز نکنید. شما باید تا خنک شدن قطعات صبر کنید. در غیر اینصورت سبب خرابی برد ماشین لباسشویی می شوید.

گذاشتن بار بیش از حد مجاز از دلایل خرابی برد ماشین لباسشویی

یکی از نکات مهم به هنگام استفاده از ماشین لباسشویی این است که بیش از حد مجاز لباس داخل لباسشویی نیندازید. بهتر است این کار را طی چند مرحله انجام دهید، زیرا سنگین شدن بیش از حد لباسشویی موجب خرابی قطعات مختلف دستگاه می شود.

فرسودگی ماشین لباسشویی

هر کدام از وسایل برقی طول عمر خاصی دارند. ماشین لباسشویی هم از این قاعده مستثنی نیست. فرسوده شدن قطعات مختلف دستگاه می توانند دلایل خرابی برد ماشین لباسشویی به حساب آیند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *