نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

قیمت ضایعات پلاستیک خانگی

 قیمت روز ضایعات پلاستیک

قیمت روز ضایعات پلاستیک خانگی در صنعت کاربردهای مختلفی داشته و با بازگشت به چرخه مصرف می توان آن را مجدد بازیافت نمود. امروزه، خرید و فروش ضایعات پلاستیک خانگی به دلیل مصارف صنعتی و غیر صنعتی که داشته در بین اکثر افراد رواج دارد. ضایعات پلاستیک را می توان در انواع مختلفی در بازار یافت. فاکتورهای مختلفی می توانند بر قیمت این دسته از ضایعات تاثیر بگذارند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق از قیمت روز ضایعات پلاستیک از طریق مراکز خرید و فروش مربوطه اقدام نمایید.

ضایعات پلاستیک خانگی

ضایعات پلاستیک خانگی دارای انواع مختلفی از جمله: پلی اتیلن ترفتالات، پلی استایرن و پلی اتیلن سبک بوده که در تولید محصولات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. دلیل اینکه این ضایعات به قیمت بالایی در بازار به فروش می رسند، استفاده مکرر آنها در صنعت می باشد. به عنوان مثال، در صنایعی نظیر: کشاورزی و باغبانی از ضایعات پلاستیک می توان به طور موثری استفاده نمود. ضایعات پلاستیک بعد از بازگشت از چرخه مصرف از کیفیت تولیدی بالایی برخوردار خواهند گشت. همین امر باعث می شود تا توجه افراد به خرید و فروش ضایعات پلاستیک خانگی بیش از پیش جلب شود.

ضایعات پلاستیک شامل چه دسته بندی هایی می باشد؟

ضایعات پلاستیکی خانگی از لحاظ ارزش اقتصادی که داشته به دو نوع پلاستیک های مهندسی و پلاستیک های غیر مهندسی تقسیم بندی می شوند.قیمت روز ضایعات پلاستیک خانگی  هزینه تولید پلاستیک های مهندسی بسیار گران تر بوده و به دلیل خواص و ویژگی هایی که داشته می توان آنها را با شیشه، سرامیک و فلزات مقایسه نمود. پلاستیک های غیر مهندسی، هزینه ساخت کمتری داشته و از آنها بیشتر در تولید ظروف بسته بندی استفاده می شود. به طور کلی، پلاستیک های خانگی از لحاظ مواد به کار رفته در ساخت آنها شامل دسته بندی های زیر می باشند.

  • Polyethylene terephthalate: پلی اتیلن ترفتالات که به اختصار به آن (PET) گفته شده، یک رزین پلی استر ترموپلاستیک با فرمول شیمیایی خاص می باشد. این نوع پلیمر شفاف، غیر قابل شکستن و بی رنگ بوده و از وزن کمی برخوردار می باشد. در ساخت بطری های آشامیدنی، دهان شویه و منگنه ها بیشتر از این نوع پلاستیک استفاده می شود.
  • High Density PolyEthylene: پلی اتیلن HDPE را می توان یک پلیمر مقاوم و نسبتا سخت در برابر ضربه دانست که از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار می باشد. از این نوع پلاستیک می توان در ساخت ظرف شیر، سطل های زباله، بطری مواد پاک کننده، تمیز کننده های چند منظوره، بطری های مواد شوینده سطوح سرامیکی و… استفاده نمود.
  • Poly Propylene: پلی پروپلین، یکی از پرکاربردترین پلاستیک های قابل استفاده در صنایع مختلف می باشد. شفافیت بالا، مقاومت کششی زیاد، استحکام مکانیکی خوب و غیر سمی بودن آن از جمله مهمترین ویژگی های پلی پروپلین به شمار می روند. از این نوع پلاستیک می توان در ساخت بطری نوشابه، ظروف ماست، نی نوشابه، ظروف مارگارین و حتی پوشک استفاده نمود.
  • Poly Styrene: پلی استیرن را می توان یک ترموپلاستیک شفاف دانست که از ساختار انعطاف پذیر بالایی برخوردار می باشد. وزن سبک، مقاومت زیاد و عایق حرارتی بالا از جمله مهمترین ویژگی های پلی استیرن به شمار می روند. این نوع پلاستیک بیشتر در ساخت فنجان نوشیدنی های گرم، سینی گوشت و حتی بسته های خانگی کارتن تخم مرغ مورد استفاده قرار می گیرد.

بازار پرسود خرید و فروش ضایعات پلاستیک خانگی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید چین، یکی از مهمترین کشورهای خریدار ضایعات پلاستیک خانگی می باشد. چرا سایر کشورها باید چین را به عنوان یک فرصت مهم در این زمینه قلمداد کنند؟ زیرا دلایلی چون ظرفیت بالای تولید، تکنولوژی و مواد اولیه باکیفیت و همچنین قیمت ارزان این مواد در چین باعث شده تا این کشور از نگاه رقبا به یکی از مهمترین کشورها جهت سرمایه گذاری در زمینه ضایعات پلاستیک به شمار رود. از طرفی، این بهترین فرصت برای سایر کشورها بوده تا ضایعات پلاستیک خود را به دلایلی چون: هزینه پایین حمل و نقل و ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه گذاری به چین صادر نمایند.

اگر بخواهیم با استناد به داده ها، به حقیقت مطلب پی ببریم باید بگوییم که چین جزو آن دسته از کشورهایی بوده که توانسته سهم بزرگی از بازار ضایعات پلاستیک را عاید خود سازد. بعد از چین، آمریکا با تولید حدود 28 میلیون تن ضایعات پلاستیک توانسته به جایگاه دوم دست یابد. از جمله فاکتورهایی که قیمت ضایعات پلاستیک را تحت تاثیر قرار داده می توان به درصد وزن ضایعات مختلف، مواد اولیه بازیافتی در پلاستیک ها و ارزش افزوده تولید پلاستیک اشاره نمود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *