نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

آشنایی با مزایا و انواع مختلف مکمل سوخت

مکمل سوخت یکی از محصولات پر سود در صنعت خودرو سازی است. به نوعی می توان گفت این محصول یکی از افزودنی های شایع برای خودرو می باشد که در کنار بنزین یا گازوئیل به باک خودرو افزوده می ‌شود. این محصول امروزه مورد توجه بسیاری از صاحبان خودرو قرار گرفته است، زیرا باعث بهبود عملکرد خودرو در موقع فعالیت می گردد.

نگاهی بر مزایای مکمل سوخت

بهتر است بدانید استفاده از مکمل سوخت مزایای بسیاری را برای خودرو به دنبال دارد. بهبود عملکرد اگزوز و کاتالیزور یکی از مزیت های مهم این محصول به شمار می آید. استفاده از این محصول بهبود و پاک سازی سیستم انژکتور خودرو را به دنبال دارد. همچنین با استفاده از این مکمل می توانید طول عمر مفید خودروی خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید. از طرفی استفاده از این محصول نقش بسیار مهمی در سیستم احتراق موتور خودرو دارد. همچنین از دیگر مزیت های این محصول می توان به کاهش انتشار گاز های مضر از خودرو اشاره داشت. در ضمن با استفاده از این محصول آب از سیستم خودرو و سوخت آن حذف می شود.

از دیگر مزیت های مهم و قابل توجه این محصول بهینه شدن مصرف سوخت است. همچنین افراد از این مکمل با هدف روان کاری اجزا محرک موتور نیز استفاده می کنند. در سیستم های خودرو های دیزل از این محصول به منظور جلوگیری از یخ زدن سوخت خودرو استفاده می شود. این مزیت مانع از انسداد سیستم سوخت رسانی خودرو می گردد. از دیگر مزیت های مهم استفاده از مکمل سوخت افزایش اکتان سوخت است. از دیگر مزایای مهم استفاده از این ماده افزودنی می توان به جلوگیری از تولید گاز های سمی خارج شده از موتور اشاره کرد.

آشنایی با انواع مختلف مکمل سوخت

در ادامه این مطلب نگاهی بر انواع مختلف مکمل سوخت خواهیم داشت. بهتر است بدانید این محصول در انواع مختلفی تولید و عرضه می شود. تولید کنندگان امروزه با هدف خاصی اقدام به تولید انواع مختلف این محصول می کنند. مکمل سوخت با اکتان بالا یکی از این انواع مختلف است. این محصول دارای بیشترین کاربرد و استفاده در خودرو های جدید تر می باشد. همچنین از دیگر انواع مکمل های سوخت می توان به مکمل بدون سرب اشاره کرد. از این نوع مکمل اغلب برای خودرو های قدیمی استفاده می شود. نوعی دیگری از مکمل های سوخت مکمل های شوینده هستند. از این مکمل به منظور شست و شو سیستم انژکتور و یا کاربراتور استفاده می شود. این مکمل ها حاوی مکمل های افزاینده و شوینده می باشند.

چه زمانی مناسب استفاده از این ماده است؟

بهتر است بدانید بهترین عملکرد مکمل بنزین پیش از احتراق در سیلندرها است. در مواقعی که باک خالی است یا مقدار کمی بنزین دارد می توانید این ماده افزودنی را به باک خودرو اضافه کنید. به نوعی می توان گفت قبل از بنزین زدن بعدی باید مکمل را اضافه نمایید. نکته قابل توجه این است که استفاده از این محصول به هیچ وجه به وسایل نقلیه آسیب‌ نمی رساند. بر عکس باعث عملکرد بهتر آنها نیز می شود. در واقع یکی از مزیت های بسیار مهم این محصول پیشگیری از فرسودگی و خرابی زودرس قطعات فلزی است.

یک مکمل بنزین خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک مکمل بنزین خوب دارای یکسری ویژگی های خاص است. سازگاری با موتور یکی از این ویژگی های برجسته به شمار می آید. بهتر است مکمل را مطابق با نوع سوخت مصرفی تهیه و انتخاب کنید. دارا بودن تاییدیه  EPAاز دیگر ویژگی های بهترین مکمل است. لازم به ذکر است که تاییدیه  EPA از سوی سازمان حفاظت محیط زیست تعیین شده است. از دیگر ویژگی‌ های یک مکمل بنزین خوب داشتن ماندگاری بالا می باشد. یک محصول خوب حداقل تا ۲ سال دوام دارد. چند منظوره بودن نیز از دیگر خصوصیات یک محصول خوب به شمار می آید. در واقع یک مکمل سوخت خوب قادر است علاوه بر تثبیت سوخت قطعات را روغن ‌کاری و از خوردگی جلوگیری کند.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *