نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

آشنایی با تعمیر درب اتوماتیک

آشنایی با تعمیر درب اتوماتیک یکی از پرکاربردترین درب ها به حساب می آیند، از اینرو تعمیر آن ها بیشتر درخواست می شود. درب های اتوماتیک کاربری بسیار راحت و آسانی دارند. سرویس به موقع این نوع درب ها سبب افزایش طول عمر و دوام آن ها می شود. بنابراین در صورت مشاهده هر گونه خرابی باید سریعا نسبت به تعمیر این نوع درب ها اقدام کنید. توجه داشته باشید که نصب و تعمیر اصولی درب های اتوماتیک در افزایش امنیت آن ها بسیار موثر است. در ادامه به راهکارهای تعمیر درب برقی و هزینه های آن می پردازیم.

آشنایی با تعمیر درب اتوماتیک
آشنایی با تعمیر درب اتوماتیک

موارد مختلف تعمیرات درب پارکینگ

درب برقی پارکینگ از اجزای مختلفی تشکیل شده است.  تعمیر این وسیله برقی نیازمند مهارت و تخصص بالایی می باشد. برای مثال تعمیر برد درب برقی به دلیل حساسیت بالایی که دارد باید توسط فرد متخصص انجام شود. بد نیست بدانید که نوع تعمیر و تنظیم برد درب پارکینگ بر روی فرآیند باز و بسته کردن آن موثر است. کوچکترین اشتباه سبب آسیب جدی به برد می شود.

عیب یابی و تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ

عیب یابی و تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ موارد مختلفی را شامل می شود. در ادامه به برخی تعمیرات درب برقی اشاره می کنیم.

خرابی ریموت کنترل

یکی از مشکلات رایج درب های اتوماتیک این است که بعد از مدتی ریموت از کار می افتد. این مشکل یکی از  اصلی ترین دلایل برای مراجعه به تعمیرکار جهت تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ است. شما باید در محدوده آنتن دهی ریموت پارکینگ قرار بگیرید. سپس دکمه آن را فشار دهید. درب های اتوماتیک امواج رادیویی را از فاصله نزدیک یعنی چند متری دریافت می کنند. در برخی مواقع باتری ریموت تمام می شود. بنابراین باید تمامی موارد احتمالی را بررسی کنید. در برخی مواقع برای حل مشکل باید آنتن گیرنده را تعمیر کرد.

بسته نشدن درب و تعمیر درب اتوماتیک

در برخی موارد درب پارکینگ به طور کامل بسته نمی شود. این مشکل به دلایل متعددی  اتفاق می افتد. از دلایل بروز این مشکل می توان به بهم خوردن تنظیم درب اتوماتیک پارکینگ، وجود مانع جلوی سنسور ایمنی و چشم الکترونیکی، زنگ زدگی غلطک های درب اشاره کرد. غلطک های زنگ زده به دلیل ایجاد اصطکاک جلوی بسته شدن درب پارکینگ را می گیرند.

درب پارکینگ باز می شود اما موتور متوقف نمی شود

برای حل این مشکل باید از نیروی متخصص کمک بگیرید، زیرا تعمیر موتور کار هر کسی نیست. بهتر است موقع بروز این مشکل برق ورودی را قطع کنید. این امر مانع از ایجاد آسیب های جدی می شود.

سرویس و تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ

انواع درب های اتوماتیک دارای ریموت کنترل هستند. این مدل درب ها براساس ابعاد و محل نصب آن ها به صورت تک لنگه و دو لنگه نصب می شوند. یکی از راهکارهای مفید جهت افزایش طول عمر و دوام درب های اتوماتیک سرویس به موقع آن ها می باشد. لازم است در دوره های منظم نسبت به سرویس یا تعمیر درب اتوماتیک اقدام کنید.

 

تعمیر درب برقی پارکینگ را به تعویق نیاندازید

وسایل برقی به مرور زمان خراب شده و باید تعمیر شوند. تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ شامل مواردی از قبیل تعمیر چشمی و یا تعمیر ریموت است. برای تعمیر درب برقی باید از فرد متخصص کمک بگیرید.

تعمیر درب پارکینگ ریموت دار

امروزه از درب اتوماتیک پارکینگ در اکثر ساختمان های اداری، مسکونی، تجاری و … استفاده می کنند. به همین دلیل تقاضای تعمیر درب پارکینگ ریموت دار بسیار زیاد است. در واقع تعمیر درب اتوماتیک به صورت یک شغل و تخصص درآمده است. تعمیر درب های برقی شامل تعمیر درب ریموتی، تعمیر برد درب اتومات، موتور و تعمیر سنسور حرکتی و … می باشد.

تعمیر برد

یکی از رایج ترین تعمیرات درب برقی  پارکینگ مربوط به خراب شدن برد درب برقی است. خوشبختانه در اغلب موارد این قطعه قابل تعمیر می باشد و نیازی به تعویض آن نیست. این امر باید توسط فرد متخصص انجام شود.

خرابی موتور و تعمیر درب اتوماتیک

یکی از مهم ترین قطعات درب برقی موتور است. عیب یابی و تعمیر موتور درب اتوماتیک باید به صورت تخصصی انجام شود. تعمیرکار حرفه ای با عیب یابی اصولی مشکل موتور را به صورت کامل برطرف می کند. اما فرد غیر متخصص علاوه بر حل نکردن مشکل به سایر قطعات مکانیکی هم آسیب وارد می کند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *