نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
استفاده درست از کولر خودرو

آشنایی با نکات و فاکتورهای مهم در رابطه با استفاده درست از کولر خودرو

استفاده درست از کولر خودرو مزیت های بی نظیری را به دنبال دارد. این کار علاوه بر حفظ سلامتی راننده و سرنشینان خودرو باعث افزایش عمر مفید سیستم تهویه خودرو نیز می شود. اگر نیاز به تعمیر داشت کولر خودروتون میتونین با تعمیرکار خودرو نیاز مردم تماس بگیرید.

استفاده درست از کولر خودرو
استفاده درست از کولر خودرو

آشنایی با نکات مهم در رابطه با استفاده درست از کولر خودرو

بهتر است بدانید با رعایت کردن یکسری نکات می توانید دوام و طول عمر خودرو و سیستم تهویه آن را به طور قابل توجهی افزایش دهید. در ادامه نگاهی بر برخی از این نکات خواهیم داشت.

پارک نکردن خودرو در آفتاب: یکی از نکات مهم استفاده درست از کولر خودرو پارک نکردن خودرو در آفتاب شدید است. اگر مجبور به پارک کردن خورو در زیر آفتاب شدید خودرو شدید در موقع روشن کردن و حرکت خودرو باید شیشه ها را پایین بکشید. همچنین به منظور عوض شدن هوا می توانید دستگاه تهویه بدون کولر را روشن کنید.

شارژ کردن گاز کولر توسط افراد متخصص: بهتر است بدانید  منظور از گاز کولر خودرو گاز فرئون و کاملا سمی است. از آنجا که این گاز سمی است به هیچ وجه نباید خودسرانه آن را شارژ کنید.

سرعت خودرو: از دیگر نکاتی که در رابطه با استفاده درست از کولر خودرو باید مورد توجه قرار گیرد، سرعت خودرو است. توان خودرو در خودروهای کمتر از ۶ سیلندر در موقع روشن بودن کولر کاسته می شود. در این حالت باید از حرکت با سرعت بالا در مسیرهای طولانی خودداری کرده و پدال گاز را فشار ندهید. سرعت زیاد به موتور فشار آورده و مصرف سوخت را افزایش می دهد.

بررسی کردن سلامت کولر خودرو: قبل از رسیدن فصل تابستان لازم است از سلامت کولر خودروی خود مطمئن شوید. همچنین می توانید فیلترهای تصفیه هوا را تمیز یا تعویض کنید. این کار مانع از رشد باکتری و قارچ ها در کولر می شود. بهتر است بدانید استفاده از کولر در فضای داخلی خودرو موجب می شود قارچ  و آلودگی هوا به اندازه ۸۰ درصد کاهش پیدا کند.

نگاهی بر دیگر نکات مهم جهت استفاده درست از این سیستم

علاوه بر موارد ذکر شده به منظور افزایش عمر مفید سیستم تهویه با دیگر نکات مهم جهت استفاده درست از کولر خودرو آشنا خواهیم شد.

عدم روشن کردن خودرو بلافاصله بعد از ورود:  از دیگر نکاتی که در رابطه با استفاده درست از کولر خودرو باید مورد توجه قرار گیرد، این است که بلافاصله پس از وارد شدن به اتومبیل مولر را نباید روشن کنید.

روشن کردن کولر در دور موتور پایین: بهتر است کولر را زمانی روشن کنید که موتور در دور پایین باشد. روشن کردن کولر در دور بالا باعث آسیب دیدگی کلاچ کمپرسور می شود.

عدم استفاده از کولر خودرو در موقع توقف: استفاده از کولر خودرو در موقع سرعت پایین یا توقف باعث می شود خودرو بنزین بیشتری مصرف کند.

خاموش کردن کولر در موقع بالا رفتن دمای آب موتور: از دیگر مواقعی که نباید کولر خودرو را روشن کردن موقع بالا رفتن دمای آب موتور است.

نگاهی بر نبایدهای روشن کردن کولر خودرو

در این بخش نگاهی بر نبایدهای روشن کردن کولر خودرو خواهیم داشت.

روشن کردن کولر خودرو در سر بالایی ‌ها: از دیگر روش های استفاده درست از کولر خودرو این است که آن را در سربالایی ها روشن نکنید. این کار موجب می شود کولر از عملکرد درستی برخوردار نباشد. بهتر است فن خودرو را در سربالایی ها خاموش کنید. همچنین از خاموش کردن باید شیشه‌های اتومبیل را پایین بکشید. بعد از اینکه از سربالایی ها عبور کردید می توانید این سیستم را روشن نمایید.

استفاده از سیستم در حالت ایستاده: بهتر است از این سیستم در حالت ایستاده استفاده نکنید. در این حالت خودرو سوخت بیشتری را مصرف می کند. علاوه بر افزایش میزان سوخت مصرفی این کار به موتور فشار بیشتری وارد کرده و باعث گرم شدن بیش از اندازه می شود.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *