نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

آیا ال سی دی شکسته تلویزیون قابل تعمیر است؟

تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون در اغلب موارد افراد را دچار کلافگی و سردرگمی می کند. این قطعه یکی از قطعات بسیار حساس و گران قیمت تلویزیون است، از اینرو در موقع شکستن هزینه های زیادی را به شما متحمل می کند. تعویض این قطعه اگر قابل تعمیر نباشد از نظر اقتصادی به صرفه نیست. بهتر است در موقع استفاده از تی وی با مراقبت های لازم از شکستن این قطعه مهم و حساس جلوگیری نمایید.  در واقع با نگهداری درست و اصولی می توانید خود را از شر این هزینه های زیاد خلاص کنید. جهت تماس با تعمیرکار تلویزیون حتما کلیک کنید.

تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون
تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون

آیا ال سی دی شکسته تلویزیون را می توان تعمیر کرد؟

یکی از دغدغه های افراد این است که  تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون قابل تعمیر است یا نه؟ در پاسخ باید گفت اگر صفحه نمایشگر تلویزیون به صورت کامل شکسته شود امکان تعمیر آن وجود ندارد. تنها راه موجود برای درست شدن تی وی در این شرایط تعویض پنل ال ‌سی ‌دی است. بهتر است بدانید هزینه تعویض این قطعه بسیار بالا است. به گونه ای که قیمت آن معادل 70 الی 80 درصد قیمت خرید خود دستگاه می باشد. در این مواقع اغلب افراد ترجیح می دهند به جای تعویض این قطعه تی وی جدیدی را خریداری کنند. اگر بر روی صفحه تی وی خطی عمودی ایجاد شود حاکی از آسیب‌ دیدگی بک لایت است. در این حالت جای نگرانی نیست، زیرا بک لایت به آسانی قابل تعمیر می باشد. هزینه تعمیر و تعویض بک لایت در مقایسه با تعویض پنل تی وی بسیار کمتر است.

نگاهی بر علت شکستگی پنل ال سی دی تلویزیون

بهتر است بدانید پنل تلویزیون معمولا به دو دلیل آسیب می بینند. با رعایت چند نکته ساده، اما مهم می توانید از تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون و هزینه های هنگفت تعویض آن در امان باشید.  باید مراقب باشید تا هیچ ضربه ‌ای به تلویزیون وارد نشود. برای مثال اگر تی وی را بر روی دیوار نصب می کنید باید پیچ  ‌و مهره ‌های آن را با دقت به دیوار محکم نمایید. تلویزیون ‌های ال ای دی یا ال ‌سی ‌دی به دلیل ضخامت کمی که دارند با هر ضربه ای ممکن است شکسته شوند. همچنین باید مراقب باشید تا کودکان شما چیزی را به سمت تی وی پرتاب نکنند.

نحوه تمیزکردن درست و اصولی ال سی دی از دیگر نکات مهم در رابطه با نگهداری از این دستگاه است. به هیچ وجه نباید مایع تمیزکننده را به صورت مستقیم بر روی تصویر ال‌ سی دی بپاشید. این کار باعث نفوذ مایعات به داخل قطعات تی وی می شود. در نتیجه این کار پنل تلویزیون به شدت آسیب می بیند. برای تمیز کردن تی وی باید در ابتدا یک دستمال خشک و تمیز به مواد شوینده آغشته کنید. در پایان نیز باید دستمال را بر روی تلویزیون خود به ‌آرامی بکشید. همچنین ریختن هرگونه مایع همچون چایی، آب، آب میوه و دیگر نوشیدنی ها به پنل تلویزیون آسیب می زند.

هزینه تعمیر ال سی دی شکسته

بهتر است بدانید هزینه تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون به عوامل و فاکتورهای متعددی بستگی دارد. به نوعی نمی توان هزینه ای مشخص را برای این کار تعیین کرد. در ادامه نگاهی بر برخی از این عوامل مهم و موثر خواهیم داشت. یکی از این عوامل مهم و تاثیر گذار مدل تی وی است. همچنین از دیگر عوامل مهم و موثر می توان به اندازه تی وی اشاره داشت. تخصص و مهارت تعمیرکار نیز از دیگر عوامل مهم و موثر به شمار می آید. بهتر است بدانید در اغلب موارد این قطعه قابل تعمیر نیست. به گفته کارشناسان و متخصصان تعویض این قطعه از نظر اقتصادی به صرفه نیست. به گونه ای که در این حالت اغلب افراد ترجیح می دهند یک تی وی جدید را خریداری کنند. در حالت کلی می توان گفت ال سی دی شکسته تلویزیون قابل تعمیر نیست و باید تعویض گردد.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *