نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
تعمیر بالابر ساختمانی

آشنایی با نحوه عیب یابی و تعمیر بالابر ساختمانی

تعمیر بالابر ساختمانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این کار باید توسط افراد متخصص و مجرب در این زمینه انجام شود. تعمیر این دستگاه به دست افراد غیر متخصص ممکن است حوادث جبران ‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد. این دستگاه از قطعات مختلفی تشکیل شده است، از اینرو تعمیر آن به دانش مکانیکی و دانش الکتریکی لازم نیاز دارد. تعمیر دستگاه به دست افراد متخصص باعث صرفه جویی در زمان و هزینه ها به طور قابل توجهی می شود.

جهت خرید بالابر ساختمانی میتوانید به نیاز مردم رجوع کنید.

تعمیر بالابر ساختمانی
تعمیر بالابر ساختمانی

دلیل اصلی بروز خرابی در این دستگاه کاربردی چیست؟

بهتر است بدانید خرابی و نقص بالابر در هرکجا که پای انجام کار و تحمل فشار وسط باشد، به وجود می آید. بالابر همچون دیگر قطعات ساختمانی با گذشت زمان دچار آسیب یا نقص می شود. در صورت مشاهده خرابی در این دستگاه باید نسبت به تعمیر بالابر ساختمانی به دست افراد متخصص اقدام نمایید. در حالت کلی  خرابی در بالابر ساختمان معمولا به دو دلیل به وجود می آید. یکی از این دلایل مشکل در ساخت و کیفیت قطعات است. در این حالت بالابر خریداری شده کیفیت نداشته و با گذشت زمان شما دچار نقص‌ های جانبی خواهد شد.

بالابرهای بی کیفیت به مرور زمان دچار ضعف در قطعاتی همچون گیربکس یا ریل و شاسی می شوند. از دیگر دلایل خرابی بالابر ساختمان به مشکل در کاربری آن مربوط می شود. در این حالت دستگاه از کیفیت مناسبی برخوردار است، اما نحوه کاربری باعث ایجاد مشکل می گردد. برای مثال در برخی موارد ممکن است بیش از ظرفیت بالابر بار با آن جابجا شود و  به سقف توان آن توجه نشود. همچنین در گاهی اوقات اپراتور به دلیل نداشتن تجربه و تخصص کافی ممکن است به دستگاه آسیب برساند. از دیگر دلایل خرابی این دستگاه قطع و وصل ناگهانی سوئیچ‌ ها در حین بارکشی است.

نگاهی بر خدمات تعمیر بالابر ساختمانی

بهتر است بدانید خدمات مختلفی همچون بررسی نمودن کابل‌ ها، پمپ‌ های هیدرولیکی، گیربکس، موتور بالابر، ترمزها و … در تعمیر بالابر ساختمانی ارائه می شوند. مشکلاتی که برای این دستگاه کاربردی به وجود می آیند بیشتر از چند حالت نیستند. در ادامه نگاهی بر برخی از این مشکلات خواهیم داشت.

بیشتر بدانیم »: قیمت کلید بالابر ساختمانی

نقص فنی موتور: یکی از رایج ترین مشکلات که تعمیر بالابر ساختمانی را ضروری می سازد، نقص فنی موتور است. این قسمت از دستگاه به دلیل اینکه بخش بزرگی از جابجایی مصالح را به عهده دارد ممکن است دچار نقص و خرابی شود. عوامل متعددی در بروز این مشکل تاثیرگذار هستند. شکستگی در شاسی یکی از این عوامل مهم محسوب می شود. تکیه ‌گاه بالابر شاسی است. این قطعه با استفاده از پیچ کردن در لبه سقف طبقات فوقانی محکم می شود. شاسی دستگاه در برخی موارد ممکن است در زمان حمل بار دچار شکستگی در بازوها یا حتی از جای کنده شدن شود.

نقص گیربکس: نقص گیربکس از دیگر مشکلات رایجی است که باید توسط تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیر بالابر ساختمانی بررسی شود. یک جز مهم و کلیدی در بالابر گیربکس است. این قطعه حرکت خروجی موتور را به خوبی تسهیل می کند. آسیب دیدن این قطعه از دستگاه خطرات شدیدی را به دنبال دارد. این قطعه در اثر عوامل مختلفی همچون استفاده طولانی مدت، نامناسب بودن از نظر مشخصات فنی و یا بی کیفیت بودن دچار خرابی می شود.

پارگی طناب حمل: از دیگر مشکلات متداول این دستگاه پارگی طناب حمل است. به منظور جلوگیری از بروز این مشکل لازم است سلامت طناب یا سیم حمل را با دقت مورد بررسی قرار دهید. این مشکل جان و مال افراد را به ریسک و خطر جدی می‌اندازد. در صورت مشاهده نشانه ای از فرسایش در این قطعه باید نسبت به تعمیر بالابر ساختمانی به دست افراد متخصص اقدام نمایید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *