نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

اقدامات مهمی که باید قبل از آپدیت گوشی بدانید

اقدامات مهم قبل از آپدیت گوشی

اقدامات مهم قبل از آپدیت گوشی ، یکی از مهمترین موضوعاتی بوده که هر فردی باید نسبت به این موضوع آگاه باشد. سوالات مهمی قبل از بروزرسانی گوشی برای کاربر ایجاد می شود. آیا با آپدیت، امکان حذف اطلاعات از روی گوشی وجود دارد؟ این یکی از مهمترین سوالاتی است که از سوی اکثر کاربران قبل از بروزرسانی گوشی های هوشمند مطرح می شود. در این مطلب از نیاز مردم قصد داریم تا شما عزیزان را با راهکارهای مهم و کاربردی قبل از آپدیت گوشی آشنا نماییم.

توصیه های مهمی که باید قبل از آپدیت گوشی بدانید

اقدامات مهمی که باید قبل از آپدیت گوشی بدانید ، بسیار ضرورت دارد. اکثر افراد نگران هستند که با آپدیت کردن، اطلاعات گوشی آنها به طور خودکار حذف شود. در حالی که شما با بروزرسانی، شرکت سازنده را متوجه خواهید کرد که در حال استفاده از گوشی خود هستید. پس جای نگرانی در این باره وجود نداشته و گوشی شما به تنظیمات اولیه خود برنمیگردد. با بروزرسانی، سیستم عامل گوشی از قابلیت های بیشتری برخوردار می شود. پس هیچگونه اطلاعات و داده های شخصی شما از روی گوشی حذف نخواهد شد.

حالا فرض کنید در حین آپدیت گوشی، دستگاه خاموش یا شارژ آن تمام شود. در این مورد چطور؟ آیا امکان دارد که اطلاعات از روی گوشی شما حذف شود؟ اگر چنین مواردی حین بروزرسانی گوشی اتفاق بیفتند، امکان بروز مشکل در نسخه قبلی موبایل و از بین رفتن اطلاعات وجود خواهد داشت. با آگاهی در مورد یک سری نکات می توانید از بروز پیشامدهای ناگهانی و ناگوار در حین بروزرسانی سریع گوشی خود جلوگیری نمایید. در ادامه مقاله به نکات مهمی در این رابطه اشاره شده است.

توصیه های مهم قبل از بروزرسانی گوشی های هوشمند  

بروزرسانی گوشی های هوشمند، فرایند بسیار ساده ای دارد. البته امکان بروز مشکلاتی هم در این باره وجود داشته که در جملات پیشین مورد بحث قرار دادیم. با توجه به مواردی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم، می توانید از بروز چنین اتفاقاتی به هنگام بروزرسانی گوشی هوشمند خود جلوگیری نمایید. از جمله این توصیه ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

از اطلاعات گوشی خود بکاپ بگیرید

یکی از بهترین راهکارها قبل از آپدیت گوشی، بکاپ گرفتن از اطلاعات و داده های داخل دستگاه می باشد. برای این کار می توانید با انتخاب گزینه Setting در گوشی و رفتن به قسمت Cloud and accounts، گزینه Backup and restore را انتخاب نمایید. با انجام این کار از تمام اطلاعات شخصی شما نظیر: عکس ها، ویدئوها، آهنگ ها، پیام ها و… بکاپ گرفته می شود. این اقدامات جهت پیشگیری از بروز اتفاقات ناخواسته در آینده نزدیک ضروری می باشد.

گوشی خود را شارژ نمایید

اقدامات مهم قبل از آپدیت گوشی یکی دیگر از اقدامات مهم قبل از بروزرسانی گوشی های هوشمند، شارژ آنها می باشد. اگر می خواهید از بروز اتفاقاتی چون: خاموش شدن گوشی و خالی شدن باتری آن به هنگام آپدیت جلوگیری نمایید، حتما دستگاه را از قبل شارژ نمایید. البته جا دارد بگوییم که گوشی های هوشمند از قابلیت خاصی قبل از آپدیت برخوردار می باشند. اکثر گوشی های هوشمند، اجازه آپدیت کردن سیستم عامل با درصد شارژ پایین را به کاربر نمی دهند. در واقع این ویژگی، یکی از مهمترین آپشن گوشی های هوشمند قبل از آپدیت می باشد.

برنامه های مشکل دار را به هنگام آپدیت گوشی، غیر فعال نمایید

اقدامات مهم قبل از آپدیت گوشی اگر می خواهید از مشکلات مربوط به آپدیت گوشی جلوگیری نمایید، حتما از قبل برنامه های مشکل دار را غیر فعال کنید. برخی از این برنامه هایی که داخل گوشی شما وجود دارند با سیستم عامل دستگاه سازگار نمی باشند. به همین خاطر بهتر است که قبل از هرگونه اقدام جهت بروز رسانی، برنامه های ناسازگار با گوشی را غیر فعال و حذف نمایید.

اگر می خواهید که بروزرسانی گوشی خود را بدون هیچ گونه مشکل و دردسر انجام دهید از کمک یک متخصص نرم افزار در این زمینه استفاده نمایید. زیرا اینگونه افراد از تخصص و مهارت بالایی در این زمینه برخوردار می باشند. در غیر اینصورت اگر اطلاعات کافی جهت آپدیت صحیح گوشی خود نداشته باشید، باید منتظر عواقب ناشی از آن بود. پس در این زمینه توصیه ما به شما، استفاده از مشاوره و راهنمایی های یک متخصص نرم افزار کاربلد می باشد. با انجام این کار، احتمال بروز عواقب ناگوار و از بین رفتن اطلاعات شخصی شما کاهش خواهد یافت.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *