نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
تعمیر برد لباسشویی

آشنایی با نحوه تعمیر برد لباسشویی

 تعمیر برد لباسشویی یکی از خدماتی است که توسط نمایندگی ها و مراکز برای تمام مدل ها و برندهای ماشین لباسشویی ارائه می شود. این قطعه در صورتی که خراب شود عملکرد دستگاه دچار اختلال می شود. اگر برد دستگاه دچار اختلال گردد به هیچ وجه نباید تعمیر آن را به تعویق انداخت، زیرا خسارت های جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

نیاز مردم بهترین سایت ثبت آگهی در تهران , اگر دنبال تعمیرکار لباسشویی و یا تعمیر لباسشویی در تهران میگردین میتونین بر لینک های اشاره شده کلیک فرمایید.

 تعمیر برد لباسشویی
 تعمیر برد لباسشویی

چه زمانی باید نسبت به تعمیر برد لباسشویی اقدام کرد؟

با شناخت نشانه‌ ها و علائم خرابی برد لباسشویی می توانید این قطعه را به موقع تعمیر نمایید. از نشانه های خرابی این قطعه می توان به بروز اختلال در فرآیند اجرای برنامه ‌های دستگاه اشاره کرد. همچنین خاموش شدن ناگهانی دستگاه در موقع کار از دیگر علائم خرابی این قطعه است. از دیگر نشانه های خرابی این قطعه  از لباسشویی می توان به خاموش شدن و از کار افتادن پنل جلویی آن اشاره داشت.

اقدام سریع و به موقع جهت تعمیر این قطعه مانع از وارد شدن خسارت های بیشتر به دستگاه می شود. به تاخیر انداختن تعمیر این قطعه شما را مجبور به پرداخت هزینه های اضافی تعمیر برد لباسشویی می کند. با تعمیر این قطعه به دست افراد متخصص ماشین لباسشویی شما درست مانند روز اول به کار خود ادامه می دهد. به جرات می توان گفت مهارت و تجربه تعمیرکار نقش بسیار مهمی در نحوه تعمیر این قطعه حساس و کاربردی دارد.

نگاهی بر هزینه تعمیر این قطعه از دستگاه

هزینه تعمیر برد لباسشویی به عوامل و فاکتورهای متعددی بستگی دارد. یکی از این عوامل مهم و تاثیرگذار برند دستگاه است. امروزه برندهای مختلف ایرانی و خارجی اقدام به تولید ماشین های لباسشویی می کنند. هزینه تعمیر برد ماشین های لباسشویی برندهای خارجی در مقایسه با برندهای ایرانی بیشتر است. مدل دستگاه نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار محسوب می شود.

برندهای مختلف ماشین های لباسشویی را در مدل های مختلفی تولید و به بازار عرضه می کنند. همچنین تعویض این قطعه در مقایسه با تعمیر آن به هزینه بیشتری نیاز دارد. اگر برد دستگاه به تعویض نیاز داشته باشد برای تعمیر آن باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. تخصص و مهارت تعمیرکار نیز از دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار می باشد.

این قطعه از لباسشویی چرا خراب می شود؟

بهتر است بدانید برد الکترونیکی ماشین لباسشویی از قطعات مختلفی همچون خازن ها و فیوزهای حساس تشکیل شده است. شناخت دلیل خرابی قطعه تاثیر بسیار در نحوه تعمیر برد لباسشویی دارد. این قطعات بر روی برد لباسشویی تعبیه شده اند. اگر برق دچار نوسان شود اتصالی در خازن و در نهایت خرابی برد الکترونیکی را به دنبال دارد. همچنین از دیگر عواملی که باعث خرابی این قطعه می شود نفوذ آب به درون لباسشویی و در نهایت  ایجاد اتصالی در سیم پیچی داخلی است. خرابی فیوزها و خازن برد الکترونیکی باعث خرابی و از کار افتادن برد لباسشویی می شود.

آیا برد لباسشویی قابل تعمیر می باشد؟

لباسشویی به دلیل داشتن کاربرد بسیار امروزه مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. به گونه ای که تعداد بی شماری در منزل خود از این دستگاه استفاده می کنند. اگر عملکرد دستگاه دچار اختلال شود باید توسط افراد مجرب و ماهر تعمیر شود. یکی از قطعاتی که مغز لباسشویی به شمار می آید برد آن است. حال این سوال برای بسیاری از افراد به وجود می آید که این قطعه قابل تعمیر است یا نه؟ این قطعه به دست افراد متخصص و مجرب در این زمینه قابل تعمیر است. در واقع برد یکی از قطعات مهم لباسشویی است، از اینرو نباید به دست افراد غیر متخصص تعمیر شود.

آشنایی با نحوه تعمیر برد لباسشویی

قبل از انجام هرکاری جهت تعمیر برد لباسشویی لازم است دو شاخه دستگاه را از پریز جدا کنید. با این کار می توانید امنیت خود و ماشین لباسشویی را به خوبی تامین نمایید. در مرحله بعد باید پانل کنترل دستگاه را با دقت خاصی برداشت. اگر بر روی این قطعه آلودگی و کثیفی را مشاهده می کنید باید آن را با اسپری تمیز به خوبی تمیز کنید. در این مرحله باید به خازن‌ های الکترولیتی توجه داشته باشید.

خازن ها از نظر ظاهری باید کاملاً صاف باشند. وجود خمیدگی در خازن ها نشان دهنده از کار افتادگی آنها است و باید آنها را از برد الکترونیکی خارج کرد. این خازن های معیوب را باید تعویض نمود. با تعویض کردن خازن برد قادر است در مجموعه قطعات ماشین لباسشویی به خوبی به عملکرد خود ادامه دهد.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *