نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
قیمت ضایعات آهن

عوامل مهم و تعیین کننده قیمت ضایعات آهن

قیمت ضایعات آهن

قیمت ضایعات آهن را نمی توان به صورت قطعی و دقیق مشخص کرد، زیرا به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. با انتخاب مراکز معتبر خرید و فروش می توانید این نوع ضایعات را با قیمت بسیار بالایی به فروش برسانید. همچنین بازیافت ضایعات مزیت های بسیار زیادی را برای صنایع به دنبال دارد. در این مبحث نگاهی بر عوامل و فاکتورهای تاثیر گذار بر روی قیمت این نوع ضایعات خواهیم داشت.

اگر دنبال خریدار ضایعات آهن منصف میگردین میتونین با ما تماس بگیرین و قیمت ضایعات آهن را بپرسین قبل از فروش.

قیمت ضایعات آهن
قیمت ضایعات آهن

نگاهی بر عوامل موثر بر قیمت ضایعات آهن

بهتر است بدانید عوامل و فاکتورهای متعددی بر روی قیمت ضایعات آهن تاثیر گذار هستند. جهت خرید و فروش این نوع ضایعات باید با قیمت این نوع ضایعات و عوامل موثر بر این قیمت آشنا شوید. در ادامه بد نیست نگاهی بر برخی از این عوامل داشته باشید.

نوسانات بازار ارز: یکی از عوامل مهم تاثیر گذار بر روی قیمت این نوع ضایعات نوسانات ارزهای جهانی است. با کاهش قیمت ارز قیمت این محصول کمتر و با افزایش قیمت کلی این ارزها قیمت آهن بیشتر می شود.

هزینه‌ های حمل و نقل: مواد آهنی قراضه به منظور بازیافت شدند باید از یک محیط به محیط دیگر منتقل شوند. این جابجایی و حمل و نقل همواره هزینه هایی را به دنبال دارد. در واقع هزینه حمل و نقل بر روی قیمت نهایی خرید و فروش ضایعات محاسبه می شوند.

قیمت سنگ آهن: از دیگر عواملی که قیمت ضایعات آهن را دچار تحول می  کند، میزان قیمت ثابت سنگ آهن است.

میزان عرضه و تقاضا: میزان عرضه و تقاضا از دیگر مواردی است که باعث بالا و پایین شدن قیمت این نوع ضایعات می شود.

آشنایی با دیگر فاکتورهای تعیین کننده قیمت این محصول

قیمت ضایعات آهن علاوه بر موارد ذکر شده به فاکتورهای دیگری نیز بستگی دارد. بازیافت و جداسازی ضایعات یکی از این عوامل مهم و تاثیر گذار است. قراضه های آهن ابتدا بعد از جمع آوری در یک فضای باز انبار می شوند. در مرحله بعد کارگران باید آنها را بر اساس کاربرد و ویژگی هایی که دارند دسته بندی کنند. این کار با آهنرباهای بزرگ قابل انجام می باشد. در این روش فلزات غیرآهنی آهنربا را دفع و فلزات آهنی جذب آهنربا می شوند.

بعد از جداسازی ضایعات به کارخانجات بازیافت انتقال داده خواهند شد. این ضایعات بر روی تسمه نقاله قرار داده شده و به تکه های بزرگ و کوچک تقسیم می شوند. نوع خریدار از دیگر عوامل تاثیر گذار به شمار می آید. خریداری که مستقیماً با کارخانه فولاد در ارتباطه یا خریدار خرد است در قیمت ضایعات آهن تاثیر بسیار زیادی دارد. از دیگر عواملی که بر قیمت این نوع ضایعات تاثیر می گذارد وقایع سیاسی است. مثلا بحران های سیاسی بین المللی و منطقه ای باعث افزایش تقاضا برای ضایعات می شود. این عامل غیر پیش بینی می باشد.

رابطه انواع مختلف ضایعات آهن با قیمت آن

نوع از دیگر عواملی است که ارتباط مستقیمی با قیمت ضایعات آهن دارد. این نوع ضایعات دارای انواع مختلفی هستند. برخی از این ضایعات به دلیل داشتن خلوص بیشتر از قیمت بالاتری برخوردار می باشند. در ادامه نگاهی بر این انواع مختلف خواهیم داشت.

ضایعات گالوانیزه: یکی از این انواع مختلف ضایعات گالوانیزه است. این نوع ارزش  نسبتاً بالایی داشته و معمولا از قراضه‌های پوشش  دهنده به دست می آیند. از این نوع اغلب به منظور تولید کالاهای جدید در شرکت‌های صنعتی استفاده می شود.

ضایعات ورق روغنی: این نوع از ضایعات از رنگ‌های روغنی به دست می آید. قیمت ضایعات آهن در این حالت بالا می باشد. با خرید و فروش این نوع ضایعات می توان به سود بالایی دست پیدا کرد.

ضایعات ویژه و سوپر ویژه: از دیگر انواع مختلف ضایعات می توان به ضایعات ویژه و سوپر ویژه اشاره داشت. ساخت لوله‌ ها از کاربرد اصلی این نوع ضایعات به شمار می آید. با بازیافت این نوع ضایعات به طور قابل توجهی می توان در هزینه‌ های تولید کالاهای مختلف صرفه جویی کرد. با توجه به مطالب ذکر شده می توان گفت که یکی از عوامل مهم و موثر در تعیین قیمت ضایعات انواع مختلف آن است.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *