نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

آشنایی با نکات مهم جهت تخریب ساختمان

نکات مهم تخریب ساختمان باید توسط شرکت های ساختمانی معتبر و تیم های حرفه ای انجام شود. قبل از انجام این عملیات باید یکسری مراحل مختلف را با دقت انجام دهید. در این مبحث شما را با این نکات مهم آشنا خواهیم کرد.

آشنایی با مراحل مختلف جهت تخریب ساختمان

بهتر است بدانید اولین مرحله از مراحل نوسازی ساختمان، تخریب آن است. منظور از تخریب جداسازی مصالح از ساختمان به منظور حذف، تعمیر، مرمت و نوسازی بنا می باشد. قبل از انجام این عملیات باید با یکسری نکات مهم آشنا شوید تا این امر خطیر با موفقیت به پایان برسد. اگر عملیات توسط افراد غیر متخصص انجام شود ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. در این بخش با مراحل مختلف تخریب آشنا خواهیم شد.

دریافت مجوزهای لازم از شهرداری: اولین مرحله جهت نکات مهم تخریب ساختمان دریافت مجوزهای لازم از شهرداری است. برای آغاز عملیات ساختمانی باید در ابتدا پرونده شهرسازی در شهرداری منطقه را تکمیل نمایید.

قطع کردن انشعابات گاز، آب و برق: قبل از شروع عملیات باید انشعابات گاز، آب و برق را قطع کنید. باید قطع انشعابات را به شکل ایمنی کنترل کنید.

تخلیه بنا: سومین مرحله از عملیات تخریب به تخلیه بنا مربوط می شود. در این مرحله باید تمامی تجهیزات و وسایل به بیرون انتقال داده شوند. شما می توانید وسایلی همچون تجهیزات و لوازم آشپزخانه و سرویس بهداشتی، کلید و پریز های برق، درب و پنجره ها، لوله ها و کانال ها، موتورخانه و سرمایش و گرمایش ساختمان و … را بدنه ساختمان جدا و آنها را به بیرون انتقال دهید.

نگاهی بر دیگر مراحل مختلف این عملیات

علاوه بر مراحل ذکر شده عملیات تخریب بنا دارای مراحل مختلف دیگری نیز است. در ادامه نگاهی مختصر بر این مراحل مختلف خواهیم داشت.

قطع کردن اتصال به شبکه فاضلاب: از دیگر نکاتی که در نکات مهم تخریب ساختمان باید مورد توجه قرار گیرد قطع کردن اتصال به شبکه فاضلاب است. در صورتی که در ساختمان از سیستم چاه جذبی جهت دفع فاضلاب استفاده شده است باید چاه را با نخاله و آهک پر کنید.

انتقال نخاله ها: از دیگر مراحل تخریب ساختمان انتقال نخاله ها است. در این مرحله باید تخلیه سایت و انتقال نخاله های ساختمانی با سرعت بالایی انجام شود. این نخاله ها را باید به محل مناسبی انتقال دهید.

ایمن سازی محیط:  از دیگر مراحل مهمی که قبل از انجام عملیات تخریب ساختمان مورد توجه قرار گیرد، ایمن سازی محیط است. در واقع قبل از اجرای عملیات لازم است از استحکام بنا های اطراف اطمینان پیدا کنید. دیوارهای ساختمان های مجاور را باید با شمع گذاری، تقویت کرد. همچنین باید در این مرحله باید به ایمن سازی پیاده روها توجه داشته باشید.

آماده سازی پی:  کندن پی مناسب جهت احداث ساختمان جدید پس از برچیده شدن ساختمان قدیمی آخرین مرحله از عملیات تخریب است.

قبل از تخریب ساختمان باید به چه نکاتی توجه کرد؟

قبل از تخریب ساختمان لازم است به یکسری نکات مهم توجه داشته باشید. این عملیات باید درساعات مشخصی از شبانه روز انجام شود. به گونه ای که برای ساکنین پلاک های اطراف هیچگونه مزاحمتی را ایجاد نکند. ایمنی از دیگر مواردی است که قبل از انجام این عملیات باید مورد توجه قرار گیرد. به منظور جلوگیری از بروز حوادث باید یک کارشناس HSEدر موقع عملیات تخریب در محل حضور داشته باشد.

انتخاب روش تخریبی که در کمترین زمان ممکن انجام شود پس از ایمنی از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. بهتر است روشی را انتخاب نمایید که عملیات تخریب را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهد. جدا سازی مصالح ساختمان قدیمی همچون آجر، کاشی، سرامیک و … از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. همچنین برای انجام عملیات باید از کارگران با تجربه استفاده کنید.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *