نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

خرید ضایعات روی

ضایعات

۱۹ بهمن ۱۴۰۱ 588 بازدید
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

خرید ضایعات روی

ضایعات روی چگونه تولید می شود؟

خرید ضایعات روی جزو پرکاربردترین قراضه های موجود در سراسر جهان می باشد. این فلز در صنایع زیادی کاربردهای فراوانی دارد. این فلز در بیشتر مواقع برای جلوگیری از خوردگی سایر فلزات استفاده می شود که به عبارت دیگر به آن گالوانیزه نیز می گویند. این قراضه های فلزی پس از دورریختنی های آهن، آلومینیوم و مس در رده چهارم از نظر کاربرد و اهمیت قرار دارد. ضایعات های روی قابلیت بازیافت داشته و بدون اینکه خواص خود را از دست بدهد می توان مجدد از آن در مواد مختلف استفاده نمود. اساسی ترین و مهم ترین کاربرد فلز روی در متابولیسم تمامی موجودات می باشد. در بسیاری از صنایع و تولیدی ها از جمله صنایع ماشین سازی، ساختمان سازی، دارو سازی، صنایع غذایی و غیره از آن استفاده می شود.

این فلز در پوسته زمین قرار دارد و کارشناسان میزان آن را حدود 224 میلیون تن تخمین زده اند. از همین رو و با توجه به این عدد می توان به فراوانی این فلز پی برد. همانطور که گفته شد از فلز روی در صنایع و محصولات زیادی استفاده می شود که به این ترتیب می توان عنوان نمود قراضه های تولیدی آن نیز حجم بالایی خواهند داشت. از طریق بازیافت این دورریختنی ها می توان محصولات جدیدی تولید کرد.

 

خریدار ضایعات روی

یکی از مهم ترین دلایل بازیافت ضایعات فلز روی جلوگیری از آلودگی محیط زیست می باشد. رها کردن این فلز در طبیعت موجب تولید گازهای گلخانه ای می شود. این گازها موجب گرم شدن زمین و در نتیجه آب شدن یخچال های طبیعی می شوند. با کمک بازیافت این قراضه ای فلزی می توان تا حد زیادی جلوی انتشار گازهای گلخانه ای را گرفت. همچنین از طریق بازیافت قراضه های روی می توان مواد اولیه بسیاری از کارخانه ها و صنایع را تامین نمود که این کار علاوه بر کمک به اقتصاد کشور می تواند از هزینه های تولید محصولات دیگر نیز بکاهد و  باعث کسب سود بیشتر برای افراد شود.

برای خواندن مطالب بازیافت پلاستیک به لینک اشاره شده کلیک فرمایید.

عوامل موثر بر قیمت ضایعات روی کدامند؟

عوامل مختلفی بر قیمت ضایعات روی تاثیرگذار هستند که از مهم ترین آن ها می توان به قیمت جهانی روی اشاره نمود. با توجه به اینکه قیمت این فلز به صورت روزانه و جهانی تعیین می شود، نوسانات بازار جهانی از اساسی ترین علل تغییرات قیمت روی در ایران می باشد. از طرف دیگر افزایش و کاهش قیمت نفت نیز می تواند یکی دیگر از علت های موثر بر قیمت قراضه های روی باشد. نوسانات ارز در داخل کشور نیز مستقیما بر قیمت ضایعات روی تاثیرگذار می باشد. همچنین هر چه میزان عرضه نسبت به تقاضا کمتر باشد، قیمت این نوع از ضایعات بیشتر افزایش پیدا خواهد کرد.

 

عوامل مهم در خرید ضایعات روی کدام است؟

موارد کاربرد خرید ضایعات روی

قراضه های روی صرفه های اقتصادی زیادی دارد. همانطور که پیشتر نیز عنوان شد یکی از مهم ترین کاربرد های قراضه های روی در پوشش فلزات دیگر مانند فولاد می باشد که به آن گالوانیزه گفته می شود. سود حاصل از استفاده روی به عنوان گالوانیزه بسیار قابل توجه می باشد. علاوه بر این قراضه های فلز روی کاربرد های دیگری نیز دارند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره شده است:

  • برای تولید قالب خودرو
  • برای تولید قالب های مورد استفاده در صنایع الکترونیک
  • قالب های مورد استفاده در صنعت برق

از ترکیب قراضه های فلز روی با سایر فلزات می توان آلیاژ هایی مستحکم تولید نمود و از آن ها در صنایع مختلف استفاده کرد. همچنین دیگر کاربرد های بازیافت ضایعات روی تولید رنگ، لاستیک، صنایع کشاورزی، تولید باتری، تلویزیون و غیره می باشند.

 

نتیجه گیری

بازیافت ضایعات روی فواید بسیاری داشته که مهم ترین آن ها جلوگیری از آلودگی محیط زیست می باشد. این فلز در پوسته زمین وجود داشته و جزو منابع تمام شدنی محسوب می شود. از طریق بازیافت قراضه های فلز روی می توان از استخراج بی رویه آن جلوگیری کرد و به تامین مواد اولیه برای صنایع مختلف کمک نمود. کارخانجات و صنایع تولیدی می توانند با تهیه ضایعات روی و بازیافت آن ها در هزینه های تولید محصولات خود صرفه جویی نموده و در نهایت سود بیشتری دریافت نمایند.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *