نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
امنیت انواع درب اتوماتیک

معرفی نکات افزایش امنیت انواع درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک پارکینگ راحت ترین مناطق برای ورود سارقین به حساب می آیند. در صورت رعایت نکردن ساده ترین موارد احتمال ورود افراد ناشناس به ساختمان افزایش پیدا خواهد کرد. در اینجا قصد داریم به نکاتی مهم در خصوص امنیت درب اتوماتیک بپردازیم.

ثبت آگهی نیاز مردم بهترین سایت برای تعمیرکار درب برقی میباشد.

امنیت درب اتوماتیک
امنیت درب اتوماتیک

مقایسه امنیت انواع درب اتوماتیک با توجه به نوع تیغه

انواع مختلفی درب اتوماتیک در بازار موجود است. هر کدام از این نوع درب ها کارایی خاصی دارند.  از طرفی امنیت انواع درب اتوماتیک با یکدیگر تفاوت دارند. در ادامه به امنیت برخی درب های برقی اشاره می کنیم.

درب برقی با تیغه فولادی

امنیت درب برقی با تیغه فولادی بسیار زیاد است. این نوع تیغه در برابر ضربه و نیروهای خارجی مقاومت بسیار بالایی دارد. استفاده از این نوع درب برای مکان های حساس مناسب است.

درب برقی با تیغه پلی کربنات

امنیت انواع درب اتوماتیک  با توجه به نوع تیغه آن متفاوت می باشد. استفاده از تیغه پلی کربنات در درب های برقی تا حد قابل توجهی امنیت آن ها را کاهش می دهد. این نوع تیغه ها نسبت به نوع فولادی در برابر ضربه مقاومت کمتری دارند.

امنیت انواع درب اتوماتیک  با تیغه آلومینیومی

امنیت درب برقی با تیغه آلومینیومی نسبت به کرکره های پلی کربنات بیشتر و از کرکره های فولادی کمتر است. می توان گفت این نوع درب برقی مقاومت نسبتا خوبی در برابر نیرو و ضربه خارجی از خود نشان می دهد.

مقایسه امنیت انواع درب اتوماتیک برحسب نحوه عملکرد و متریال

انواع مختلف درب های برقی از نظر نحوه عملکرد و متریال بکاررفته با یکدیگر تفاوت دارند. این مسئله سبب تفاوت در امنیت درب ها می شود. برای مثال امنیت درب برقی با جک هیدرولیک نسبت به سایر درب های موجود در بازار بیشتر می باشد. جک هیدرولیک با استفاده از روغن درب برقی را باز و بسته می کند.

نوع دیگر درب های اتوماتیک که به دلیل طراحی خاص بسیار پرطرفدار است، درب برقی شیشه ای می باشد. معمولا از این نوع درب های برقی در پاساژها استفاده می کنند. امنیت این نوع درب های اتوماتیک در مقایسه با سایر درب ها پایین تر است. البته با استفاده از متریال درجه یک می توان امنیت آن را افزایش داد.

نکات مهم جهت افزایش امنیت انواع درب اتوماتیک  

افزایش امنیت انواع درب اتوماتیک راهکارهای زیادی جهت افزایش امنیت انواع درب برقی وجود دارد. در ادامه به این نکات مهم اشاره می کنیم.

نصب درست و اصولی

نصب اصولی مهم ترین عامل افزایش امنیت انواع درب اتوماتیک به حساب می آید. برخی از نصاب ها جهت نصب درب برقی تنها تیغه های ابتدایی را با پیچ به شفت متصل می کنند. در اینصورت درب به راحتی بالا می رود. برای افزایش امنیت درب باید دو تیغه ابتدایی با استفاده از پیچ به شفت متصل گردند.

استفاده از رولینگ کد یک راه افزایش امنیت انواع درب اتوماتیک

یکی از راه های افزایش امنیت درب های برقی استفاده از سیستم رولینگ کد است. سیستم رولینگ کد توسط کدگذاری درب کرکره برقی باز یا بسته می کند. بنابراین برای باز و بسته کردن این نوع درب های برقی به ریموت خاصی نیاز است.

استفاده از قفل

از دیگر راهکارهای افزایش امنیت درب برقی استفاده از قفل کتابی است. معمولا در دو طرف درب های برقی از دو جاقفلی استفاده می کنند. این امر امنیت درب برقی را موقع بسته شدن افزایش می دهد. از طرفی استفاده از جاقفلی به هنگام قطع برق امنیت درب را تضمین می کند.

استفاده از دوربین مدار بسته

از دیگر راهکارهای افزایش امنیت درب های برقی استفاده از دوربین مداربسته است. با نصب دوربین مداربسته در بالای درب برقی امنیت آن را چند برابر افزایش می دهید. می توان گفت سارقان زمانی اقدام به سرقت می کنند که امنیت ساختمان پایین باشد.

استفاده از سنسور تشخیص حرکت یک راهکار جهت افزایش امنیت انواع درب اتوماتیک

دیگر نکات مهم جهت افزایش امنیت درب برقی استفاده از سنسور تشخیص حرکت است. سنسور تشخیص حرکت احتمال برخورد خودرو به هنگام عبور از پارکینگ را با درب برقی کاهش می دهد. در واقع استفاده از این نوع سیستم سبب کاهش خطرات جانی و مالی می شود. استفاده از لوازم جانبی درب اتوماتیک برای افزایش امنیت این نوع درب ها بسیار موثر است. شما می توانید لوازم جانبی مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.

 

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *