نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

آشنایی با مزایا و عوامل تعیین کننده قیمت روفتاپ پکیج

قیمت روفتاپ پکیج از کارایی همچون خنک کننده ها و هواسازها برخوردار می باشد. از این سیستم به منظور تنظیم و تهیه فیلتراسیون، رطوبت هوا، تولید گرما و سرما استفاده می شود.

آشنایی هر چه بیشتر با روفتاپ پکیج

در این سیستم تمام اجزای سیستم تهویه درون یک جعبه‌ فلزی  قرار دارند. این اجزا  بر بام ساختمان قرار داده می شوند. ساختار این سیستم ترکیبی از هواسازی با کندانسینگ یونیت و کویل سرمایش DXاست. اجزای اصلی این نوع سیستم عبارتند از: فن های خنک کننده قوی، کویل های گرمایشی، کمپرسور، فیلتراسیون قوی. امروزه از این سیستم در بیمارستان، مساجد، ساختمان های اداری،  فروشگاه ها، سالن اجتماعات، رستوران ها، انبار ها، ساختمان های آموزشی، فضاهای تفریحی، مراکز تجاری، ویلاها، سینما، بیمارستان و … به طور چشمگیری استفاده می شود.

نگاهی بر مزایای روفتاپ پکیج

بهتر است بدانید روفتاپ پکیج مزیت های بسیار زیادی به دنبال دارد. در ادامه نگاهی مختصر بر این مزایا و قابلیت ها خواهیم داشت.

افزایش کیفیت هوا: یکی از مزیت های مهم استفاده از این دستگاه افزایش کیفیت هوا است. شما می توانید تجهیزات اضافی همچون رطوبت زن را به دستگاه اضافه و رطوبت هوا را به بهترین شکل کنترل نمایید. همچنین با اضافه نمودن تجهیزات تهویه می توانید هوای تازه و تمیز را حفظ کنید.

راندمان انرژی بالا: از دیگر مزایای استفاده از این دستگاه می توان به راندمان انرژی بالا اشاره کرد. بهتر است بدانید مبرد در این دستگاه به صورت مستقیم به درون کویل سرمایش ورود می کند، بنابراین در مقایسه با دستگاه های دیگر از راندمان انرژی مناسب تر و بهتری برخوردار است. همچنین با استفاده از این محصول می توانید به طور قابل توجهی در هزینه برق مصرفی صرفه جویی کنید.

کاهش آلودگی صوتی: استفاده از روفتاپ پکیج کاهش آلودگی صوتی را به دنبال دارد. بهتر است بدانید در ساختار این سیستم از زیلابگ و تیم موتور فن های EBM  در قسمت کندانسور استفاده شده است. از این سیستم به دلیل کاهش آلودگی  صوتی در فضا می توان برای مراکز تجاری استفاده کرد.

نگاهی بر دیگر مزایای این نوع سیستم

علاوه بر موارد ذکر شده استفاده از این سیستم مزیت های دیگری نیز به دنبال دارد. در ادامه نگاهی بر این مزیت ها خواهیم داشت.

امنیت: از دیگر مزایای استفاده از روفتاپ پکیج امنیت بالای آن است. از آنجا که واحدهای این نوع سیستم بر روی پشت ‌بام  قرار می گیرند، از اینرو دستگاه دارای تماس حداقلی با سطح زمین می باشد. به نوعی می توان گفت این سیستم در مقایسه با دیگر سیستم‌ از آسیب ‌دیدگی بیشتر در امان است.

صرفه جویی در فضای مورد استفاده: از دیگر مزایای استفاده از این سیستم صرفه جویی در فضای مورد استفاده است. این دستگاه را می توانید در یک مکان ثابت و بر روی سقف نصب کنید، بنابراین استفاده از آن باعث صرفه جویی در فضا می شود.

از دیگر مزیت های مهم این سیستم می توان به اتصال سریع و آسان سیستم الکتریکی و کابل کشی اشاره داشت. همچنین برای نصب این سیستم به کابل کشی فرمان نیازی ندارید. استفاده از فیلترهای قابل شستشو، قابلیت انتخاب انواع لوازم جانبی و اتصال آسان لوله درین از دیگر مزیت های این دستگاه به شمار می آیند.

نگاهی بر  عوامل تعیین کننده قیمت روفتاپ پکیج

قیمت روفتاپ پکیج به عوامل و فاکتورهای متعددی بستگی دارد. یکی از این عوامل مهم و تاثیرگذار نوع و تعداد کمپرسور به کار رفته در سیستم است. بهتر است بدانید در ساختار این دستگاه از کمپرسورهای مختلفی همچون کوپلند، پیستونی، اسکرال، دانفوس، بیتزر و هنبل استفاده می شود. برند سازنده نیز از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار به شمار می آید. نوسانات بازار ارز و دلار نیز از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار هستند. انتخاب دستگاه با توجه به نوع کاربری از دیگر فاکتورهای تعیین کننده قیمت این نوع سیستم است. از دیگر فاکتورهایی که ارتباط بسیار مستقیمی با قیمت دستگاه دارند، ظرفیت و میزان هوادهی می باشد. روفتاپ پکیج در ظرفیت های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. نوع فیلتراسیون و استانداردهای طراحی سیستم از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار بر روی قیمت این نوع سیستم محسوب می شوند.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *