نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
تنظیم موتور خودرو

آشنایی با مزایا و مراحل مختلف تنظیم موتور خودرو

تنظیم موتور خودرو یکی از اصلی ترین و مهم ترین کارها برای افزایش طول عمر مفید ماشین و افزایش کارایی آن به شمار می آید. انجام این کار مزایای بسیار زیادی به دنبال دارد. در این مقاله با مزایا و مراحل مختلف انجام این کار آشنا خواهیم شد.

تنظیم موتور خودرو
تنظیم موتور خودرو

علائم و نشانه های نیاز به تنظیم موتور خودرو

بهتر است بدانید با دیدن یکسری علائم و نشانه ها در ماشین باید در اسرع وقت نسبت به تنظیم کردن موتور خودرو اقدام نمایید. یکی از نشانه های نیاز به انجام این کار  بد استارت خوردن هنگام روشن کردن ماشین است. همچنین از دیگر دلایل اصلی این کار بالا رفتن مصرف سوخت می باشد. لرزش داخل کاپوت خودرو موقع درجا کار کردن از دیگر علائمی است که نیاز به تنظیم موتور خودرو را ضروری می سازد. همچنین با کاهش شتاب ماشین باید موتور آن را به دست یک متخصص تنظیم کنید.

روشن شدن چراغ چک و خارج شدن دود سیاه از اگزوز در موقع گاز دادن از دیگر نشانه های نیاز به تنظیم کردن موتور به شمار می آیند. از دیگر نشانه های نیاز به این کار خام سوزی یا ریپ زدن موتور است. این دلایل از جمله دلایل اصلی هستند که نیاز شما را به تنظیم نمودن موتور ضروری می سازند. این نشانه های ذکر شده بدون روشن شدن چراغ چک به شما هشدار می دهند که موتور ماشین را باید تنظیم نمایید.

نگاهی بر مراحل انجام این کار

بهتر است تنظیم موتور خودرو دارای یکسری مراحل خاص است. در ادامه نگاهی مختصر بر این مراحل خواهیم داشت.

بررسی سیستم جرقه زنی: اولین مرحله از تنظیم موتور خودرو مربوط به بررسی سیستم جرقه زنی است. این سیستم شامل شمع و وایر و کویل می باشد. در این مرحله باید بررسی شود که این سیستم دچار پوسیدگی، خشکی و ترک خوردگی شده است یا نه؟ اگر این مشکلات در این سیستم مشاهده شود باید در اسرع وقت نسبت به تعمیر آن توسط یک تعمیرکار حرفه ای اقدام نمایید.

اگر به تعمیرکار خودرو نیاز داشتین میتونین به صفحه اشاره شده کلیک کنید.

بررسی سیستم سوخترسانی: در دومین مرحله از انجام این کار باید سیستم سوخترسانی را مورد بررسی قرار دهید. استفاده از دستگاه شست و شوی انژکتور اولتراسونیک بهترین روش سرویس سیستم سوخترسانی محسوب می شود. برای اجرای این کار لازم است سوزن های انژکتور را روی خودرو جدا کنید و به دستگاه شست و شو وصل کنید. زمانی که دستگاه شروع به کار می کند می توانید میزان پاشش سوخت هر سوزن را چک کنید. بعد از این مرحله باید جرم های داخل سوزن ها را با استفاده از امواج التراسونیک جدا کنید. تعویض به موقع یا زودتر از موعد فیلتر بنزین مانع از جرم گرفتن سوزن های انژکتور می شود.

بررسی سیستم هوارسانی: از دیگر مراحل تنظیم موتور خودرو بررسی سیستم هوارسانی است. فیلترهای هوا و بنزین باید موقع تعویض شوند. همچنین در این مرحله باید شست و شوی دریچه گاز را در این مرحله انجام دهید. تمامی مراحل ذکر شده را باید به ترتیب و با دقت خاصی انجام داد.

نگاهی بر مزیت تنظیم موتور خودرو

بهتر است بدانید تنظیم موتور خودرو مزیت های بسیاری را به دنبال دارد. یکی از مزیت های بسیار مهم این کار کاهش مصرف سوخت ماشین است. همچنین با انجام این کار شتاب ماشین تا حد قابل قبولی بالا می رود. از دیگر مزیت های این کار می توان به کاهش صدا و بالا رفتن گرمای موتور اشاره داشت. اگر موتور خودرو توسط افراد متخصص تنظیم شود عملکرد موتور به طور قابل توجهی افزایش پیدا می کند. همچنین با انجام این کار دیگر از خودروی شما دود سیاه خارج نمی شود. بالا رفتن طول عمر قطعات مکانیکی و الکترونیکی از دیگر مزیت های انجام این کار به شمار می آید. به منظور بهره مندی از مزایای این کار بهتر است هر سال بین 2 الی 4 بار این عمل را انجام دهید.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *