نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

نگاهی بر مشکلات رایج خودرو و نحوه عیب یابی آنها

شناخت مشکلات رایج خودرو و دلایل ایجاد کننده ها آنها شما را از هزینه های بالای تعمیرات نجات می دهد. شما با شناخت این مشکلات می توانید به موقع مشکلات را تشخیص و جهت رفع آنها توسط افراد متخصص و مجرب گامی مهم بردارید.

نیاز مردم بهترین سایت در مورد مشکلات و تعمیرکار خودرو میباشد.

آشنایی هر چه بیشتر با مشکلات رایج خودرو

در زمان استفاده از خودرو با یکسری مشکلات رایج مواجه خواهید شد. در این بخش نگاهی بر برخی از این مشکلات متداول خواهیم داشت.

لرزش فرمان ماشین در موقع استارت: یکی از مشکلات رایج خودروها لرزش فرمان آنها در موقع استارت زدن است. این لرزش نشان ‌دهنده بروز مشکل در یاتاقان و اجزای سیستم اتومبیل می باشد. این مشکل در برخی مواقع باعث می شود باد اتومبیل از حالت تعادل خارج گردد.

استارت نخوردن ماشین: از کلیدی ‌ترین و اصلی ترین مشکلات فنی خودرو می توان به استارت نخوردن ماشین اشاره داشت. این مشکل فنی در اغلب اوقات برای تمامی ماشین ها به وجود می آید. در موقع بروز این مشکل باید سیستم احتراق را مورد بررسی قرار دهید. از دلایل اصلی بروز این مشکل می توان به نقص سوییچ احتراق، باتری ماشین و سیستم استارت اشاره داشت.

روشن نشدن ماشین:  از دیگر مشکلات رایج خودرو روشن نشدن ماشین است. روشن نشدن ماشین مقوله ای جدا و متفاوت از استارت نخوردن می باشد.  از دلایل عمده بروز این مشکل می توان به عدم وجود بنزین در باک خودرو اشاره کرد. به نوعی می توان گفت سیستم سوخت رسانی و احتراق خودرو و قطعاتی همچون باتری و سلونئید در روشن نشدن ماشین نقش دارند.

نگاهی بر دیگر مشکلات رایج خودرو

علاوه بر مشکلات ذکر شده خودرو ممکن است دچار یکسری مشکلات دیگر نیز شود. در ادامه نگاهی مختصر بر این مشکلات خواهیم داشت.

پاره شدن تسمه تایم: بهتر است بدانید یکی از عوامل اصلی و مهم در باز و بسته شدن سوپاپ ها تسمه تایم است. در واقع کار اصلی این قطعه رساندن میل لنگ به بادامک خودرو می باشد. در بروز این مشکل عواملی همچون کاسه نمد خودرو و نشتی روغن تاثیر گذار هستند.

مصرف سوخت زیادتر از حد عادی: از دیگر مشکلات رایج خودرو مصرف سوخت زیادتر از حد عادی است. برای رفع این مشکل می توانید سوزن ژیگلور لاغر شده را تعویض نمایید. از دیگر روش های بر طرف ساختن این مشکل تمیز و یا تعویض کرد صافی هوا است. رفع کردن نشتی بنزین در اتصالات از دیگر روش های بر طرف ساختن این مشکل می باشد. تنظیم کردن سوزن ژیگلور و بررسی کردن میزان پاشش انژکتورها از دیگر راهکارهای برطرف ساختن این مشکل به شمار می آیند.

آیا با شست و شوی رادیاتور خودرو می توان از گرم شدن آن جلوگیری کرد؟!

با اینکه ماشین‌ های پیشرفته و جدید مجهز به سیستم ‌های خنک‌کننده جدید هستند، شاید رانندگان کمتر با مشکل گرم شدن مواجه شوند. با این وجود این چالش یکی از مشکلات رایج خودرو است که ممکن است هر راننده ای در طول رانندگی خود با آن مواجه شود. به منظور جلوگیری از گرم شدن خودرو می توان از دو راه ساده و آسان استفاده کرد. یکی از این روش های ساده و مهم  شست و شو رادیاتور خودرو است. همچنین می توانید برای بر طرف ساختن این مشکل اقدام به تعویض پمپ آب ماشین قبل از فرسایش نمایید. این دو روش ساده تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از گرم شدن بیش از حد اتومبیل دارند.

چرا از اگزوز اتومبیل دود غیرمعمول خارج می شود؟

بهتر است بدانید خارج شدن دود غیرمعمول اگزوز حاکی از بروز مشکل فنی در خودرو است. این مشکل را می توان با استفاده از رنگ دود تشخیص داد.

دود آبی:  در برخی مواقع از اگزوز خودرو دود آبی خارج می شود. این دود نشان دهنده فرسودگی حلقه‌ های پیستون یا نشتی در مهروموم سوپاپ است. این مشکل باعث می شود روغن‌ موتور به محفظه احتراق نفوذ کند.

دود سیاه:  در اغلب موارد خارج شدن دود سیاه ناشی از تولیدات احتراق می باشد. اگر این دود ادامه دار باشد می تواند دلایل متعددی را به دنبال داشته باشد. نبودن هوای کافی در سیستم جرقه ‌زنی و ورود سوخت اضافی به سیلندرها از دلایل اصلی بروز این مشکل محسوب می شوند.

دود خاکستری یا سفید: از دیگر مشکلات رایج خودرو خارج شدن دود خاکستری یا سفید از اگزوز خودرو است. این مشکل نشان دهنده این است که مایع خنک ‌کننده همراه با سوخت در حال احتراق می باشد.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *