نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

آشنایی با قوانین و نکات مهم جهت بازسازی واحدهای آپارتمانی

بازسازی واحدهای آپارتمانی باید توسط افراد متخصص و با رعایت یکسری نکات خاص انجام شود. یکی از مواردی که در تعمیر و بازسازی این بناها نقش بسیار مهمی دارد، قوانین مربوط به فضاهای مشاع است. قبل از انجام این کار باید تیم حرفه ای و متخصص را انتخاب و مشاوره های لازم را از آنها دریافت کنید.

 

بازسازی واحدهای آپارتمانی
بازسازی واحدهای آپارتمانی

آشنایی با قوانین لازم جهت بازسازی واحدهای آپارتمانی

واحدهای آپارتمانی در مجتمع های مسکونی پر تراکم و شلوغ واقع شده اند، از اینرو بدون تصمیم هیات مدیره نمی توان اقدام به بازسازی آن نمود. گرفتن تاییدیه دفتر مدیریت یکی از رایج ترین مجوزها جهت بازسازی واحدهای آپارتمانی است. با در دست داشتن این تاییدیه می توانید اطلاعات بیشتری را از  واحد خود کسب کنید. در واقع این شناخت تاثیر بسیار زیادی در انجام کاری اصولی و بدون دغدغه دارد. نکته قابل توجه این است که برای انجام کارهایی که شامل حذف دیوارهای داخلی، تغییر در کف سازی و تغییراتی از ساختمان که از دیگر واحدهای مجتمع مسکونی دیده می شوند به دریافت تاییدیه نیاز دارید.

به نوعی می توان گفت برای انجام کارهایی که بخشی از فضاهای مشترک ساختمان می باشند لازم است این تاییدیه را دریافت کنید. در واقع برای انجام تمامی کارها نیازی به دریافت تاییدیه نخواهید داشت. همچنین برای انجام کارهایی همچون مجوز ساخت و ساز، لوله کشی و استفاده از آب شهری به تاییدیه های رسمی تر و قانونی نیاز دارید.

نکات مهم جهت بازسازی واحدهای آپارتمانی

بهتر است بدانید بعد از کسب مجوزهای لازم می توانید تغییرات مورد نظر را بر روی واحد آپارتمانی اعمال کنید. در این بخش با نکات لازم جهت تعمیر و بازسازی واحدهای آپارتمانی آشنا خواهیم شد. آشنایی با این نکات به شما کمک می کنند تا بهترین نتیجه ممکن را کسب نمایید. امروزه اغلب افراد تمایل دارند فضای خود را بزرگ تر و جادارتر نشان دهند. بنابراین استفاده از یکسری پالت های سفید و روشن برای دستیابی به این هدف از اهمیت بالایی برخوردار است. برای این کار می توانید از رنگ هایی همچون سفید یا کرم خنثی جهت رنگ آمیزی دیوارهای مختلف ساختمان استفاده کنید.

استفاده از این نوع رنگ ها با ایجاد حس فضایی روشن تر در محیط فضای مورد نظر را به خوبی باز  می کند. از دیگر روش های بزرگ تر نشان واحد آپارتمانی استفاده از آینه های بزرگ بر روی دیوارهای ساختمان است. با این کار میزان نور طبیعی را که فضا دریافت می کند به طور قابل توجهی افزایش پیدا می کند. تعمیر و تعویض کف خانه از دیگر فاکتورهای مهم جهت بازسازی واحدهای آپارتمانی محسوب می شود. پارکت، سرامیک و یا موکت گزینه های مناسبی جهت پوشش کف ساختمان هستند. موکت و یا سرامیک هایی با رنگ روشن بهترین گزینه برای فضاهایی است که کوچک می باشند.

آشنایی با دیگر نکات مهم

از دیگر فاکتورهای مهم جهت بازسازی و تعمیر واحدهای آپارتمانی بازسازی سرویس های بهداشتی است. این عایق های رطوبتی این قسمت از ساختمان  بعد از گذشت چندین سال دچار فرسودگی و خرابی شده و به تعویض نیاز دارند. اگر این قسمت به موقع تعمیر نشوند شاهد نم گرفتگی و فرسودگی دیوارهای مختلف و همجوار سرویس های بهداشتی خواهیم بود. بهتر است ابتدا عایق کاری دستشویی و حمام را انجام دهید و بعد از آن اقدام به تعویض کاشی و سرامیک های آن نمایید. بررسی ستون ها و سقف ساختمان از دیگر نکات مهم و ضروری در بازسازی واحدهای آپارتمانی به شمار می آیند.

مقاوم سازی ستون های فلزی باید توسط افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه انجام شود. همچنین در این مرحله باید قسمت هایی از سقف که بر اثر گرما، سرما و یا نم  دچار ترک شده با دقت تعمیر و مرمت شوند. از دیگر فاکتورهای مهم در بازسازی واحدهای آپارتمان تعمیر آشپزخانه است. برای تعمیر این قسمت باید توجه و دقت بالایی داشته باشید، زیرا آشپزخانه در یک آپارتمان قلب آن به شمار می آید. برای تعمیر این قسمت می توانید اقدام به تعویض کاشی و سرامیک، عایق کاری کف، تعویض کابینت و … نمایید.

 

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *