نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
عیب یابی ماشین لباسشویی

عوامل خرابی و عیب یابی ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی جزء ضروری ترین لوازم خانگی است که در صورت خرابی مشکلات زیادی را برای افراد منزل به وجود می آورد. می توان گفت عیب یابی ماشین لباسشویی و رفع مشکل اهمیت بسیار زیادی دارد. مخصوصا زمانیکه تمام لباس هایتان کثیف است و نیاز به ماشین لباسشویی دارید. در برخی موارد مشکلات پیش آمده جزئی است. اما گاهی برای حل مشکل به تعمیرکار ماهر و حرفه ای نیاز دارید، از اینرو باید به تعمیرگاه های مجاز مراجعه کنید. در ادامه قصد داریم شما را با برخی عوامل خرابی ماشین لباسشویی بیشتر آشنا کنیم.

جهت پیدا کردن تعمیرکار لباسشویی میتوانید به نیاز مردم مراجعه کنید.

عیب یابی ماشین لباسشویی
عیب یابی ماشین لباسشویی

با چرخش ولوم تایمر ماشین لباسشویی، دستگاه روشن نمی شود

در این مورد باید پریز برق و یا دو شاخه را از نظر وصل بودن جریان برق و سالم بودن پریز مورد بررسی قرار دهید. خرابی میکروسوئیچ از دیگر دلایل بروز این مشکل است. در اینصورت باید قطعه خراب شده را با قطعه اورجینال تعویض کرد. معیوب بودن هیدرواستات لباسشویی از دیگر دلایل کار نکردن تایمر دستگاه است.

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

در برخی مواقع تایمر لباسشویی را حرکت می دهید و لامپ خبر روشن می شود اما دستگاه آبگیری نمی کند. برای عیب یابی ماشین لباسشویی باید باز نبودن درب ماشین لباسشویی، میکروسوئیچ، هیدرواستات، برد دستگاه، پمپ لباسشویی، سیم های رابط بین کلید تایمر لباسشویی، میکروسوئیچ، هیدرواستات و خرابی شیر ورودی توسط تکنسین مجرب مورد بررسی قرار گیرند.

تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی موقع جمع شدن آب داخل دستگاه

برای حل این مشکل باید شیر را از دستگاه جدا کرده و آن را بررسی کنید. در صورت خرابی شیر برقی باید آن را تعویض کرد. در برخی مواقع این مشکل در اثر خرابی تایمر لباسشویی ایجاد می شود. برای عیب یابی ماشین لباسشویی باید از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.

هیتر لباسشویی آب را گرم نمی کند

برای عیب یابی ماشین لباسشویی باید سیم های رابط هیتر را جدا کرده و با سیم مخصوص به مدت 10 ثانیه برق 220 ولت را به هیتر وصل کنید. به هنگام قطع برق اگر پایه های المنت یا هیتر کمی گرم شده باشد المنت خراب نیست. در واقع این مشکل در اثر عدم برق رسانی به المنت به وجود آمده است. البته خرابی تایمر سبب بروز این مشکل می شود. در اینصورت باید صفحه پنل تایمر را باز کرده و آن را عیب یابی کنید. همچنین بهتر است سیم رابط میان تایمر دستگاه و هیتر مورد بررسی قرار گیرد. در صورت معیوب بودن باید سیم را کاملا عوض کنید. ممکن است جرم گرفتگی المنت این مشکل را به وجود آورد. توصیه می کنیم با کمک تکنسین این مشکل را حل کنید.

عیب یابی ماشین لباسشویی که نشت آب دارد

یکی از مشکلات رایج ماشین لباسشویی ها نشت آب است. این مشکل براساس محل دقیق نشت آب به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. برای حل مشکل باید ابتدا پنل پشت ماشین لباسشویی و درپوش فوقانی را جدا کرده و دستگاه را به برق وصل کنید.سپس محل نشت آب باید شناسایی شود. اگر آب از رابط های لاستیکی نشت کند باید تعویض شوند. در برخی مواقع آب بر اثر ترکیدگی واترپمپ و یا قاب مخصوص جاپودری نشت پیدا می کند. برای حل مشکل باید قطعات خراب شده را تعویض کرد.

خشک نکردن لباس ها

خشک نشدن البسه توسط ماشین لباسشویی به دلایل متعددی از قبیل خرابی المنت، تسمه، موتور و … اتفاق می افتد. در صورتیکه آب دستگاه به هنگام تخلیه به مشکل بر بخورد لباس ها خشک نمی شوند. از دیگر دلایل بروز این مشکل می توان به پر کردن بیش از حد لباسشویی بیش از حد ظرفیت اشاره کرد.

عیب یابی ماشین لباسشویی که در حین کار حرکت می کند

برای حل این مشکل باید بست ها را مورد بررسی قرار دهید. همچنین عدم تراز بودن دستگاه سبب بروز این مشکل می شود. ممکن است خالی بودن لباسشویی یا پربودن بیش از حد آن دستگاه را به لرزه در بیاورد. از دیگر دلایل بروز این مشکل می توان به بار نامتعادل، تسمه دیگ، خرابی کمک فنر و فنر اشاره کرد. برای حل این مشکل باید به حجم لباس ها و ظرفیت دستگاه توجه کنید. همچنین از تراز بودن ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید. بهتر است فنرهای نگهدارنده لباسشویی مورد بررسی قرار گیرند. در صورت خراب بودن باید فنرها تعویض شوند.

 

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *