نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

آشنایی با نحوه نگهداری از تلویزیون ال سی دی و ال ای دی به صورت درست و اصولی

نحوه نگهداری از تلویزیون ال سی دی و ال ای دی به توجه و دقت بالایی نیاز دارد. اگر از این دستگاه به خوبی نگهداری کنید طول عمر آن نیز به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند. در زمان مشکل برای تلویزیون خود میتوانید با سایت ثبت آگهی رایگان نیاز مردم تماس گرفته و تعمیرکار تلویزیون معتبر را از ما بخاهید.

نحوه نگهداری از تلویزیون
نحوه نگهداری از تلویزیون

آشنایی با نکات مهم در نگهداری از تلویزیون ال سی دی و ال ای دی

به منظور نحوه نگهداری از تلویزیون ال سی دی و ال ای دی لازم است به یکسری نکات توجه کنید. در ادامه با برخی از این نکات آشنا خواهیم شد.

وصل کردن دستگاه به محافظ: نوسانات برقی یکی از عوامل مهمی است که باعث آسیب دیدن تلویزیون می شود. به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی دستگاه باید از یک محافظ و ترانس خودکار با ولتاژ مناسب استفاده نمایید.

اجتناب از لمس صفحه نمایشگر: یکی از مواردی که باعث از بین رفتن پیکسل های موجود در صفحه می شود، لمس کردن صفحه تلویزیون است. از آنجا که صفحه نمایش از مواد بسیار ظریفی ساخته شده است، از اینرو برخورد هر گونه اشیاء تیز به آن موجب آسیب دیدگی آن می شود.

از بین بردن گرد و غبار دستگاه: بهتر است بدانید گرد و غبار موجود بر روی دستگاه باعث ایجاد شوک الکتریکی و آسیب به قطعات داخلی آن می شود. در واقع گرد و غبار بزرگ ‌ترین دشمن هر تجهیزات الکترونیکی محسوب می شود. برای تمیز کردن تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی می توانید از پاک کننده ها و پارچه های ضد استاتیک استفاده کنید. این مدل ها به برق استاتیک حساس می باشند.

نگاهی بر دیگر نکات مهم و ضروری جهت نگهداری از این دستگاه ها

علاوه بر موارد ذکر شده بهتر است به یکسری نکات مهم و ضروری دیگر توجه داشته باشید. در ادامه نگاهی بر برخی از این نکات مهم خواهیم داشت.

جلوگیری از داغ شدن دستگاه: از دیگر مواردی که در نحوه نگهداری از تلویزیون ال سی دی و ال ای دی باید مورد توجه قرار گیرد ، جلوگیری از داغ شدن آن است. داغ شدن دستگاه در برخی موارد ممکن است سوختگی دستگاه را به دنبال داشته باشد. به منظور جلوگیری از بروز این اتفاق بهتر است صفحه نمایش را برای مدت زمان کوتاهی خاموش کنید.

نصب درست و اصولی: از دیگر نکات مهم جهت نگهداری این دستگاه نصب درست و اصولی آن است. این دستگاه را باید در جای مناسب نصب کنید.

تنظیم صحیح روشنایی و کنتراست دستگاه: از دیگر نکات مهمی که در نحوه نگهداری از تلویزیون ال سی دی و ال ای دی باید مورد توجه قرار گیرد،  تنظیم صحیح روشنایی و کنتراست می باشد. این کار تاثیر خارق العاده ای در افزایش طول عمر دستگاه دارد.در موقع خرید باید سطح کنتراست و روشنایی دستگاه را متناسب با میزان نور فضای خود تنظیم نمایید. اگر کنتراست و روشنایی دستگاه زیاد باشد طول عمر دستگاه به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند. در تلویزیون‌ های ال سی دی و ال دی ای این ویژگی از پیش تنظیم ‌شده است. این تنظیمات به صورت پیش فرض بر روی «حالت فیلم» یا «اتاق تاریک» قرار دارند.

تاثیر رطوبت و دما در نگهداری از تلویزیون ال سی دی و ال ای دی

یکی از نکات مهمی که در نگهداری از تلویزیون ال سی دی و ال ای دی باید مورد توجه قرار گیرد، توجه به رطوبت و دمای فضای مورد نظر است. این دستگاه را نباید در مکان های بسیار گرم قرار دهید، زیرا گرمای فضا باعث نابودی قطعات الکترونیکی حساس داخل آن می شود. لازم است این دستگاه را در جایی مجهز به تهویه هوای مناسب قرار دهید. این دستگاه را نباید در کنار پرده های ضخیم قرار دهید و یا بیش از حد به دیوار بچسبانید. این امر منجر به محدودیت گردش هوا می شود. همچنین این دستگاه را باید در فاصله مناسبی از کولر ها، رادیاتورها، شومینه و دستگاه‌های حرارتی قرار دهید. یکی از نکات مهم در نگهداری از این دستگاه این است که از نوسانات دما ، رطوبت و نور مستقیم خورشید به دور باشد.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *