نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

آشنایی با سبک ها و طرح های جدید نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان یک روش کم هزینه و مناسب به منظور ایجاد تغییری زیبا و چشمگیر در فضای مورد نظر است. این کار در نگاه اول شاید کاری ساده به نظر برسد، اما برای به دست آوردن بهترین نتیجه به تخصص و مهارت بالای طراح و نقاش نیاز دارد. قبل از نقاشی انجام یکسری اقدامات همچون زیرسازی از اهمیت بالایی برخوردار است.

 نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان

نگاهی بر روش های مختلف نقاشی ساختمان به سبک مدرن

یکی از بهترین گزینه ها جهت تغییر در دکوراسیون خانه استفاده از سبک های مدرن در نقاشی ساختمان است. با این سبک به راحتی می توانید زیبایی و جذابیت فضای مورد نظر خود را افزایش دهید. امروزه طراحان از سبک های جدید برای بهترشدن فضای مورد نظر استفاده می کنند. در ادامه نگاهی بر برخی از این سبک ها خواهیم داشت.

سبک راه راه: یکی از سبک های مدرن جهت اجرای این کار استفاده از سبک های راه راه است. بهتر است بدانید این نوع طراحی اغلب به دو شکل راه راه عمودی و راه راه افقی انجام می شود. این نوع سبک دارای بیشترین کاربرد و استفاده در اتاق های باریک و کوچک است. با انتخاب این نوع سبک فضای مورد نظر وسیع تر به نظر می رسد. از طرفی این انتخاب موجب می شود سقف فضای مورد نظر مرتفع تر به نظر برسد. به نوعی می توان گفت این نوع سبک بهترین گزینه برای کسانی است که می خواهند سقف فضای آن ها مرتفع تر دیده شود.

نقاشی با استفاده از شابلون: از دیگر سبک های جدید و مدرن نقاشی ساختمان استفاده از شابلون است. به نوعی می توان گفت از رایج ترین و محبوب ترین روش های مدرن نقاشی با شابلون می باشد. این نوع سبک از تنوع بالایی در طرح برخوردار است، از اینرو متناسب با فضا و سلیقه خود می توانید مدل مناسب را انتخاب کنید.

رنگ آمیزی کف ساختمان: اگر می خواهید با استفاده از یک هزینه کم فضای مورد نظر خود را به خوبی تغییر دهید رنگ آمیزی کف ساختمان را به شما پیشنهاد می کنیم. این روش بهترین راه برای ایجاد تغییر در منازلی است که پارکت، سرامیک و کاشی کف آنها کهنه شده است.

نگاهی بر دیگر سبک های مدرن

علاوه بر سبک های ذکر شده روش مدرن دارای طرح ها و سبک های دیگری نیز است. در ادامه نگاهی بر این سبک ها خواهیم داشت.

طرح های هندسی: استفاده از طرح های هندسی نیز از جدیدترین و نوین ترین سبک های مدرن در نقاشی ساختمان به شمار می آید. طراحان در این سبک از فرم های هندسی مختلفی همچون مثلث، شش ضلعی، نیم دایره و … استفاده می کنند. این سبک به طور چشمگیری جایگزین سطح های خسته کننده و یکدست شده است. برای ایجاد فضایی زیبا و بی نظیر می توانید از رنگ های تند و شاد همراه با این اشکال هندسی استفاده کنید.

رنگ آمیزی سقف: از دیگر سبک های مدرن در نقاشی ساختمان رنگ آمیزی سقف می باشد. برای زیباتر دیده شدن فضای مورد نظر می توانید رنگ سقف را با رنگ یکی از دیوارها هماهنگ کنید.

آشنایی با طرح های جدید نقاشی ساختمان

طرح های جدید نقاشی ساختمان امروزه تلفیقی از رنگ های قدیمی با عناصر و دکوراسیون مدرن ساختمانی است. با ایجاد تناسب بین این عناصر به راحتی می توان زیبایی ساختمان خود را افزایش داد. طرح های جدید دارای انواع مختلفی است. یکی از رنگ های جدید و زیبا که نقش بسیار مهمی  در انواع رنگ آمیزی ها دارد، رنگ بلکا می باشد. بهتر است بدانید در ساخت رنگ بلکا از الیاف سلولزی استفاده شده و حالتی شبیه به کاغذ دیواری دارد. مولتی کالر نیز یکی از طرح های جدید است. این نوع رنگ با استفاده از اسپری قابل اجرا می باشد.

رنگ متالیک نیز از دیگر رنگ های ساختمان است که ظاهری فلزی بر روی دیوار ایجاد می کند. برای زیبایی فضای مورد نظر بهتر است از رنگ متالیک در بخش محدودی از دیوارها استفاده کنید. همچنین از دیگر روش های مدرن و جدید طراحی می توان به رنگ آمیزی به صورت سایه روشن اشاره داشت. با این کار نوعی رنگ آمیزی طیف رنگی بر روی دیوار ایجاد می شود. بافت دار کردن از دیگر تکنیک های جدیدی که در انواع نقاشی قابل اجرا است. طراحان به منظور بافت دار کردن دیوار از رنگ روغنی، روغن الیف، آب و ترکیب پودر مل استفاده می کنند. تکنیکcolor wash، رنگ ساختمانی اکریلیک، رنگ آمیزی با اسفنج، رنگ آمیزی ساختمان با پارچه و رنگ برداری با استفاده از نایلون از دیگر طرح های جدید در نقاشی ساختمان محسوب می شوند.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *