نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

اصول طراحی دکوراسیون اداری

خدمات ساختمانی

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ 460 بازدید
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

اصول طراحی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری نیازمند تخصص، مهارت و تجربه است. در دکوراسیون اداری طراح باید ضمن حفظ فرم رسمی و اداری سازمان به رعایت برخی نکات مهم بپردازد تا علاوه بر راحتی کارکنان محیطی زیبا و چشمگیر را ایجاد کند. بنابراین اجرای دکوراسیون داخلی اداری باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد. همچنین حس آرامشی را در کارکنان به وجود آورد. این امر در افزایش راندمان کاری کارکنان اداره تاثیر بسزایی دارد. معمولا طراح در دکوراسیون های اداری لاکچری از لوگو و المان ها متناسب با کاربری و اهداف سازمان استفاده می کند. می توان گفت طراحی اداری از دو جنبه تبلیغاتی و افزایش کیفیت و راندمان کارکنان اداره اهمیت بسیار بالایی دارد.

طراحی دکوراسیون اداری
طراحی دکوراسیون اداری

عوامل مؤثر در طراحی دکوراسیون اداری

در هر اداره ای افراد مختلف با سمت های شغلی گوناگون به دنبال یک هدف کلی و شاخص هستند. این افراد در کنار یکدیگر و در جهت اهداف سازمان فعالیت های خود را به نحو احسن انجام می دهند. در اینصورت هر فرد باید یک محیط خصوصی یا نیمه خصوصی داشته باشد تا بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران وظایف خود را به درستی انجام دهد. معمولا در طراحی دکوراسیون اداری از پارتیشن یا دیوارهای جدا کننده برای جداسازی استفاده می کنند.

طراحی دیوارهای جدا کننده براساس نوع روند کارکنان انجام می شود. ویژگی مهم پارتیشن ها انعطاف پذیری و قابل تغییر بودن است. بنابراین با توجه به کاربری محیط می توان آن ها را تغییر داد. توجه داشته باشید که این نوع دیوارهای جدا کننده به صورت پیش ساخته و یا به صورت سفارشی در بازار موجود هستند. با استفاده از پارتیشن می توانید فضای خصوصی را جهت افزایش تمرکز و آرامش کارکنان اداره فراهم کنید. استفاده از پارتیشن برای اداراتی که فضای کافی در اختیار ندارند بهترین گزینه به حساب می آید.

شما می توانید برای افزایش حس تعامل و همکاری بین کارکنان از پارتیشن های شیشه ای و شفاف استفاده کنید. در طراحی داخلی هر فضایی انتخاب رنگ براساس سلیقه فرد و نکات روان شناختی انجام می شود. بنابراین برای رنگ بندی فضاهای اداری هم باید رنگ هایی را استفاده کنید که سبب افزایش انرژی و انگیزه کارمندان شود. از دیگر نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری نور گیر بودن محیط است. با ایجاد روزنه های نور طبیعی می توانید خستگی کارکنان را به طور قابل توجهی کاهش دهید. در صورت داشتن فضای کافی می توانید محیطی متفاوت از محیط کار جهت استراحت و صرف غذا برای کارکنان در نظر بگیرید.  برای این فضا باید از مبلمان مخصوص و نحوه چیدمان خاص و رنگ بندی بخصوص استفاده کرد. این کار سبب افزایش حس رضایت و راندمان کاری کارکنان می شود.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری

معمولا طراحان حرفه ای از متریال فلز و لوازم با رنگ های خنثی در طراحی دکوراسیون اداری استفاده می کنند. البته استفاده از رنگ گرم در کنار رنگ خنثی بسیار موثرتر خواهد بود. در انتخاب مبلمان اداری باید به کیفیت، دوام بالا و قابلیت نظافت و شستشو پذیری مبلمان توجه داشته باشید. بهترین گزینه برای انتخاب مبلمان اداری مبل های چرم هستند.

بد نیست بدانید که مهم ترین اصل در طراحی اداری انتخاب مبلمان است. شما می توانید باتوجه به نوع کاربری فضا فرم مبلمان خود را انتخاب کنید. توجه به مشتریان و ارباب رجوعان در انتخاب مبلمان بسیار اهمیت دارد. در صورت تعداد زیاد مشتریان باید از تعداد مبلمان کافی و متناسب با روحیه ارباب رجوعان استفاده کرد.

بخش‌های مهم در طراحی

رنگ بندی و شکل ظاهری مبلمان از بخش های مهم طراحی اداری به حساب می آیند. اما باید به استانداردها و ارگونومیک میزها و صندلی‌ها هم توجه شود. این امر سبب به حداقل رساندن خستگی فیزیکی و جسمی‌افراد در طول روز می شود. یکی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری درنظرگرفتن کشو یا قفسه‌های شخصی برای هر فرد است. در اینصورت فرد وسایل شخصی خود را داخل آن قرار می دهد.

از دیگر بخش های مهم طراحی اداری درنظرگرفتن فضای انتظاری راحت و جذاب با مبلمان مخصوص است. با استفاده از این دیوارها می توان محیطی زیبا و منظم را خلق کرد. در واقع استفاده از دیوارهای جدا کننده در ایجاد دفتری شیک و سازمان یافته بسیار موثر هستند. با کمک گرفتن از طراح ماهر و حرفه ای می توانید محیطی لوکس را برای کارکنان به وجود آورید که خستگی آن ها را تا حد امکان کاهش دهد.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *