نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

آشنایی با نکات مهم نگهداری از مبلمان

یکی از وسایل پرکاربرد منزل یا اداره مبلمان است. به همین دلیل دانستن برخی نکات و استفاده صحیح از مبلمان باید جدی تلقی شود. با نگهداری اصولی می توانید طول عمر مبلمان را افزایش دهید. از طرفی مبلمان ارکان اصلی دکوراسیون منزل به حساب می آید. در واقع حرف اول را در چیدمان پذیرایی می زند. مبلمان با ایجاد فضایی مناسب نقش موثری در گردهمایی خانواده دارد، از اینرو نکات مهم نگهداری از مبلمان باید به صورت درست و اصولی انجام شود.

نکات مهم نگهداری از مبلمان
نکات مهم نگهداری از مبلمان

اصول نگهداری از مبلمان

نکات مهم نگهداری از مبلمان مبل در انواع مختلف از قبیل پارچه ای، چرمی و چوبی در بازار موجود است. روش های نگهداری انواع مختلف مبلمان متفاوت می باشد. البته برخی روش های نگهداری در انواع مختلف مبلمان یکسان است. در اینجا قصد داریم به اصول کلی برای محافظ مبلمان بپردازیم.

اگر مبلتان نیاز به تعمیر داشت میتوانید با تعمیرکار مبل در سایت نیاز مردم مراجعه فرمایید.

 گردگیری مبلمان

نخستین اصول نگهداری از مبلمان این است که به طور مرتب گردگیری شود. شما می توانید با کمک جاروبرقی و یا دستمال خشک گرد و خاک را از مبلمان پاک کنید. توجه داشته باشید که از دستمال مرطوب استفاده نکنید، زیرا موجب لک شدن مبل می شود. بهتر است هفته ای یکبار مبلمان را گردگیری کنید.

محل قرارگیری مبلمان یکی از نکات مهم نگهداری از مبلمان

یکی از نکات مهم برای نگهداری اصولی مبلمان این است که آن را در جای مناسب قرار دهید. از آنجاییکه تابش مستقیم نور خورشید برای انواع مبلمان مضر است، بنابراین باید از تابش مستقیم نورخورشید به مبلمان جلوگیری کنید. از طرفی سرما و گرمای زیاد سبب آسیب به مبلمان می شوند. توصیه می کنیم مبلمان چوبی و یا چرمی را در کنار شوفاژ و یا بخاری قرار ندهید.

نحوه شست و شوی مبلمان

یکی از نکات مهم نگهداری از مبلمان  نحوه شست و شوی درست و لکه گیری مبل است. اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید باید قبل از شروع کار دانش خود را در این زمینه افزایش دهید. بهتر است کوسن های مبل را با دست بشویید. این بدان معنا است که از قرار دادن کوسن ها داخل لباسشویی خودداری کنید. معمولا بر روی مبلمان برچسبی در رابطه با نحوه شست و شوی آن وجود دارد.

توصیه می کنیم لکه گیری مبلمان را با مواد طبیعی انجام دهید. برای مثال استفاده از جوش شیرین، سرکه، آب و صابون بهترین گزینه است. پس از شستشو باید مبل را جلوی نورآفتاب قرار دهید تا به طور کامل خشک شود، زیرا وجود هر گونه رطوبت در مبلمان سبب پوسیدگی آن می شود. توصیه می کنیم شستشوی مبلمان را به دست قالیشویی های معتبر مراجعه کنید.

اهمیت جابه جایی اصولی در نگهداری از مبلمان

جابه جایی مبلمان باید با دقت بالا انجام شود. شما نباید مبل را بر روی زمین بکشید، زیرا این کار باعث خراب شدن پایه های مبل می شود. توصیه می کنیم موقع جابه جایی مبلمان را بلند کنید.

نگهداری از مبلمان چرمی

مبلمان چرمی جزء مبل های پرطرفدار موجود در بازار است. با این نوع مبلمان می توانید ظاهری لوکس به فضای خانه خود ببخشید. با رعایت اصول نگهداری از مبلمان می توانید طول عمر آن را افزایش دهید. برای گردگیری مبلمان چرمی می توانید از پارچه خشک یا پارچه کمی نم دار استفاده کنید.

البته تماس مستقیم آب با مبل چرمی سبب آسیب جدی به آن می شود. در صورت ریختن ماده ای بر روی مبل چرمی از پاک کردن لکه با دستمال نم دار اجتناب کنید. بهترین پارچه برای پاک کردن مبل پارچه خشک است. برای براق شدن و جلوگیری از ترک خوردن مبل چرم باید از اسپری مخصوص استفاده کنید.

نگهداری از مبلمان پارچه ای

انواع مختلف مبلمان پارچه ای در بازار موجود است. شما باید برحسب نوع پارچه شوینده مناسب آن را انتخاب کنید. از طرفی استفاده از بخارشو با رطوبت و بخار زیاد سبب تغییر فرم ظاهری مبل می شود. بنابراین به هنگام استفاده از بخارشو به این نکته توجه ویژه داشته باشید. برای از بین بردن بوی بد پارچه مبل می توانید از جوش شیرین استفاده کنید. برای این منظور می توانید جوش شیرین بر روی مبل بپاشید. سپس شب تا صبح صبر کرده و آن را با جاروبرقی تمیز کنید.

بد نیست بدانید که پارچه های مخملی بسیار حساس هستند. برای تمیز کردن آن ها باید از پارچه نرم استفاده کنید. البته این جنس پارچه مبل در انواع مختلف وجود دارد. نوع کتان و پلی استر نسبت به سایر جنس های مخملی از قبیل ریون و ابریشم مقاوم تر هستند. برای تمیز کردن انواع مختلف پارچه مخملی باید از کارشناس مجرب در این زمینه کمک بگیرید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *