نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
بهبود عملکرد ماشین لباسشویی

نکات مهم بهبود عملکرد ماشین لباسشویی

یکی از پرفروش ترین لوازم خانگی ها ماشین لباسشویی است. این دستگاه مانند سایر وسایل برقی به مرور زمان دچار خرابی می شود. شما عزیزان با رعایت یکسری نکات ساده می توانید طول عمر و عملکرد ماشین لباسشویی را افزایش دهید. در واقع شما با رعایت اصول مراقبتی هزینه های خود را کاهش خواهید داد. این اصول مهم در عین سادگی نقش بسزایی در افزایش سلامت ماشین لباسشویی دارند. در اینصورت به تعمیر ماشین لباسشویی کمتر نیاز پیدا خواهید کرد. در ادامه به مهم ترین نکات برای بهبود عملکرد ماشین لباسشویی و طول عمر آن می پردازیم.

بیشتر بدانیم : 4 تا از برترین فروشگاه های اینترنتی جهت خرید لوازم خانگی در ایران

نکات مهم بهبود عملکرد ماشین لباسشویی
نکات مهم بهبود عملکرد ماشین لباسشویی

محل قرار دادن لباسشویی

شما باید لباسشویی را در جایی خشک و خنک قرار دهید، زیرا وجود نم و گرما سبب کاهش طول عمر ماشین لباسشویی می شوند. زمانیکه محل لباسشویی را تعیین می کنید باید به لق نبودن بدنه آن توجه داشته باشید. در غیر اینصورت سبب شکستگی در ماشین لباسشویی شما می شود. شما نباید لباسشویی را در جای بسیار سرد و یا بسیار گرم قرار دهید. این امر در دراز مدت سبب خرابی دستگاه می شود. از دیگر نکات مهم جهت بهبود عملکرد ماشین لباسشویی این است که آن را در جای صاف قرار دهید. در غیراینصورت موجب اختلال در فرآیند شستشو و خرابی دستگاه می گردد.

استفاده از تایمر جهت بهبود عملکرد ماشین لباسشویی

برای نگهداری بهتر ماشین لباسشویی باید طرز استفاده از تایمر یا برنامه های دستگاه را بلد باشید. این امر مانع از هر گونه صدمه به دستگاه و بافت لباس می شود. ممکن است در برخی مواقع با کد خطای برنامه تایمر روبه رو شوید. در این حالت باید تنظیمات دستگاه را ری استارت کنید تا به حالت اولیه برگردد. ممکن است فرآیند شستشو با برنامه تنظیم شده همخوانی نداشته باشد. در اینصورت باید از تکنسین مجرب و ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

جلوگیری از نوسانات برق

یکی از نکات مهم جهت بهبود عملکرد ماشین لباسشویی این است که از وارد شدن نوسانات برق به دستگاه جلوگیری کنیم. اتصال برق سبب سوختگی یا نیم سوز شدن قطعات ماشین لباسشویی می شود. برای حل این مشکل باید از سه راهی های دارای محافظ استفاده کنید. محافظ مانع از نوسانات برق می شود. توصیه می کنیم به سیم کشی درست و بهینه ماشین لباسشویی توجه داشته باشید.

توجه به شوینده و لباس هاس کثیف از نکات مهم بهبود عملکرد ماشین لباسشویی

شما باید از شوینده های معتبر و با کیفیت استفاده کنید. شوینده باید متناسب با ماشین لباسشویی شما انتخاب شود. برای انتخاب شوینده باید به جنس لباس ماشین لباسشویی هم دقت کنید. بهترین گزینه انتخاب شوینده با کف ملایم و بازدهی بالا است. از دیگر نکات مهم نگهداری ماشین لباسشویی توجه به لباس های بسیار کثیف می باشد. بهتر است لباس های خیلی کثیف را به صورت جداگانه بشویید. در اینصورت باید از شوینده بیشتری استفاده کنید. البته از قرار دادن لباس های بیش از حد کثیف در داخل لباسشویی احتناب کنید، زیرا تعادل دستگاه را بهم می ریزد.

تمیزکرن ماشین لباسشویی به صورت دوره ای

یکی از نکات مهم جهت افزایش طول عمر ماشین لباسشویی تمیز کردن به موقع و منظم دستگاه است. شما باید قسمت های مختلف ماشین لباسشویی مانند لاستیک دور درب، جا پودری و … را با یک اسفنج نرم تمیز کنید. بهتر است جا پودری دستگاه را به طور منظم تمیز کنید. سرویس دوره ای ماشین لباسشویی در افزایش طول عمر ماشین لباسشویی نقش بسزایی دارد.

توجه به خرابی های کوچک دستگاه جهت بهبود عملکرد ماشین لباسشویی

در صورت مشاهده هر گونه خرابی کوچک در دستگاه بی تفاوت از کنار آن عبور نکنید. برای مثال در صورت شنیدن صداهای غیر عادی، نشت آب و یا خشک نکردن کامل لباس ها و … باید سریعا از تعمیرکار ماهر و حرفه ای برای رفع مشکل کمک بگیرید. توجه داشته باشید که این ایرادات کوچک به مرور زمان مشکلات بزرگتری را برای شما به وجود می آورند.

قبل از شستشو لباس در لباسشویی جیب آن ها را خالی کنید

قبل از قرار دادن لباس ها در دستگاه مطمئن شوید که جیب لباس ها خالی باشد. در برخی مواقع در جیب لباس ها دستمال کاغذی، اسکناس، سکه و … وجود دارد. این اجسام موقع شستشو از لباس خارج شده و سبب آسیب به قطعات لباسشویی می شوند. احتمال گیر کردن اجسام داخل پمپ تخلیه وجود دارد. این امر موجب خرابی دستگاه می شود.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *