نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

ضایعات آهن را چگونه می توان فروخت؟

ضایعات آهن را چگونه می توان فروخت؟

ضایعات آهن جزو مواردی است که در پسماند های بسیاری از مشاغل یافت می شود. می توانید از طریق فروش این ضایعات هم به حفظ پاکیزگی محیط زیست کمک کنید و هم کسب درآمد داشته باشید. قراضه های آهن ارزش اقتصادی زیادی داشته و از طرف دیگر باقی ماندن آن در طبیعت می تواند باعث صدمه به محیط زیست شود. دورریختنی های آهنی در دسته مواد بازیافتی قرار داشته و می توان از این طریق مجدد آن ها را به چرخه مصرف بازگرداند.

ضایعات های فلزی و آهنی از منابع مختلفی تامین می شود. بیشتر این ضایعات ها از نظر ظاهر و ساختار متفاوت با یکدیگر هستند. فلزات با توجه به نوع آنها از مواد مختلفی تشکیل شده اند. کارخانه ها و صنایع بزرگ روزانه حجم زیادی از قراضه های فلزی را تولید می کنند که ممکن است با این مشکل روبرو شوند که چگونه از شر آنها خلاص گردند. فروش این قراضه ها و سپس بازیافت آن ها می تواند سبب تولید محصولات جدید شده و در پی آن علاوه بر کسب درآمد از استخراج بی رویه مواد معدنی نیز جلوگیری نماید.

جهت ثبت آگهی خرید ضایعات خود میتوانید به صفحه اشاره شده در لینک کلیک کنید.

مشاغلی که ضایعات آهن تولید می کنند

بسیاری از مشاغل با توجه به تولیدات خود قراضه ای فلزی و آهنی تولید می کنند. هرچه فعالیت یک کارخانه بیشتر باشد معمولا تولید قراضه های فلزی آن نیز بیشتر خواهد بود. در مشاغلی مانند ساختمان سازی و صنایع خودروسازی تولید ضایعات آهنی بیشتر رخ می دهد. این مشاغل معمولا قراضه ها را به صورت جداگانه جمع آوری کرده و سپس آن ها را برای بازیافت به فروش می رسانند.

 

ممکن است در منازل نیز ضایعات فلزی مشاهده و جمع آوری شود. تصور کنید یخچال پس از سال ها فرسوده شده یا لباسشویی شما معیوب گشته و تعمیر نمی شود. در این شرایط با مقدار زیادی قراضه های آهنی مواجه هستید که احتمالا می خواهید آن ها را بفروشید. برای اطلاع در مورد فروش این لوازم به ادامه مقاله توجه فرمایید.

درجه بندی ضایعات آهنی به چه صورت است؟

قراضه های آهن دارای درجه بندی های گوناگونی می باشد که هر کدام از آن ها ارزش خاص خود را داشته و قیمت متفاوتی نیز دارند. برخی از این درجه بندی ها در ادامه آورده شده است:

ضایعات آهن درجه یک: این دسته بندی شامل لوله های صنعتی، لوازم موتوری، ریل های قطار و غیره می شود. فلزات مربوط به آبگرمکن و شوفاژها نیز در این دسته قرار می گیرند.

ضایعات آهن درجه دو: انواع توری های فلزی، ورق های گالوانیزه، تسمه ها، میلگردهای آهنی و غیره را شامل می شود. به طور کلی کیفیت آهن های این گروه کمتر از درجه یک می باشد.

 

انواع دیگر درجه بندی ضایعات آهنی شامل سوپر ویژه، ویژه هستند. این نوع از قراضه های آهنی معمولا در صنایعی همچون ساختمان سازی بیشتر تولید می شوند. برخی از نمونه های آن ها شامل، قالب های بتنی، تیرآهن و غیره می باشند.

قراضه های آهنی کاربردهای فراوانی خصوصا در ساختمان سازی، ساخت جاده ها و پل سازی دارند. همچنین از این قراضه ها می توان در صنعت حمل و نقل نیز استفاده نمود. به جهت اینکه تولید فلزاتی مانند آهن و فولاد بسیار پرهزینه است، بازیافت و استفاده مجدد از این قراضه های فلزی می تواند به صرفه جویی در هزینه های اضافی کمک نماید. می توان از فلزات بازیافتی در تولید لوازمی همچون میز و نیکت استفاده نمود و هزینه های مربوط به تولید و استخراج آهن را کاهش داد.

 

نکات مربوط به فروش ضایعات آهن

ضایعات های آهن را در چه مکان هایی می توان فروخت؟

ضایعات آهن را چگونه می توان فروخت؟ هر شخصی در زندگی خود ممکن است با مقداری قراضه های آهنی روبرو شود و این پرسش برای او مطرح گردد که این ضایعات را در چه مکانی می تواند به پول نقد تبدیل نماید؟ پاسخ این پرسش این است که مکان های زیادی وجود دارد که شغل آن ها خریداری قراضه های آهنی می باشد. قیمت قراضه های فلزی با توجه به نوع و اندازه آن ها متفاوت می باشد. در زمان فروش این لوازم می بایست بسیار دقت نمایید. برخی از افراد سودجو هزینه اندکی برای ضایعات فلزی پرداخت می کنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *