نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

اصول طراحی دکوراسیون خانه

خدمات ساختمانی

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ 384 بازدید
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
طراحی دکوراسیون خانه

اصول طراحی دکوراسیون خانه

به گزارش نیاز مردم ما می توانیم چیدمان محیطی را که در آن زندگی می کنیم به روش های مختلف تغییر دهیم. طراحی دکوراسیون خانه از اصول مشخصی پیروی می کند. برای طراحی داخلی منزل باید نکات مهمی را رعایت کرد تا محیطی جذاب و دل نشین به وجود آید. بنابراین دانستن بایدها و نبایدهای طراحلی داخلی امری ضروری محسوب می شود. در اینجا قصد داریم شما را با نکات مهم طراحی داخلی بیشتر آشنا کنیم.

طراحی دکوراسیون خانه
طراحی دکوراسیون خانه

آشنایی با اصول طراحی دکوراسیون خانه

یکی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون خانه این است که خرید لوازم مورد نیاز برای دکور کردن منزل را با خرید مبلمان شروع نکنید. شما باید ابتدا لوازم عمده منزل را آماده کنید. سپس براساس فضا و دکوراسیون نوع مبلمان را انتخاب کنید. در غیراینصورت متوجه ضررهای هنگفتی خواهید شد. برای مثال فرض کنید که مبلمان صورتی رنگی نظر شما را به خود جلب کند. شما باید بقیه طراحی چیدمان منزل را براساس این نوع مبلمان انجام دهید. با توجه به خالی بودن فضای منزل در انتخاب های بعدی حتما دچار اشتباه می شوید. بهتر است ابتدا دکور کردن منزل و لوازم مورد نیاز خود را از اتاق خواب ها شروع کرده و سپس به پذیرایی برسید. در نهایت براساس نیازهای خود سایر وسایل را خریداری کنید.

اندازه گیری دقیق سپس خرید لوازم مورد نیاز یکی از اصول طراحی داخلی

قبل از هر کاری باید طول و عرض فضایی که قصد دکور کردن آن را دارید اندازه بگیرید. بهتر است به اندازه سایر عناصر از قبیل ستون ها، رادیاتورها و راه پله ها و … هم توجه داشته باشید. برای اندازه گیری پنجره ها باید به فضای دیوارهای بالا و پایین و مقداری از دیوار که می خواهید از طرفین پوشیده شود توجه کنید. بهترین کار این است که به طور جداگانه نمای کلی از اندازه ها و نقشه داخلی هر فضا داشته باشید. طراحان حرفه ای با استفاده از نرم افزار اتوکد طرح کلی از فضای شما را آماده می کنند. در اینصورت شما برحسب سلیقه و فضایی که در اختیار دارید نوع چیدمان را انتخاب می کنید.

تعیین استایل کلی خانه

شما باید قبل از هر چیزی استایل کلی خانه را تعیین کنید. این بدان معنا است که شما تصمیم می گیرید که چگونه می خواهید زندگی کنید. تعیین استایل کلی خانه مهم ترین عامل تعیین کننده برای قدم های بعدی شما محسوب می شود. بعد از این تصمیم می توانید چیدمان اصولی منزل خود را انجام دهید. شما برحسب سلیقه ای که دارید می توانید از چیدمان سنتی، رسمی و یا مدرن استفاده کنید.

طبع رنگی مورد استفاده در طراحی بسته به سلیقه شما متفاوت است. برای این منظور باید خانه رویایی که خود را در ذهن تصور کنید. شما باید به تعداد افراد خانواده و کودکان توجه داشته باشید. برای مثال افرادی که بیشتر میزبان هستند باید سالن بزرگ با تعداد مبلمان زیاد در نظر بگیرند. اما اگر فرد در منزل کار می کند باید یکی از اتاق ها را به دفتر کار اختصاص دهد. بهتر است قبل از طراحی دکوراسیون خانه مجله های دکوراسیون را مشاهده کنید. با مشاهده کار طراحان مشهور تصمیم درست تری خواهید گرفت. شما باید طرح و تعداد تمامی وسایل مورد نیاز خود را مشخص کنید. برای مثال جنس مبلمان و تعداد آن را تعیین کنید.

بایدها و نبایدهای چیدمان و اصول طراحی دکوراسیون خانه

شما باید هزینه مورد نیاز طراحی و خرید وسایل مورد نیاز را در نظر بگیرید. بهتر است ابتدا به مراحل آماده سازی منزل بپردازید. سپس لوازم مورد نیاز را خریداری کنید. از دیگر نکات مهم طراحی دکوراسیون خانه این است که میانه رو باشید. برای مثال اغراق و زیاده روی در رنگ ها سبب شلوغی و بهم ریختگی نمای کلی می شود. از طرفی هر فضا شخصیت جداگانه ای دارد که با توجه به آن باید طرح مورد نظر را انتخاب کرد.

شما نباید در چیدمان اصولی با مد سال پیش بروید، زیرا این احتمال وجود دارد که چیزی که امسال بسیار زیباست برای چند سال بعد زشت به نظر برسد. از طرفی استفاده زیاد از اشکال هندسی سبب شلوغ شدن فضای شما می شود. شما می توانید تنها محدوده کوچکی از اتاق نشیمن را به نقوش هندسی اختصاص دهید. همچنین شما می توانید با استفاده از کوسن های رنگی با نقوش هندسی می توانید زیبایی فضای خود را دو چندان کنید.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *