نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
انتخاب مبلمان

انتخاب مبلمان متناسب با محیط

مهم ترین اجزای یک دکوراسیون مبلمان است. با انتخاب صحیح می توانید فضایی عالی و بی نقص را ایجاد کنید. مبلمان باید با سایر عناصر محیط هماهنگی و تناسب داشته باشد. انتخاب مبلمان متناسب با محیط از مهم ترین عوامل موثر بر ایجاد اعتبار و جذابیت در فضا محسوب می شود. لازم است مبلمان برای هر فضایی اعم از اداری، تجاری یا منزل با دقت بالا و به صورت تخصصی انجام شود. شما در مورد مبلمانی که انتخاب می نمایید باید در رابطه با رنگ ها و سبک های مختلف دکوراسیون داخلی دانش خود را افزایش دهید. این امر مانع از ایجاد فضایی آشفته و بی هویت می شود.

انتخاب مبلمان
انتخاب مبلمان

اهمیت انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی

مبلمان مرکز و هسته‌ای برای گردهمایی افراد و اشخاص در فضا است. در واقع نقش بسیار موثری بر کیفیت ارتباطات افراد حاضر در محیط دارد. مبلمان به عنوان کانون توجهات در منزل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای مثال متریال و جنس مبلمان مورد استفاده برای نشیمن منزل باید گرم باشد. گرم بودن متریال مبلمان در افزایش ارتباطات نقش موثری دارد. اما در رابطه با فضاهای اداری جنس مبلمان باید با توجه به نوع کاربری محیط و المان های مربوط به معماری داخلی انتخاب شود.

شرکت های تولیدی انواع مختلف مبلمان را در جنس ها و طرح های مختلف تولید و به بازار عرضه می کنند. شما باید مبلمانی را انتخاب کنید که با فضایی که در اختیار دارید متناسب باشد. بنابراین انتخاب مبلمان نیازمند دقت و مهارت بالا است. شما می توانید از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب انتخابی اصولی و دقیق داشته باشید.

 هارمونی مبلمان با دکوراسیون و معماری داخلی فضا

یکی از نکات مهم در طراحی داخلی فضا ایجاد هماهنگی و هارمونی میان مبلمان و سایر عناصر موجود در محیط می باشد. هماهنگی باید به صورت کامل و همه جانبه رعایت شود. به عبارت دیگر تمام وجوه دکوراسیون از قبیل رنگ، متریال، سبک دکوراسیون، طراحی مبلمان و … باید با سایر اجزای محیط در هماهنگی کامل باشد.

یکی از مهم ترین مسائل در انتخاب مبلمان توجه به سبک دکوراسیون داخلی است. اگر سبک دکوراسیون داخلی با سبک مبلمان همخوانی نداشته باشد حس خوب و مثبتی در فضا ایجاد نمی شود. برای مثال انتخاب مبلمان سنتی برای سبک مدرن مناسب نیست. این امر سبب به هم خوردن هارمونی تمام فضا می شود. اما با ایجاد هارمونی مناسب بین مبلمان و سبک طراحی داخلی می توان فضایی جذاب و فوق العاده را خلق کرد.

 

از دیگر موارد بسیار مهم در انتخاب مبلمان توجه به جنس و متریال آن ها است. انواع مختلف مبلمان در بازار موجود می باشد، از اینرو باید مبلمان با توجه به تجهیزات موجود در محیط شما انتخاب شود. برای مثال اگر تجهیزات موجود در محیط فلزی هستند باید مبلمانی را انتخاب کنید که با سایر وسایل موجود در محیط هارمونی داشته باشد. در غیر اینصورت فضایی زشت و آشفته را ایجاد می کنید.

دیگر نکات مهم توجه به معماری فضا است. این مسئله بر جذابیت فضای ایجاد شده تاثیر بسزایی دارد. شما باید قبل از چیدمان مبلمان به معماری داخلی، محل قرار گرفتن درب ورودی و پنجره ها توجه کنید، زیرا در برخی موارد معماری داخلی سبب ایجاد محدودیت هایی برای چیدمان مبلمان می شوند. بهتر است قبل از خرید مبلمان نقشه چیدمان تجهیزات اداری و مبلمان را روی کاغذ و یا در نرم افزارهای مخصوص مورد بررسی قرار دهید.

توجه به ابعاد از نکات مهم انتخاب مبلمان

از نکات مهم خرید مبلمان توجه به ابعاد آن است. شما باید مبلمانی را انتخاب کنید که با میزان فضایی که در اختیار دارید تناسب داشته باشد. در واقع گنجایش فضایی که در اختیار دارید تعیین کننده اندازه و ابعاد مبلمان است. توجه داشته باشید که تمامی فضا را با مبلمان پر نکنید. این امر سبب ایجاد نوعی حس بهم ریختگی و انباشت می شود. این مسئله در فضاهای اداری در کاهش تمرکز و کارایی کارمندان بسیار تاثیرگذار است.

انتخاب مبلمان با ابعاد و سایز کوچک برای فضاهای با وسعت زیاد مناسب نیست. برای جلوگیری از این موضوع باید براساس وسعت فضا سایز مبلمان را انتخاب کنید. برای مثال مبلمان قسمت مدیریت و پذیرایی از مهمانان خاص سایز بزرگتری دارند. بنابراین توجه به ابعاد و سایز مبلمان اهمیت بسیار بالایی دارد. بزرگی و کوچکی مبلمان در زیبایی فضای ایجاد شده بسیار موثر هستند.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *