نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

قیمت ضایعات استیل

ضایعات

۱۴ بهمن ۱۴۰۱ 538 بازدید
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

قیمت ضایعات استیل

ضایعات استیل چگونه قیمت گذاری می شوند؟

قیمت ضایعات استیل به دلیل انواع مختلفی که دارد که هر کدام از آن ها با توجه به عوامل مختلفی قیمت گذاری می شوند. از شناخته شده ترین مدل های استیل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

استیل نگیر یا مدل 300: در این نوع از استیل از آلیاژ های آهن،کروم و نیکل استفاده شده است و کربن موجود در آن کمتر از یک دهم درصد می باشد.

استیل بگیر یا مدل 400: در این نوع از استیل از آلیاژ کروم و آهن استفاده شده و کربن این مدل نیز کمتر از یک دهم درصد می باشد. از استیل های نگیر بیشتر در صنایع غذایی و جراحی ها استفاده می شود و نوع 400 آن مختص تولید قاشق و چنگال و تزئینات داخلی در اتومبیل ها می باشد.

استیل چیست ؟

استیل یک فلز جهانی بوده و قیمت آن نیز با توجه به بازارهای جهانی متغیر می باشد. این مورد یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت ضایعات استیل می باشد. به دلیل اینکه استیل در ایران یکی از فلزات وارداتی می باشد بنابراین بیشترین تاثیر را از بازار های جهانی دریافت می کند. قیمت های جهانی نیز تحت تاثیر قیمت نفت هستند. این قیمت ها به صورت لحظه ای تغییر کرده و خریداران و فروشندگان ضایعات استیل می بایست قبل از انجام معامله، قیمت ها را بررسی نمایند. یکی دیگر از عواملی که بسیار بر قیمت قراضه های استیل تاثیر می گذارد میزان عرضه و تقاضای آن می باشد. همانطور که بسیاری از افراد می دانند هر چه میزان عرضه نسبت تقاضا کمتر باشد قیمت قراضه های استیل نیز به مراتب بالاتر خواهد بود. همچنین برعکس این موضوع نیز صادق می باشد هر چه میزان عرضه بیشتر از تقاضا باشد قیمت قراضه های استیل کاهش می یابد.

مزایای خرید و بازیافت ضایعاتهای استیل چیست؟

استیل این قابلیت را دارد که بتوان آن را به صورت صددرصدی بازیافت نمود و از مواد بازیافت شده در تولید محصولات جدید استفاده کرد. علاوه بر این ها می توان از طریق انجام بازیافت ضایعات های استیل درآمد زیادی نیز کسب نمود. تقاضا برای ضایعات استیل زیاد بوده و همانطور که قبلا عنوان شد هر چه تقاضا بیشتر باشد قیمت ضایعات استیل نیز بالاتر خواهد بود. در نتیجه می توان از این راه کسب درآمد خوبی داشت. کارخانجات و صنایع تولیدی می توانند از ضایعات استیل به عنوان مواد اولیه برای تولید محصولات جدید خود استفاده نمایند. به این ترتیب علاوه بر سود بیشتر در هزینه تولید محصولات نیز بسیار صرفه جویی خواهند کرد.

بازیافت چیست ؟

عوامل مهم در خرید ضایعات استیل کدام است؟

علاوه بر مواردی که عنوان شد یکی دیگر از مزایای خرید ضایعات استیل و به کار گرفتن آن در صنایع مختلف ذخیره انرژی و کاهش میزان استخراج سنگ های معدنی می باشد. منابع معدنی، تمام شدنی هستند و روزی به پایان خواهند رسید. به همین خاطر از طریق بازیافت این محصولات و استفاده مجدد از آن ها می توان تا حد زیادی از استخراج بی رویه این منابع جلوگیری نمود.

خاصیت ضایعات استیل

فلز استیل یکی از فلزات با ارزش و پرکاربرد می باشد. این فلز و ضایعات حاصل از آن را در تولید محصولات خاصی استفاده می کنند. ضایعات فلز را می توان به طور کامل بازیافت نموده و به عنوان مواد اولیه به کار گرفت. استیل این خاصیت را دارد که مکررا بازیافت شده و خواص خود را از دست ندهد. به همین دلیل بازیافت قراضه های استیل بسیار پرطرفدار می باشد.

نتیجه گیری

از ضایعات های استیل در موارد مختلفی استفاده می شود. این فلز ویژگی های زیادی دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

  • در برابر خوردگی مقاوم می باشد
  • در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد.
  • قابلیت بازیافت و فرآوری دارد.
  • دارای عمر بالایی می باشد.
  • دارای ظاهر زیبایی است.

با اضافه شدن فلز کروم به این ضایعات می توان آن را به استیل ضد زنگ تبدیل نمود. استیل ضد زنگ مقاومت بالایی داشته و از آن در تولید محصولات زیادی استفاده می شود. این قراضه ها از کارخانه ها و برش فلزات مختلف تولید می شود و می توان از طریق بازیافت آن ها، مجددا این قراضه ها را به چرخه تولید و استفاده بازگرداند و سود زیادی نیز به دست آورد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *