نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
عیب یابی آبگرمکن

آشنایی با نکات مهم در عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان

عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان به شما کمک می کند تا به موقع نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید. در واقع شناخت مشکلات رایج در عیب یابی آبگرمکن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. با شناخت این مشکلات متداول می توانید از خسارت های بیشتر جلوگیری نمایید.

اگر نیاز به تعمیرکار آبگرمکن دارین میتونین به لینک اشاره شده کلیک کنید.

همشهریای تهرانی نیز اگر نیاز به تعمیر آبگرمکن در تهران داشتن میتونن به لینک اشاره شده کلیک فرمایند.

آشنایی با مشکلات رایج آبگرمکن دیواری بوتان

در موقع استفاده از آبگرمکن ممکن است دستگاه دچار یکسری مشکلات متداول و رایج شود. در ادامه نگاهی بر برخی از این مشکلات رایج و متداول خواهیم داشت.

گرم نشدن آبگرمکن: گرم نشدن آب یکی از رایج ‌ترین مواردی است که در عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان دیده می شود. پایین بودن کیفیت شعله یکی از دلایل مهم بروز این مشکل است. در کم شدن کیفیت شعله عوامل مهمی همچون باز نبودن شیر پروانه، ایراد در فنر سوپاپ و کم بودن فشار گاز ورودی تاثیر گذار هستند. همچنین در این حالت باید مبدل حرارتی را با دقت مورد بررسی قرار داده و رسوبات موجود بر روی آن را پاک نمایید.

در تبریز اگر نیاز به تعمیرکار آبگرمکن در تبریز داشتن میتونین بر لینک اشاره شده کلیک فرمایید.

تغییر درجه حرارت آب: بهتر است بدانید در این مدل آبگرمکن سنسورهایی جهت تنظیم درجه حرارت آب تعبیه شده است. در صورتی که این سنسورها خراب شوند دمای آب بیش از حد سرد یا گرم می شود. برای رفع این مشکل باید عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان را به یک متخصص بسپارید.

خاموش شدن آبگرمکن:  از دیگر مشکلات رایج آبگرمکن دیواری بوتان خاموش شدن آن است. از اصلی ‌ترین دلایل بروز این مشکل افت فشار آب یا گاز ورودی می باشد. در صورت مشاهده این مشکل باید فرایند عیب یابی آبگرمکن را با سرعت بالایی انجام دهید.

ایجاد صداهای ناهنجار: در موقع روشن کردن آبگرمکن ممکن است صداهای ناهنجاری از آن شنیده شود. برای رفع این مشکل باید قطعات داخلی و لوله های مبدل و آب را بررسی کنید. از دلایل اصلی بروز این مشکل می توان به وجود رسوب بر روی این قطعات اشاره داشت.

عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان در موقع روشن نشدن

یکی از مشکلات رایج آبگرمکن روشن نشدن مشعل آن است. باز نبودن شیر گاز یکی از دلایل بروز این مشکل می باشد. خرابی دیافراگم نیز از دیگر دلایل روشن نشدن آبگرمکن به شمار می آید. از دیگر دلایل روشن نشدن مشعل آبگرمکن خرابی سر الکترود آبگرمکن یا رسوب گرفتگی آن است. همچنین در صورتی که شمعک آبگرمکن خراب باشد این مشکل به وجود می آید. وجود ایراد و اشکال در ترموکوپل از دیگر دلایل اصلی روشن نشدن آبگرمکن می باشد. مهم ‌ترین عضو اساسی آبگرمکن جرقه زن الکترود است. از کار افتادن این قطعه از دیگر دلایل اصلی و رایج روشن نشدن آبگرمکن به شمار می آید. در واقع از دلایل اصلی جرقه نزدن آبگرمکن رعایت نکردن حد فاصل استاندارد مشعل با الکترود است. همچنین وجود مشکل در سیم رابط از دیگر دلایل اصلی بروز این مشکل می باشد.

نگاهی بر اهمیت سرویس در فرآیند عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان

اگر می خواهید از خسارت های بیشتر جلوگیری نمایید و عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان را با سرعت بالایی انجام دهید، باید سرویس آبگرمکن را به موقع انجام دهید. همچنین این کار مانع از وارد شدن خسارت‌ های بیشتر و بزرگ تر به دستگاه می شود. اگر سرویس آبگرمکن را به صورت دوره ای انجام دهید خیلی زود می توانید مشکلات آن را تشخیص داده و از بزرگ تر شدن آنها جلوگیری نمایید. جهت سرویس آبگرمکن می توانید با یک متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

سپردن تعمیر و عیب یابی آبگرمکن به تعمیرکار متخصص

از دیگر نکات مهم جهت تعمیر و عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان این است که تعمیر آن را به یک متخصص حرفه ای و مجرب بسپارید. به منظور کاهش هزینه تعمیر آبگرمکن باید قبل از هر اقدام خودسرانه ‌ای با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید. تعمیر خودسرانه ممکن است خسارت ‌های بیشتری را به دنبال داشته باشد. در برخی موارد آبگرمکن دارای یک مشکل جزئی است که به دست تعمیرکار حرفه ای و متخصص به خوبی برطرف می شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *