نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

خریدار ضایعات میلگرد

ضایعات

۲۲ بهمن ۱۴۰۱ 625 بازدید
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

خریدار ضایعات میلگرد

خرید ضایعات میلگرد

ثبت آگهی خرید ضایعات میلگرد در نیاز مردم به صورت رایگان میباشد , خریدار ضایعات میلگرد و فروشنده ضایعات میلگرد میتواند در این سایت ثبت آگهی کند.

خریدضایعات آهن که از فولاد ساخته شده اند را ذوب کرده و مجددا از آن ها برای ساخت محصولات آهنی جدید استفاده می نمایند. این ضایعات آهنی در مکان های زیادی همچون، ساخت جاده، خط تولید لوازم خانگی، صنعت پل سازی و غیره یافت می شود. ضایعات های میلگرد در ایران از متداول ترین مواد بازیافت شدنی می باشد. به همین دلیل خرید و فروش این ضایعات ها بیشتر از سایرین انجام می شود. پس از بازیافت این ضایعات ها می توان از  آن ها در صنایع مختلفی مانند مبلمان، دکوراسیون داخلی و غیره استفاده نمود.

انواع ضایعات آهن

آهن ضایعاتی سوپر ویژه: این قراضه ها عمدتا از تیرآهن، میلگرد، ناودانی و سایر مواردی که پس از مدتی بلا استفاده بودن فرسوده می شوند بدست می آیند.

آهن ضایعاتی ویژه: این مدل از قراضه ها از انواع تسمه های آهنی، پرسی میلگرد، موتور یخچال ها و غیره جمع آوری می شود.

آهنی ضایعاتی درجه یک: این نوع از دورریختنی ها معمولا شامل موتور دستگاه های سنگین یا سبک، شاسی خودروها، قوطی های فاقد زنگ زدگی و غیره می باشد.

آهن ضایعاتی درجه دو: انواع توری های فلزی، بدنه موتور سیکلت ها، در و پنجره های فلزی در این دسته قرار می گیرند.

آهن ضایعاتی درجه سه: اگزوز موتور سیکلت ها، حلب های بهداشتی، شیلنگ های فشار قوی سوخته در این گروه قرار دارند.

آهن ضایعاتی روغنی: ورق هایی که در ماشین سازی و همچنین صنایعی مانند تولیدات ابزار آلات کشاورزی و صنعتی استفاده می شوند در این دسته می باشند.

ضایعات آهنی گالوانیزه: لوله هایی مانند کانال های کولر که به وسیله گالوانیزه پوشش داده می شوند در گروه دورریختنی آهنی گالوانیزه قرار می گیرند.

ضایعات میلگرد چه کاربردهایی دارد؟

در ثبت آگهی خریدار ضایعات از بازیافت قراضه های میلگرد در موارد مختلفی استفاده می شود، اما رایج ترین آنها، در ساخت انواع میز می باشد. از طریق خم کردن پایه های میله می توان به ساخت میز رسید. می توانید از میله های آهنی برای دسته های صندلی و پایه های میز استفاده نمود.

از میلگرد های بازیافتی می توان در صنایعی مانند کشاورزی نیز بهره برد. برای مثال برای نگهداری درخت های جوان، بوته ها، باغ و باغچه می توان از آن کمک گرفت. می توانید میلگرد را در اندازه دلخواه خود برش داده و سپس با فرو کردن آن در زمین و تکیه به گیاه مورد نظر، سطح اتکایی برای آن گیاه ایجاد نمایید.

برخی از هنرمندان می توانند از میلگرد آثار هنری همچون مجسمه خلق نمایند. می توانید با برش و جوش دادن میله های آهنی انواع مجسمه مانند حیوانات، گل ها و غیره را ایجاد کنید. ترکیب این فلز با چیز های دیگر مانند شیشه یا چوب می تواند به زیبایی آثار هنری بیفزاید.

گاهی ممکن است خریدار ضایعات میلگرد را در کوره های مخصوص ذوب کرده و پس از اضافه نمودن فلزات دیگر به آن، آلیاژ های مختلفی تولید نمایند. از این آلیاز ها می توان در صنایع گوناگونی استفاده نمود، بدین ترتیب در بسیاری از هزینه ها نیز صرفه جویی می شود.

مزایای بازیافت ضایعات های میلگرد

مهم ترین دلیل بازیافت ضایعات های فلزی، مخصوصا نوع آهنی آن، صرفه جویی در هزینه ها و استخراج مواد معدنی می باشد. به دلیل اینکه فولاد یکی از گران ترین مواد استفاده شده در صنعت ساختمانی می باشد، از طریق بازیافت آن می توان مقدار زیادی در هزینه ها صرفه جویی نمود. فولاد این قابلیت را دارد که به صورت بی نهایت بازیافت شود.

یکی دیگر از مزایای بازیافت این فلز، جلوگیری از آلودگی هوا و همچنین محیط زیست می باشد. از طریق بازیافت فلزات موجود در طبیعت می توان به پاکیزگی طبیعت کمک شایانی نمود. در بیشتر موارد این ضایعات حاوی مواد سمی بوده که در صورت بازیافت، از ورود آن ها به محیط اطراف پیشگیری می شود.

روش های خرید و فروش ضایعات میلگرد

جمع بندی

از میلگرد های آهنی و فولادی در ساخت و ساز استفاده می شود. در نتیجه به میلگردهایی که پس از انجام یک پروژه به صورت ناقص باقی می مانند ضایعات میلگرد گفته می شود. می توان از این قراضه های آهنی در صنایع مختلفی مانند ساخت مبلمان، باغبانی و حتی خلق آثار هنری استفاده نمود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *