نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

آشنایی با علائم سکته مغزی در مردان و زنان

علائم سکته مغزی و شناخت آنها به شما کمک می کند تا هر چه سریع تر این بیماری را تشخیص و به مراکز درمانی مراجعه نمایید. با شناخت این علائم می توانید جان افراد بسیاری را نجات دهید. به جرات می توان گفت در بهبود عوارض پس از سکته مغزی زمان حرف اول را می ‌زند. اگر به موقع علائم را تشخیص و به مراکز درمانی مراجعه کنید می توانید جلوی بسیاری از عوارض جبران ناپذیر این عارضه را بگیرید. جهت ارتباط با دکتر مغز و اعصاب در تهران بروی لینک اشاره کنید.

علائم سکته مغزی
علائم سکته مغزی

آشنایی با دلایل بروز این بیماری

سکته مغزی معمولا به دلایل مختلفی در افراد به وجود می آید. در واقع علت این عارضه متناسب با نوع آن متفاوت است. در حالت کلی دلایل متعددی در بروز این بیماری تاثیر گذار هستند. اضافه ‌وزن یا چاقی یکی از این عوامل مهم و تاثیر گذار است. همچنین افراد با فشارخون و کلسترول بالا بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند. مصرف نوشیدنی الکلی، کم‌ تحرکی، سوء مصرف مواد و سیگار کشیدن از دیگر عوامل مهم بروز این بیماری محسوب می شوند. بیمارهای قلبی، سن بالا و سابقه‌ خانوادگی نیز از دیگر فاکتورهایی مهم و موثر در ایجاد این بیماری هستند.

افراد دارای دیابت از دیگر افرادی هستند که بیشتر در معرض سکته مغزی قرار دارند. شناخت این دلایل به شما کمک می کند تا تغییرات مثبتی در سبک زندگی خود ایجاد نمایید. علاوه بر شناخت علائم سکته مغزی با انجام یکسری کارها می توانید از این بیماری جلوگیری کنید. ورزش منظم و تحرک داشتن، ترک سیگار و نوشیدنی‌ های الکلی، کنترل فشارخون، کنترل قند خون، تغذیه‌ سالم و پیشگیری از اضافه ‌وزن و چاقی  بهترین راه ها جهت پیشگیری از سکته مغزی به شمار می آیند.

نگاهی بر نشانه های قبل از سکته مغزی

بهتر است بدانید در برخی موارد سکته مغزی به ‌صورت تدریجی اتفاق می افتد. علائم اولیه این بیماری شامل موارد مختلفی هستند. بی ‌حسی یا ضعف در بدن یکی از علائم سکته مغزی است که در مراحل اولیه آن به وجود می آید. همچنین شخص ممکن است دچار اختلال بینایی در یک یا هر دو چشم شود. از دیگر علائم اولیه سکته مغزی می توان به تکلم مبهم و نامفهوم اشاره داشت. این افراد ممکن است دچار مشکلات تکلم و سردرد و سرگیجه شدید و ناگهانی شوند. با شناخت این نشانه های اولیه می توانید جان خود و یا عزیزانتان را به موقع نجات دهید. سکته مغزی از جمله بیماری هایی است که اگر درست و به موقع تشخیص داده شود به خوبی قابل درمان و کنترل است.

نگاهی بر علائم سکته مغزی در مردان

علائم سکته مغزی در مردان بهتر است بدایند پنجمین عامل مرگ و میر در مردان سکته مغزی می باشد. علائم و نشانه‌ های این بیماری در زنان و مردان شبیه است با این تفاوت که در مردان احتمال بروز برخی از این علائم بیشتر است. برای مثال افتادگی در یک طرف صورت یا لبخند نا متوازن در مردان بیشتر می باشد. همچنین علائم ضعف بازو یا ضعف عضلانی در یک سمت بدن در مردان بیشتر است. از دیگر نشانه های سکته مغزی که در مردان بیشتر است تکلم نا مفهوم، دشواری در گفتار و مشکل در درک گفتار دیگران می باشد.

آشنایی با علائم سکته مغزی در زنان

بهتر است بدانید ممکن است علائم سکته مغزی در زنان مشابه با نشانه های این عارضه در مردان نباشد. برخی از این علائم شامل موارد مختلفی است. مشکل در تنفس،  حالت تهوع یا استفراغ، تشنج، غش کردن یا از دست دادن هوشیاری،  ضعف عمومی، سر گیجه، احساس گزگز در بدن،  سکسکه و درد از جمله این علائم هستند. پزشکان علاوه بر این علائم برخی نشانه ها را که وضعیت ذهنی متغیر محسوب می شوند را برای این عارضه معرفی نموده اند.

یکی از نشانه ها عدم پاسخگویی فرد است. همچنین زنان ممکن است در برخی موارد دچار بی هوشی یا گیجی شوند. تغییر رفتار ناگهانی و توهم نیز از دیگر علائم سکته مغزی در زنان است. بهتر است بدانید سومین علت مرگ در بین زنان سکته مغزی است. با شناخت علائم و نشانه های این بیماری به راحتی می توان از عوارض جبران ناپذیر آن در امان ماند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *