نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

آشنایی با راهکارهای مهم جهت افزایش طول عمر مفید خودرو

افزایش طول عمر مفید خودرو به عوامل و فاکتورهای خاصی بستگی دارد. جهت دستیابی به این مهم باید یکسری کارهای ساده، اما مهم را انجام دهید. در این مقاله شما را با راهکارهای افزایش طول عمر ماشین آشنا خواهیم کرد. اگر ماشینون نیاز به تعمیرکار خودرو داشت میتونین از طریق نیاز مردم پیدا کنین .

افزایش طول عمر مفید خودرو
افزایش طول عمر مفید خودرو

نگاهی بر نکات مهم در جهت افزایش طول عمر مفید خودرو

بهتر است بدانید با انجام دادن یکسری نکات مهم می توانید طول عمر مفید خودرو را به طور قابل توجهی افزایش دهید. در این بخش نگاهی بر برخی از این نکات خواهیم داشت.

تعویض نمودن فیلترها: فیلتر هوا و فیلتر روغن بعد از گذشت مدت زمانی کارایی خود را از دست می ‌دهند، از اینرو باید به صورت دوره ای و منظم تعویض شوند. در تعمیرات دوره‌ای خودرو لازم است فیلترها را تعویض نمایید. بهتر است بدانید مسدود شدن فیلتر هوا افزایش مصرف سوخت خودرو را به دنبال دارد. در حالت کلی باید در هر 5000 کیلومتر فیلتر هوا را تعویض کنید.

اطمینان حاصل کردن از سلامت شمع و وایرها: از دیگر نکات مهم جهت افزایش طول عمر مفید خودرو اطمینان حاصل کردن از سلامت شمع و وایرها است. توجه به این مسئله کارکرد بهینه موتور را به خوبی تضمین می کند. شمع سالم دارای هیچ گونه ذوب شدگی یا ترک نبوده و دارای دو الکترود قهوه‌ ای روشن  است.

بررسی سیستم کولر و تهویه مطبوع: از دیگر نکاتی که انجام آن باعث افزایش طول عمر مفید خودرو می شود، بررسی سیستم کولر و تهویه مطبوع است. در طول ماه باید یک بار کولر را روشن کنید تا به مدت ۵ دقیقه کارکند. این کار از ته ‌نشین شدن گاز و مایع خنک کننده جلوگیری می نماید.

آشنایی با دیگر نکات مهم در این زمینه

علاوه بر موارد ذکر شده جهت افزایش طول عمر و کارایی خودرو می توانید یکسری کارهای دیگر را انجام دهید. در ادامه نگاهی مختصر بر این راهکارها خواهیم داشت.

بررسی کردن باطری های خودرو: بهتر است در یک زمان بندی سه ساله باطری خودرو را با دقت بررسی کنید. سرما یکی از مواردی است که بر روی باطری خودرو تاثیر منفی دارد.

استفاده از بنزین خوب: از دیگر نکاتی که باعث افزایش طول عمر مفید خودرو می شود، استفاده از بنزین خوب است. بهتر است هر چند وقت یک بار بنزین خالص و سوپر بزنید. همچنین از دیگر موارد مهم برای افزایش کارایی خودرو این است که هر 5000 کیلومتر صافی بنزین را تعویض کنید.

گرم کردن خودرو قبل از حرکت: در فصل زمستان پیش از حرکت باید اجازه دهید موتور کمی گرم شود. با این کار روغن در موتور و ترمزها به دمای لازم می رسد.

سرویس‌ های دوره ‌ای و تاثیر آنها بر افزایش طول عمر و کارایی خودرو

سرویس‌ های دوره ‌ای از جمله مواردی هستند که تاثیر خارق العاده و حیاتی بر روی طول عمر مفید خودرو دارند. بهتر است هر دو سال یک بار یک سرویس کلی و سالانه یک سرویس جزئی بر روی خودرو انجام شود. سرویس جزئی شامل موارد مختلفی همچون تعویض فیلتر روغن، روغن موتور و دیگر مایعات در صورت نیاز، بررسی سطح روغن و نشتی مایعات، دودزایی خودرو، بررسی لنت ‌های ترمز، بررسی سیستم تعلیق و …  است. سرویس کلی نیز متناسب با مسافت طی شده شامل تعویض شمع خودرو، تعویض فیلتر هوا و … می باشد. همچنین انجام سرویس های دوره ای احتمال خرابی ‌های ناگهانی را به کمترین مقدار ممکن می ‌رساند.

روغن چه نقشی در طول عمر مفید خودرو دارد؟

روغن موتور یکی از مواردی که در افزایش طول عمر مفید خودرو تاثیر بسیار زیادی دارد. غفلت ازتعویض به موقع و عدم استفاده از روغن استاندارد و با کیفیت باعث کاهش طول عمر موتور خودرو می شود. بهتر است بدانید زمان و میزان کارکرد دو مولفه اساسی و مهم جهت تعویض به موقع روغن موتور به حساب می آیند. در رابطه با بازه زمانی تعویض روغن موتور نظرات متفاوتی وجود دارد. برخی از افراد این زمان را سه ماه و برخی دیگر نیز 6 و گاهی 8 تا 10 ماه می دانند. در حالت کلی ۶ ماه بهترین و منطقی ترین زمان جهت تعویض روغن است. این تعویض به موقع موجب افزایش عمر موتورِ خودرو به خصوص پیستون، رینگ و … می شود.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *