نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

معرفی مشکلات رایج کرکره برقی

اغلب افرادی که از کرکره برقی استفاده می کنند با یکسری مشکلات رایج مواجه هستند. فراموش نکنید که دانستن این مشکلات برای شما اهمیت بسیار بالایی دارد. در غیراینصورت موجب اختلال در کارهای روزانه شما می شود. در برخی مواقع این مشکلات توسط خود شما قابل حل هستند. اما در صورت جدی بودن مشکل باید از فرد متخصص برای برطرف شدن آن کمک بگیرید. در اینجا قصد داریم به برخی مشکلات رایج کرکره برقی بپردازیم.جهت تعمیر کرکره برقی میتوانید با تعمیرکار کرکره برقی سایت نیاز مردم تماس بگیرید.

بالا نرفتن درب کرکره برقی

یکی از مشکلات رایج کرکره برقی عدم بالارفتن آن است. می توان گفت این مشکل برای مواقعی که عجله دارید بسیار وقت گیر و اعصاب خرد کن است. دلیل اصلی بروز این مشکل خرابی موتور کرکره برقی می باشد. خرابی موتور کرکره برقی عملکرد کلی کرکره برقی را تحت تاثیر قرار می دهد. از دیگر دلایل می توان به خراب شدن پیچ فنر کرکره برقی اشاره کرد. در صورت خرابی این قطعه حتی اگر موتور هم سالم باشد کرکره بالا نخواهد رفت. برای حل این مشکل باید از تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید. بهتر است دلایل دیگری از قبیل اشکال در اتصال کرکره برقی به برق و خرابی ریموت هم مورد بررسی قرار گیرند.

خرابی موتور از مشکلات رایج کرکره برقی

از دیگر دلایل اختلال در عملکرد کرکره برقی خرابی موتور آن است. موتور نقش ویژه ای در بالا و پایین بردن تیغه های کرکره برقی دارد. در صورت خرابی این قطعه روند کار کرکره برقی با مشکل رو به رو می شود. تعمیر موتور کرکره برقی کار هر کسی نیست. شما باید تعمیر این قطعه را به دست فرد متخصص بسپارید.

ایراد در دستگاه مرکزی و فیوز

برای بررسی این قطعه از کرکره برقی باید گوش خود را به دستگاه مرکزی نزدیک کنید. سپس دکمه ریموت را فشار دهید در صورت شنیدن صدای رله ریموت، فیوز و دستگاه مرکزی سالم است. در غیر اینصورت باید از سلامت فیوز مطمئن شوید. اگر فیوز سالم بود باید برد مدار یا سیم های ورودی به آن مورد بررسی قرار گیرند. برای جلوگیری از بروز مشکلات جدی تر باید در اسرع وقت نسبت به تعمیر کرکره برقی اقدام کنید.

ایراد در جک بازویی از دیگر مشکلات رایج کرکره برقی

یکی از مشکلات رایج کرکره برقی این است که درب آن باز و بسته نمی شود. این مشکل در اثر ایراد در جک های بازویی به وجود می آید. تعمیر بازویی نیازمند تخصص و مهارت است، بنابراین این کار را باید به دست فرد متخصص بسپارید. در غیر اینصورت متوجه ضررهای هنگفتی خواهید شد.

خرابی چشمی یا فتوسل

در برخی مواقع باز نشدن درب کرکره برقی در اثر خرابی چشمی یا فتوسل اتفاق می افتد. در واقع چیزی مانع رسیدن پرتو مادون قرمز به گیرنده می شود. برای حل این مشکل ابتدا باید از تمیز بودن چشمی اطمینان حاصل کنید. همچنین عدم تراز بودن چشمی سبب اختلال در کارکرد صحیح آن می شود. کرکره های هوشمند نسل جدید کرکره ها به حساب می آیند. در برخی مواقع چشمی کرکره در برابر تابش مستقیم نورخورشید قرار می گیرد. این امر به دلیل تابش اشعه نورخورشید سبب اختلال در کار چشمی می شود. این مشکل در تابستان بیشتر اتفاق می افتد. در برخی مواقع برای حل مشکل باید چشمی را تعمیر یا تعویض کرد، که باید به دست فرد متخصص سپرده شود.

علت کار نکردن ریموت از دیگر مشکلات کرکره برقی 

یکی از مشکلات رایج کرکره برقی کار نکردن ریموت است. این مشکل در اثر دلایل متعددی اتفاق می افتد. توصیه می کنیم ریموت کرکره برقی را از یک برند معتبر خریداری کنید. در صورت خرابی ریموت هیچگونه سیگنالی برای باز و بسته شدن به کرکره برقی ارسال نمی شود. از دلایل بروز این مشکل می توان به مواردی از قبیل ضربه خوردن، افتادن، تمام شدن باتری، ورود آب به داخل ریموت و خراب شدن آنتن ریموت اشاره کرد.

علت پایین نیامدن کرکره برقی

پایین نیامدن کرکره برقی به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. مشکل در جریان برقی از دلایل بروز این مشکل است. برای حل این مشکل باید اتصالات و سیم های برق کرکره برقی را بررسی کرده و اشکالات فنی ایجاد شده در اتصالات را برطرف کنید. توصیه می کنیم برای این کار از تعمیرکار ماهر و باتجربه کمک بگیرید. در غیر اینصورت احتمال آسیب به سایر قطعات دستگاه وجود دارد. این امر هزینه های تعمیر را افزایش می دهد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *