نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
ورق پانچ نما

کاربرد ورق پانچ در نمای ساختمان و طراحی دکوراسیون

کاربرد ورق پانچ در نما یکی از متریال های جدید و فوق العاده زیبایی است که از آن به طور چشمگیری در نماسازی ساختمان استفاده می شود. امروزه طراحان و معماران از این نوع ورق در انواع دکوراسیون ‌ها استفاده می کنند. به نوعی می توان گفت این نوع نما یکی از صنایع جدید و نوین ساختمانی به شمار می ‌آید.با نیاز مردم همراه باشید که بهترین طراح دکوراسیون داخلی در کشور میباشد.

کاربرد ورق پانچ
کاربرد ورق پانچ

نگاهی بر کاربردهای مختلف ورق پانچ در ساختمان سازی

کاربرد ورق پانچ  به دلیل ظاهری خاص و متفاوت از کاربردهای بسیار زیادی برخوردار است. یکی از کاربردهای مهم این متریال استفاده از آن جهت نماسازی می باشد. این نما از اسپیسر امگا، پروفیل آلومینیومی زیپ پانل، کلیپس و ترمال تشکیل شده است. این نوع ورق ها را می توانید برای بخش های درونی و خارجی ساختمان به راحتی استفاده کنید. این نوع نما اغلب از مواد اولیه ایی همچون آلومینیوم، فولاد، برنج و فلزات تولید می شوند. توجه به یکسری فاکتورها و عوامل اصلی برای اجرای نمای پانچ تاثیر بسیار زیادی در زیبایی نما دارد. یکی از این نکات مهم و موثر استفاده از ورق ‌هایی با ضخامت ‌های گوناگون است. همچنین به منظور جلوگیری از زشتی و سردرگمی در نما نباید از طرح ‌های متفاوت استفاده نمایید. نوع و طرح فلز پانج را باید متناسب با طرح و نوع کاربری انتخاب نمایید.

آشنایی با مراحل نصب این متریال

بهتر است بدانید زیرسازی اولین گام برای نصب ورق پانچ نما محسوب می شود. این مرحله در اغلب موارد با استفاده از پروفیل‌ های فلزی انجام می شود. معماران جهت نصب این نوع ورق ‌ها از روش ‌های مختلفی استفاده می کنند. در ادامه نگاهی مختصر بر این روش های مختلف اجرا خواهیم داشت.

نصب پانچ متال به روش سیستم کامپوزیت: در روش سیستم کامپوزیت پیچ‌ ها در درز‌ها اجرا می ‌شوند، از اینرو بر روی نما هیچ پیچی را نمی توان مشاهده نمود. شما در ظاهر نمایی بدون پیچ را مشاهده خواهید کرد. همچنین این روش با اجرای کامپوزیت نما شباهت بسیاری دارد.

نصب به روش خم بر روی سازه‌ های فلزی: برای اجرای این روش باید لبه‌ ورق‌ های پانچ متال را با دقت خاصی خم کنید. انجام این کار تاثیر فوق العاده ای در مقاوم ‌تر شدن سازه دارد. در مرحله بعد با استفاده از پیچ‌ های گالوانیزه باید ورق ‌های پانچ را به زیرسازی فلزی متصل کنید. در آخرین مرحله نیز این ورق ها را مانند روش اجرایی فیکسینگ در نماهای کامپوزیت متصل می کنند.

نصب مستقیم بر روی زیرسازی فلزی: از دیگر روش های اجرای این نوع متریال نصب مستقیم بر روی زیرسازی فلزی است. در این روش به منظور نصب ورق پانچ نما در ابتدا ورق ها را با همان شکل برش خورده بر روی نما نصب می کنند. در این روش ورق ها از کناره‌ ها خم نمی ‌شوند. همچنین با استفاده از پیچ گالوانیزه می توانید ورق‌ ها را روی زیرسازی فلزی محکم کنید.

قبل از انتخاب این محصول باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای اینکه نتیجه نهایی کار از زیبایی و کیفیت بالایی برخوردار باشد لازم است به یکسری نکات و فاکتورهای مهم توجه کنید. بهتر است برای نمای ساختمان خود از ورق ‌هایی با طول، عرض و ضخامت مناسب استفاده نمایید. همچنین عمق سوراخ‌ های ایجاد شده از دیگر مواردی است که قبل از خرید باید مورد توجه قرار گیرد. قبل از خرید این نوع ورق مشبک باید به عواملی مانند نوع و قیمت ورق نیز توجه خاصی داشته باشید. این ورق های مشبک را باید از مراکز فروش معتبر خریداری نمایید. کیفیت و کارایی ورق ‌ها وابسته به تولید کننده ورق پانچ است. با توجه به این نکات و عوامل می توانید بهترین و متناسب ترین متریال را انتخاب و خریداری کنید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *