نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

عوامل موثر بر قیمت ضایعات مس

ضایعات

۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ 408 بازدید
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
قیمت ضایعات مس

عوامل موثر بر قیمت ضایعات مس

قیمت ضایعات مس برای مصرف صنعتی و غیر صنعتی جهت تولید کالاهای مختلف اهمیت بسیار بالایی دارد. ضایعات مس برای برگشت به چرخه مصرف باید وارد فرآیند بازیافت شوند. می توان گفت ضایعات مس در فرآیند تولید و عرضه آن به بازار اهمیت بسیار بالایی دارند. از اینرو قیمت فروش ضایعات مس نقش بسیار مهمی دارد. توجه داشته باشید که در ایران فروش ضایعات مس براساس میزان تقاضای آن انجام می گیرد. البته تعداد واحدهای فعال تولیدی در ایران بسیار زیاد است. بنابراین مصرف این محصول زیاد می باشد.

اگر به دنبال خریدار ضایعات آهن میگردین میتونین به لینک اشاره شده تماس بگیرید.

همشهریای تهرانی نیز جهت فروش و یا خرید ضایعات در تهران هستن میتونن به لینک اشاره شده کلیک فرمایند.

چگونگی تعیین قیمت ضایعات مس

از مهم ترین انواع ضایعات مس می توان به ضایعات آهن، ضایعات مس و ضایعات پلاستیک و ضایعات آلومینیوم اشاره کرد. از طرفی تولیدکنندگان ضایعات و کارخانه های تولیدی به صورت عمده و در بازارهای آنلاین اقدام به خرید و فروش ضایعات مس، آلومینیوم، آهن قراضه و … می کنند. از موارد بسیار مهم و تاثیرگذار بر قیمت ضایعات مس می توان به ناهماهنگی عرضه و تقاضا اشاره کرد. در صورتیکه حجم عرضه کمتر از تقاضا باشد با افزایش قیمت ضایعات مواجه خواهیم شد. از دیگر عوامل می توان به حجم تولید مس توسط شرکت های تولیدی اشاره کرد. در صورتیکه حجم تولید این محصول بیشتر شود قیمت ضایعات مس افزایش افزایش پیدا خواهد کرد. توجه داشته باشید که بخشی از مس به خارج از کشور صادر می شود. بنابراین صادرات مس بر قیمت این محصول بسیار موثر است. در صورتیکه حجم صادرات مس زیاد باشد قیمت آن در بازارهای داخلی افزایش پیدا خواهد کرد.

فروش ضایعات مس

کشورهای صنعتی و پیشرفته از قبیل آمریکا، ژاپن، کره جزء خریدارهای اصلی ضایعات مس به حساب می آیند. معمولا صادرات ضایعات مس از دیگر صنایع کشور که بیشترین بازار فروش ضایعات مس را دارند انجام می گیرد. برای مثال صنایع ذوب آهن، پتروشیمی ها و پالایشگاه ها بیشترین بازار فروش ضایعات مس را به خود اختصاص داده اند. کشورهایی از قبیل افغانستان، پاکستان، چین، عراق به صورت محدود اقدام به صادرات ضایعات مس می کنند. بد نیست بدانید که ضایعات مس در ایران به دلایل متعددی بسیار مورد توجه قرار دارد. از دلایل مختلف می توان به ارزان بودن، هزینه مناسب بازیافت آن و عدم استفاده از روش های سنتی برای تولید آن اشاره کرد. البته مس با درجه کیفی مختلف وارد بازار می شود. کیفیت مس بر میزان فروش و قیمت ضایعات مس موثر است. در واقع هر چقدر کیفیت ضایعات مس بیشتر باشد حجم بیشتری از آن به فروش می رسد.

نگاهی بر انواع مختلف ضایعات مس

منظور از ضایعات مس چیزهای مسی است که دیگر برای صاحب آن قابل استفاده نیست. البته از برخی وسایل مسی از قبیل ظروف قدیمی مسی بدون بازیافت می توان استفاده کرد. اما برخی وسایل که مس در آن ها بکار رفته و قابل استفاده نیستند به ضایعات مسی تبدیل می شوند. در اینصورت با فروش این نوع ضایعات به خریداران می توان مس را دوباره به چرخه ی تولید بازگرداند. این امر در حفظ محیط زیست، اقتصاد کشور و اشتغال زایی نقش موثری دارد.

ظروف مسی

یکی از اصلی ترین کاربردهای مس ساخت ظروف مسی است. ظروف قدیمی به دلیل وزن بالا مقدار بسیار زیادی مس دارند. به همین دلیل مورد توجه اغلب خریداران ضایعات مس قرار می گیرند. قیمت ضایعات مس برحسب میزان مس موجود در ظرف متغیر است. بنابراین ظروف مسی قدیمی از انواع ضایعات مسی به حساب می آیند.

سیم و کابل مسی

مس رسانای الکتریسیته است. از طرفی نسبت به نقره قیمت ارزان تری دارد. به همین دلیل در ساخت سیم و کابل ها از مس استفاده می کنند. برخی سیم ها و کابل های مسی که در انتقال برق کاربرد دارند، روکش ندارند. بنابراین امکان بازیافت این نوع سیم ها و کابل ها وجود دارد.

نیاز مردم بهترین خریدار ضایعات در تبریز نیز میباشد.

مس آرمیچری نوع دیگری از ضایعات

در ساخت موتورهای الکتریکی از سیم پیچی مسی استفاده می شود. البته در برخی موتورها فقط روکش سیم ها مسی می باشد. با توجه به اینکه کل سیم پیچی مسی است یا فقط روکش سیم ها قیمت ضایعات مس متفاوت می باشد.

سیم های روکش دار مسی نوعی دیگر از ضایعات

اغلب سیم های برقی مورد استفاده در ساختمان ها سیم های مسی روکش دار هستند. برای بازیافت این نوع ضایعات مسی باید روکش پلاستیکی از سیم جدا شوند. معمولا با استفاده از قیچی های مخصوص روکش را از سیم جدا می کنند. روش دیگر سوزاندن ضایعات سیم های روکش دار مسی است، که در اثر حرارت روکش ها ذوب شده و از سیم مسی به راحتی جدا می شوند.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *