نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

نحوه تعمیر برد درب برقی

لوازم الکتریکی

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ 466 بازدید
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

نحوه تعمیر برد درب برقی

به گزارش سایت ثبت آگهی رایگان نیاز مردم , باز و بسته شدن درب های برقی توسط ریموت انجام می گیرد. امروزه استفاده از درب های اتوماتیک به دلیل کارایی بالا و مزایای فراوان بسیار زیاد شده است. به همین دلیل اغلب شرکت های تولیدی این محصول را در انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می کنند. تولیدات زیاد این محصول سبب افزایش تعداد تعمیرگاه های درب برقی شده است. از مهم ترین قطعات درب برقی برد می باشد. تعمیر برد درب برقی نیازمند تخصص و مهارت بالا است. برای این کار باید از تکنسین های ماهر و مجرب کمک بگیرید.

نحوه تعمیر برد درب برقی
نحوه تعمیر برد درب برقی

تعمیر برد درب برقی

در تعمیر برد درب برقی , درب های برقی به صورت الکترونیک کار می کنند. در برخی موارد دلایل متعددی سبب اختلال در عملکرد این نوع درب ها می شوند. معمولا خرابی درب های برقی بیشتر در ساختمان هایی که تردد آن ها زیاد است و یا نوسانات جریان برقی زیادی دارند اتفاق می افتد. از دلایل خرابی درب های اتوماتیک می توان به استهلاک درب ها، نصب غیر اصولی، عدم سرویس به موقع درب ها، آب خوردگی و نفوذ آب و رطوبت به درون برد درب های برقی، اختلال در منبع تغذیه اشاره کرد.

بهتر است بدانید که بیشتر خرابی های درب برقی مربوط به برد آن است. برای حل مشکل باید سریعا نسبت به تعمیرکار درب برقی اقدام کرد، زیرا این نوع درب ها به دلایل امنیتی ساختمان اهمیت بسیار زیادی دارند. توصیه می کنیم عیب یابی، تعمیر و یا تعویض برد درب برقی را به دست افراد کاربلد بسپارید. این امر مانع از هزینه های اضافی می شود.

آموزش تعمیر برد درب‌ های اتوماتیک

برای تعمیر برد درب برقی باید با نوع درب و ساختار برد آن آشنایی کامل داشته باشید، زیرا تنوع درب های اتوماتیک بسیار زیاد است. برای حل این مشکل باید از تکنسین مجرب کمک بگیرید. تعمیرکاران حرفه ای از طریق آشنایی با قطعات مختلف برد، تجهیزات لازم برای تعمیر برد، عیب یابی و تعمیر مدار برد درب برقی، تعمیر برد درب اتوماتیک در درب های مختلف کرکره ای، شیشه ای، ریلی و … از تخصص و دانش کافی در این زمینه برخوردار می باشند. تعمیرگاه های مجاز با استفاده از نیروهای متخصص و آموزش دیده می توانند مشکل درب برقی شما را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف کنند.

وظیفه برد در درب برقی

مهم ترین قطعه در درب های اتوماتیک برد است. برد یک قطعه می باشد که در تابلو فرمان قرار دارد. این قطعه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. کنترل سرعت باز و بسته شدن درب های برقی بر عهده برد می باشد. در واقع سنسور های گیرنده موجود در برد از طریق ارتباط با ریموت سبب باز و بسته شدن درب برقی می شوند. می توان گفت تنظیم تمامی گیرنده ها و فرستنده ها در درب های برقی و تنظیم عملکرد چشمی بر عهده برد است. از اینرو خرابی این قطعه موجب اختلال در عملکرد درب برقی می شود.

نشانه های خرابی این قطعه مهم

یکی از نشانه های خرابی برد باز و بسته نشدن درب برقی است.  در برخی موارد آب خوردگی برد و یا نوسانات برق سبب آسیب به برد می شوند. در اینصورت باید سریعا نسبت به تعمیر برد درب برقی  اقدام کنید.  می توان گفت خرابی سنسور گیرنده در برد سبب بروز این مشکل شده است. از دیگر نشانه های خرابی برد می توان به عمل نکردن چشمی، به هم خوردن سرعت باز و بسته شدن درب ها و تنظیم نشدن آن ها اشاره کرد. در اینصورت باید از تعمیرکار متخصص برای حل مشکل استفاده کرد.

نحوه عیب یابی و تعمیر برد درب برقی

برای تعمیر برد درب برقی باید ابتدا تعمیرکار به عیب یابی اصولی درب برقی بپردازد. برای این منظور تکنسین باید سایر بخش های مرتبط با مشکل پیش آمده را مورد بررسی قرار دهد. در واقع تعمیرکار با بررسی ریموت، چشمی درب برقی، سالم بودن موتور و جک درب برقی به عیب یابی درب می پردازد. سپس تنظیمات برد را بررسی کند، زیرا بهم خوردن  تنظیمات برد سبب بروز این مشکل می شود. در مراحل تخصصی تر تعمیرکار به بررسی آی سی های روی برد، عیب یابی مدار های الکتریکی مختلف مرتبط با برد درب برقی، بررسی منبع تغذیه برد ها و مواردی از این قبیل می پردازد. در آخر با توجه به مشکل برد نسبت به تعمیر آن اقدام می کند.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *