نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

آشنایی با انواع مختلف فن کویل و کاربردهای آنها

فن کویل یکی از پرکاربردترین تجهیزات تهویه مطبوع به شمار می آید. امروزه شاهد استفاده از انواع مختلف این سیستم در محیط های صنعتی، اداری، تجاری و مسکونی هستیم. این نوع سیستم تهویه از تنوع بالایی برخوردار است، از اینرو مصرف کنندگان و کاربران قدرت انتخاب بیشتری دارند. در واقع افراد می توانند متناسب با کاربری و بودجه مالی خود از بین مدل های مختلف مدل مناسب را انتخاب کنند. در این محتوا با انواع مختلف این نوع سیستم آشنا خواهیم شد.

آشنایی با فن کویل صنعتی

به گزارش نیاز مردم یکی از انواع مختلف فن کویل صنعتی است. از قابلیت ها و نقاط قوت این سیستم می توان به قدرت پرتاب باد بالای آن اشاره کرد. این سیستم دارای بیشترین کاربرد و استفاده در سوله های صنعتی و سالن هایی با ارتفاع سقف بلند می باشد. این مدل قادر است هوای گرم و سرد را به صورت یکنواخت به تمام نقاط سوله برساند. مدل های صنعتی در سوله یا یک سالن بزرگ در حالت دیواری و سقفی نصب می گردند. برای نصب این سیستم به منابع گرم یا سرد بویلر یا چیلر باید از لوله کشی استفاده کرد.

نگاهی بر مدل خانگی

فن کوئل خانگی از جمله سیستم های تهویه مطبوعی است که دارای بیشترین کاربرد و استفاده در پروژه ها و سازه های مسکونی و ساختمانی است. یکی از ویژگی های بارز این مدل برخورداری از قابلیت کارکرد دو منظوره گرمایش و سرمایش می باشد. از دیگر نقاط قوت این مدل راندمان و بازدهی  و کارایی مطلوب است. همچنین این مدل قادر است هوا با نرخ ثابت و متعادل را به بهترین شکل توزیع کند. کیفیت ساخت بالا و طراحی استاندارد نیز از دیگر ویژگی های مهم این سیستم است. از دیگر ویژگی های برجسته این سیستم برخورداری از ابعاد و اندازه مناسب می باشد.

فن کویل کاستی چیست؟

از دیگر انواع مختلف فن کویل می توان به فن کوئل کاستی اشاره کرد. این مدل خود دارای انواع مختلف کاستی چهار طرفه، کاستی دو طرفه و کاستی یک طرفه است. مدل های چهار طرفه در مرکز سقف محیط تهویه شونده قرار دارند و باد را در چهار جهت پرتاب می کنند. همچنین مدل های دو طرفه قادرند باد را دو جهت پرتاب کنند. مدل های یک طرفه باد همانطور که از نامشان پیداست باد را در یک جهت پرتاب می نمایند. پنل مدل کاستی مجهز به  بورد الکتریکی هوشمند و ریموت کنترل می باشد. در ضمن در ساختار مدل های کاستی به منظور ارسال آب تقطیر‌شده به بیرون از یک پمپ ‌درین استفاده شده است.

نگاهی بر دیگر انواع مختلف این نوع سیستم

فن کوئل دیواری: از دیگر انواع مختلف فن کویل می توان به مدل دیواری اشاره داشت. مدل های دیواری شباهت بسیاری به کولر اسپلیت دارند. با این تفاوت که در کولر اسپلیت مبرد در گردش درون لوله ها بوده ولی در مدل های دیواری درون لوله ها آب در گردش است. از مزیت های مهم این محصول این است که فضای کمی از محیط را اشغال می کند.

فن کوئل سقفی توکار: مدل سقفی توکار از دیگر مدل های فن کوئل می باشد که درون سقف کاذب و  در بالای درِ ورودی هر فضا قرار دارد. سادگی نصب و انتخاب محل دریچه هوادهی برای مصرف کنندگان از مزیت های مهم این مدل به شمار می آید.

فن کویل زمینی: از دیگر انواع مختلف فن کوئل ها مدل زمینی می باشد. این مدل به صورت عمودی بر روی زمین نصب شده و از موقعیت نصب زمینی روکار برخوردار است. این مدل دارای بیشترین کاربرد و استفاده در سالن ها و راهروهای  مراکز مسکونی و اداری می باشد. همچنین دارای بیشترین استفاده و کاربرد در مکان هایی است که در آنها امکان ایجاد سقف کاذب وجود نداشته باشد. این مدل در مقایسه با انواع توکار و سقفی از هزینه نصب کمتری برخوردار است.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *