نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
مزایای دستگاه آر اف

آشنایی با کاربرد و مزایای دستگاه آر اف

دستگاه آر اف یکی از تجهیزات مورد استفاده برای درمان چین و چروک پوست می باشد. امروزه درمان چین و چروک صورت به یکی از دغدغه های مهم افراد مخصوصا خانم ها تبدیل شده است. پزشکان زیبایی با بهره گیری از روش های مختلف چین و چروک صورت را درمان می کنند.  RF  یا رادیو فرکانسی به عنوان درمان انتخابی و تایید شده در برطرف کردن چین و چروک های پوست بسیار مورد توجه قرار گرفته است. براساس تحقیقات انجام شده تغییرات الیاف کلاژن پوست و بهبود و ترمیم بافت پوست با دستگاه RF امکان پذیر می باشد.

دستگاه آر اف چیست؟

دستگاه آر اف چیست ؟ با ایجاد حرارت در سطح زیرین پوست باعت تحریک کلاژن سازی پوست می شود. در واقع حرارت در اپیدرم پراکنده می شود و لایه های درم را تحریک می کند. این امر باعث ترمیم سریع اپیدرم لایه سطحی پوست می شود. فرکانس رادیویی نوعی انرژی است. همه انرژی ها برحسب فرکانسی که دارند در طیف الکترومغناطیسی طبقه بندی می شوند. فرکانس رادیویی یک دسته از طیف الکترومغناطیسی است. از انرژی فرکانس رادیویی در محدوده 450 کیلوهرتز برای سفت کردن پوست استفاده می کنند. این انرژی در انتهای محدوده رادیویی قرار دارد.

بهتر است بدانید که طول موج استفاده شده در سفت کردن پوست بیش از 1 میلیارد برابر کندتر از اشعه ایکس  و 100 میلیون بار از نورمرئی آهسته تر می باشد. دستگاه آر اف با اثرگذاری بالا بهترین روش جوانسازی پوست به حساب می آید. از مزایای این روش این است که احتمال آسیب و عوارض جانبی در آن خیلی کم می باشد. این روش جوانسازی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قرار گرفته است.

آشنایی با انواع دستگاه آر اف

انواع دستگاه آر اف در دو نوع تک قطبی و دو قطبی موجود می باشد. هر کدام از این نوع دستگاه کاربرد خاص خود را دارند. در دستگاه تک قطبی امواج گرمایی بر لایه های عمیق پوست اعمال می شود. معمولا از این دستگاه برای لاغری و کاهش سلولیت استفاده می کنند. اما دستگاه های دو قطبی برای درمان لایه های سطحی پوست کاربرد دارد. هدف استفاده از این دستگاه جوانسازی پوست است.

آشنایی با کاربردهای آر اف

آر اف برای درمان مشکلات پوستی قابل استفاده است. در واقع استفاده از این دستگاه برای درمان رفع شلی پوست، رفع تیرکی پوست، جوان‌سازی، رفع منافذ باز پوست، چین‌ و چروک و خطوط صورت، اسکار آکنه، بازسازی پوست،  کاهش اسکار، درمان ترک‌های پوستی، رفع چروک دور چشم،درمان پوست مرغی کاربرد دارد.

جوانسازی پوست با این روش درمانی

امروزه از دستگاه آر اف برای جوانسازی پوست استفاده می کنند. تاثیرگذاری این روش به صورت کاهش و یا حذف سلولیت از پوست است. از طرفی پوست زنان با مردان تفاوت دارد. به همین دلیل روش درمانی آر اف با توجه به جنسیت فرد در نظر گرفته می شود. البته این روش جوانسازی بیشتر در زنان کاربرد دارد، زیرا سلولیت فقط در زنان مشاهده می شود.

بد نیست بدانید که سلولیت یک نوع آسیب پوستی است که در اطراف باسن و پشت ران ها به وجود می آید، زیرا چربی بیشتری در این ناحیه متراکم می شود. بنابراین RF در از بین بردن سلولیت و چربی های تجمع یافته کاربرد دارد. دستگاه آر اف از طریق بهبود در جریان خون بافتی و خرد کردن سلول های چربی در از بین بردن پوست های شل و افتاده تاثیر بسزایی دارد. این روش درمانی بدون هیچ عارضه و دردی انجام می گیرد. انجام این روش درمانی باید توسط فرد متخصص و با تجربه انجام گیرد.

نحوه عملکرد دستگاه آر اف

دستگاه آر اف از طریق 2 فرآیند جدا از هم سبب جوانسازی پوست می شود. در فرآیند اول فیبرهای کلاژن پوست منقبض شده و پوست حالت جمع شدگی به خود می گیرد. این اثر فوری و بلافاصله پس از RF قابل مشاهده است. اما اثر تاخیری RF به این صورت می باشد که سلول های کلاژن به مرور زمان روند درمان را پیش می گیرند. این امر در اثر تحریک با RF به وجود می آید. پس از چند ماه می توان اثر آن را مشاهده کرد. بهتر است بدانید که برخلاف سلولیت هایی که فقط در زنان ایجاد می شود برای چربی های کلی بدن در هر دو گروه مرد و زن می توان از این روش درمانی استفاده کرد.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *