نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

نکاتی که خریداران و فروشندگان ضایعات باید بدانند

ضایعات و نکات مربوط به آن

ضایعات و نکات مربوط به آن ضایعات و خرید و فروش آن به گونه ای است که هر کسی که در این حوزه فعالیت می کند معمولا یک زمین در اطراف شهر داشته که به صورت اجاره ای یا خریداری شده می باشد. این زمین می بایست به اندازه ای بزرگ باشد که بتوان به راحتی قراضه ها را از هم تفکیک کرد و به صورت جداگانه قرار داد. امروزه از ضایعات به عنوان طلای کثیف نیز یاد می شود. همین عبارت می تواند نشان دهنده ارزش قراضه های فلزی باشد. با توجه به اینکه ارزش جهانی فلزات، مخصوصا آهن روزبروز در حال افزایش است، این شغل نیز به همان میزان سود بیشتری در پی دارد.

با بالا رفتن قیمت جهانی فلزات، تمایل افراد به سوی این کسب و کار نیز در حال افزایش می باشد. در صورتی که اطلاعات لازم و کافی را در خصوص این فلزات نداشته باشید ممکن است در خرید یا فروش آن ها متحمل ضرر شوید. بنابراین توصیه می شود پیش از ورود به این کار، تجربه لازم را به دست آورید.

نیاز مردم بهترین سایت ثبت آگهی خریدار ضایعات

انواع ضایعات

شخصی که قصد ورود به بازار ضایعات را دارد، در ابتدا می بایست انواع آنها را به خوبی بشناسد و بتواند آن ها را از هم تشخیص دهد. به طور کلی دورریختنی های فلزی به دو نوع آهنی و غیر آهنی تقسیم بندی می شوند. ضایعات غیرآهنی شامل، چدن، مس، آلومینیوم، تیتانیوم، روی و غیره می باشد.

قیمت انواع ضایعات

پس از اطلاع از انواع دورریختنی های فلزی، حال نوبت به آن رسیده است که قیمت هر یک از آن ها را بدانید و جزئیات مربوط به هر کدام را به دقت بررسی نمایید. برای مثال باید بدانید که قیمت خرید فلز مس با قیمت فروش آن چقدر تفاوت دارد تا در این حین دچار ضرر نشوید. در برخی موارد ممکن است جنس فلزات به دلیل فرسودگی زیاد کاهش قیمت داشته باشند. اطلاع دقیق از تمامی جزئیات می تواند از ضرر به شما جلوگیری نماید. برای اینکه بتوانید در این بازار باقی بمانید باید از قوانین مربوط به آن نیز تبعیت کنید.

شناسایی بازار ضایعات

خریداران و فروشندگان ضایعات باید بدانند که اصولا هر جنسی بازار و مکان خاص خود را دارد. با اطلاع از این نکته می توانند به راحتی با مراجعه به بازار مورد نظر جنس خود را خریداری نموده یا آن را به فروش برسانند. شناسایی بازار هدف و همچنین درک زمان مناسب یکی از مهم ترین نکات در این شغل می باشد.

 

 

فضای مناسب برای نگهداری ضایعات

تامین یک فضای مناسب برای نگهداری ضایعات فلزی بسیار مهم می باشد. همانطور که پیشتر هم عنوان شد، کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند معمولا یک زمین بزرگ خارج از شهر یا به دور از محله های مسکونی تهیه می نمایند. کار با ضایعات فلزی عموما پر سرو صدا می باشد. در نتیجه یکی از دلایل اینکه این مراکز خارج از شهر هستند همین نکته می باشد.

گاهی ممکن است برای مدتی فروش قراضه های فلزی کاهش یابد در نتیجه داشتن فضای کافی برای نگهداری آن ها اهمیت ویژه ای دارد. از طرف دیگر در برخی موارد میزان خرید قراضه ها زیاد شده و در صورت کم بودن فضا با مشکل روبرو خواهید شد.

داشتن تجهیزات مناسب

داشتن تجهیزاتی مانند جرثقیل ها، آهنرباهای غول پیکر و غیره از ابزار های مهم در این بازار می باشد. اگر قصد ورود به این شغل را دارید باید آگاه باشید که داشتن برخی از ابزار آلات در آن الزامی می باشد و بدون آن ها ممکن است با مشکل مواجه شوید.

 

جمع بندی

برای ورود به بازار خرید و فروش ضایعات فلزی باید به نکات خاصی توجه نمایید. افراد مبتدی به این مورد توجه داشته باشند که هرچه قراضه های با حجم بیشتری خریداری کنند، در پی آن سود بیشتری نیز کسب خواهند کرد. ضایعات با حجم کم معمولا توسط دلال ها خریداری می شود و در نتیجه سود آن هم نصیب خودشان خواهد شد.

در این شغل باید نیاز بازار و مشتری را شناسایی کرده و به طور پیوسته فعالیت داشته باشید. در زمان معامله به گونه ای خرید خود را انجام دهید که اگر مشتری به شما مراجعه کرد، دست خالی برنگردد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *