نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

سبک های مختلف طراحی داخلی

خدمات ساختمانی

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ 383 بازدید
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
طراحی داخلی

سبک های مختلف طراحی داخلی

سبک های دکوراسیون داخلی خانه به عنوان محلی برای آرامش بسیار اهمیت دارد. می توان گفت سبک طراحی داخلی منزل در ایجاد محیطی پر از آرامش و دل نشین بسیار موثر است. از طرفی سبک های مختلف طراحی داخلی وجود دارند. شما باید از سبکی برای طراحی منزل خود استفاده کنید که با روحیات شما سازگار باشد. در اینصورت از حضور در منزل لذت بیشتری خواهید برد. در اینجا قصد داریم به معرفی انواع سبک های دکوراسیون بپردازیم.

سبک های دکوراسیون داخلی
سبک های دکوراسیون داخلی

سبک مدرن یکی از انواع سبک های دکوراسیون داخلی

سبک مدرن جزء سبک های پرطرفدار است. معمولا در این نوع سبک از خطوط صاف و مشخص و حداقل رنگ ها استفاده می کنند. طراح در این نوع سبک از تمام نقاط منزل به درستی استفاده می کند. معمولا در این سبک های دکوراسیون داخلی از مبلمان و لوازم ساده استفاده می شود. از طرفی استفاده از سبک مدرن برای آپارتمان هایی که طراحی فضای باز دارند بسیار استفاده می شود.

ویژگی های بارز سبک مدرن

از ویژگی های بارز سبک مدرن می توان به نبود زرق و برق در دکوراسیون داخلی اشاره کرد. در این سبک طراحی شلوغی به چشم نمی خورد. همچنین از رنگ های اصلی به عنوان زمینه استفاده می کنند. دیگر ویژگی های بارز سبک مدرن شامل نبود تقارن عمدی، بازی با رنگ‌ها بر زمینه اصلی، قالیچه‌هایی با طرح‌های هندسی یا طراحی ساده است. معمولا از اشکال ساده و پایه برای ساخت مبلمان استفاده می کنند.

سبک امروزی یا معاصر نوع دیگری از سبک های طراحی داخلی

سبک های دکوراسیون داخلی  اغلب افراد سبک امروزی را با سبک مدرن اشتباه می گیرند. معمولا سبک امروزی زیر مجموعه ای از سبک مدرن است. در این نوع سبک دکوراسیون از خطوط نرم و منحنی استفاده می کنند. اما خطوط شکسته و اشکال هندسی بیشتر در سبک مدرن کاربرد دارند. در سبک معاصر از رنگ‌های کرم، قهوه‌ای و سفید به صورت برجسته‌تر استفاده می کنند. می توان گفت سایر رنگ ها در سبک امروزی نقشی ندارند. در برخی مواقع تنها از طیف مختلف یک رنگ استفاده می‌شود. در سبک معاصر از وسایل با بافت طبیعی استفاده می کنند.

ویژگی‌های بارز سبک دکوراسیون معاصر

از ویژگی های بارز طراحی داخلی به سبک دکوراسیون معاصر می توان به فضاهای باز، طرح‌بندی‌های غیرمعمول، استفاده از نور طبیعی، استفاده از رنگ‌های خنثی، استفاده از فلزات، استفاده از پارچه و بافت‌های طبیعی، استفاده از طیف بسیار روشن و یا بسیار تیره چوب و استفاده از نور به عنوان بخشی از طراحی اشاره کرد.

سبک دکوراسیون مینیمال

از پرطرفدارترین سبک های دکوراسیون داخلی سبک مینیمال است. می توان گفت سبک مینیمال ساده شده سبک مدرن به حساب می آید. معمولا از مبلمان ساده در این نوع سبک طراحی استفاده می شود. این سبک طراحی ساده است. معمولا از رنگ ها به صورت گذرا در سبک مینیمال استفاده می شود. در این سبک طراحی همه چیز ساده و دل نشین به نظر می رسد. خطوط بسیار صاف در این سبک کاربرد دارند. طراح در سبک مینیمال اجازه می دهد که فضای خالی خود را نشان دهد. درواقع چیزهای غیرضروری در این سبک حذف می شوند. استفاده از رنگ های سیاه و سفید در این سبک بسیار کاربرد دارد.

طراحی داخلی صنعتی

یکی دیگر از سبک های مورد استفاده در طراحی داخلی سبک صنعتی است. معمولا در این سبک از دیوارهای آجری یا بلوکی استفاده می کنند. در سبک صنعتی لوازم به همان شکل طبیعی نمایش داده می شوند. این بدان معنا است که رنگ مواد اولیه تغییر داده نمی شود. این نوع سبک برگرفته از انبارها و کارخانه های قدیمی است. حتی سیم های برق و لوله ها به عنوان تزیینات منزل دستنخورده باقی می مانند. در این سبک فضای خانه را با دیوار تقسیم نمی کنند. طراح اجازه می دهد تا فضا باز و گسترده به نظر برسد.

سبک دکوراسیون میانه قرن یکی دیگر از سبک های طراحی داخلی

این سبک طراحی از طراحی‌های خانه‌های دهه‌های ۱۹۵۰- ۱۹۶۰ میلادی الهام گرفته شده است. در صورتیکه طرفدار ظاهر یکدست و یکپارچه هستید بهتر است این نوع سبک از طراحی داخلی را انتخاب کنید. معمولا از متریال های مختلفی در این سبک استفاده می شود. طیف های مختلف رنگ های سفید و قهوه ای در سبک دکوراسیون میانه قرن کاربرد دارند. این نوع سبک حس نوستالژیک به فضای شما می بخشد. معمولا از این سبک طراحی برای منازل با وسعت کم استفاده می شود. البته امکان استفاده از آن برای منازل بزرگ هم وجود دارد.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *