نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

آشنایی با میزان هزینه تعمیر مین برد تلویزیون

هزینه تعمیر مین برد تلویزیون کار هرکسی نیست. با توجه به میزان خرابی آن متفاوت است. امروزه در ساخت تلویزیون های جدید از بردهای مختلفی استفاده می شود. یکی از اصلی ترین بردهای تلویزیون مین برد یا برد مادر است. کوچک ترین مشکل در این قسمت عملکرد تلویزیون را مختل می کند. بنابراین باید سریعا نسبت به تعمیر یا تعویض مین برد اقدام کرد. با نیاز مردم بهترین سایت ثبت آگهی همراه باشید.

وظیفه مین برد

مین برد جزء اصلی ترین بخش تلویزیون به حساب می آید. از وظایف این قطعه مهم می توان به پردازش اطلاعات و ارسال دستور به سایر بخش های مختلف تلویزیون جهت عملکرد مناسب اشاره کرد. بر روی مین برد پورت های مختلفی از قبیل USB، CPU، HDMI، حافظه رم، ورودی صدا و تصویر وجود دارد. همچنین در تلویزیون‌های هوشمند مواردی از قبیل ماژول، وای فای و ورودی لن جهت اتصال به مین برد دیده می شود.  توجه داشته باشید که دستورات مختلفی که از طریق کنترل به مین برد تلویزیون می دهیم از طریق راه چشمی به مین برد تلویزیون وارد می شوند. در واقع دکمه های کنترل به صورت مستقیم به مین برد وصل می شوند.

علائم خرابی مین برد تلویزیون

انواع مختلف برندهای تلویزیون به هنگام خرابی مین برد تلویزیون علائم و ایرادات مشابهی از خود نشان می دهند. در اینصورت تعمیرکار با توجه به علائم پیش آمده اقدام به تعمیر مین برد می کند. در ادامه با برخی علائم خرابی و تعمیر مین برد بیشتر آشنا می شویم.

اگر نیاز به تعمیرکار تلویزیون داشتین میتونین بروی لینک کلیک کنید.

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون

یکی از نشانه های خرابی مین برد تلویزیون چشمک زدن چراغ پاور دستگاه است. به احتمال زیاد این مشکل در اثر خرابی SPU مین برد اتفاق می افتد. برای رفع این مشکل باید CPU تلویزیون تعویض شود. بنابراین نیازی به تعویض مین برد نیست.اگر ساکن تهران هستین و نیاز به تعمیر تلویزون در تهران دارین میتونین به لینک اشاره شده کلیک کنید.

هنگ کردن تلویزیون و تعمیر مین برد تلویزیون

در برخی موارد پس از روشن کردن تلویزیون دستگاه بر روی نمایش لوگو هنگ می کند. این مشکل در اثر خرابی مین برد یا آی سی فلش به وجود می آید. در اینصورت باید نسبت به تعمیر مین برد سریعا اقدام کرد. هزینه های تعمیر مین برد تلویزیون براساس میزان خرابی تلویزیون متفاوت است.

خاموش شدن تلویزیون بلافاصله پس از نمایش لوگو

از دیگر علائم خرابی مین برد تلویزیون می توان به خاموش شدن تلویزیون بلافاصله پس از نمایش لوگو اشاره کرد. این مشکل در اثر خرابی آی سی فلش یا CPU به وجود می آید. در برخی موارد تعمیرکار مجبور به تعویض مین برد تلویزیون می شود.

وجود خطوط رنگی عمودی در تصویر تلویزیون

از علائم خرابی مین برد تلویزیون می توان به وجود خطوط رنگی عمودی در تصویر تلویزیون اشاره کرد. تعمیرکار با عیب یابی صحیح تلویزیون اقدام به تعمیر دستگاه می کند.همشهریای تبریزی اگر نیاز به تعمیر تلویزیون در تبریز دارین میتونین به لینک اشاره شده کلیک کنید.

ثبت آگهی در تبریز هم جهت ثبت آگهی تعمیرکاران عزیز میباشد.

دلایل خرابی و تعمیر مین برد تلویزیون

از دلایل اصلی خرابی مین برد می توان به اتصال کابل های بی کیفیت و غیراستاندارد اشاره کرد. استفاده از کابل ارزان قیمت سبب سوختن CPU و خرابی مین برد دستگاه می شود. دیگر دلایل از قبیل نوسانات برق، عدم استفاده از محافظ، آبخوردگی تلویزیون، استفاده مدام از وای فای و کابل لن در خرابی مین برد دستگاه موثر هستند.

نکات مهم در تعمیر مین برد تلویزیون

هر کدام از برندهای مختلف تلویزیون مین برد خاص خود را دارند. بنابراین تعمیرکار به هنگام تعویض مین برد باید از مین برد متناسب با برند و مدل تلویزیون استفاده کند. البته در برخی از مدل های مختلف تلویزیون مین برد مشترک هستند. بنابراین برای این نوع تلویزیون ها می توان از مین برد مشترک استفاده کرد. از دیگر نکات مهم تعمیر تلویزیون این است که در صورت نیاز تعمیرکار باید در محل حاضر شود و به رفع ایرادات تلویزیون بپردازد. با تعمیر تلویزیون در محل دیگر نیازی به جابه جا کردن تلویزیون ندارید. مراکز معتبر تعمیر قیمت های منصفانه ای برای تعمیر دستگاه در نظر می گیرند. بنابراین هزینه های تعمیر مین برد تلویزیون در مراکز مجاز براساس نرخ اتحادیه تعیین می شود.

هزینه تعمیر مین برد تلویزیون

هزینه تعمیر مین برد تلویزیون با توجه به میزان خرابی مین برد تعیین می شود. در برخی موارد تعمیر مین برد امکان پذیر نیست. در اینصورت تنها راه حل تعویض قطعه خراب شده است. تعویض قطعه هزینه های تعمیر را افزایش می دهد. برای این منظور باید از تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید، زیرا تعمیر مین برد تلویزیون کار هر کسی نیست.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *