نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

آشنایی با مکمل بنزین در پراید و نتایج خارق العاده آن

مکمل بنزین در پراید از جمله مواد افزودنی است که امروزه با استقبال چشمگیری از سوی صاحبان این خودرو مواجه شده است. استفاده از این ماده تاثیر خارق العاده ای بر روی عملکرد و کارایی خودرو دارد. با استفاده از این مکمل می توان از هدر رفتن سوخت جلوگیری کرد. اگر می خواهید در کنار افزایش دوام و طول عمر خودروی خود سرعت و شتاب آن را افزایش دهید این محصول را به شما پیشنهاد می کنیم.

مکمل بنزین در پراید
مکمل بنزین در پراید

استفاده از مکمل بنزین در پراید چه تغییراتی در آن به وجود می آورد؟

امروزه شاهد استفاده از خودروی پراید در تمامی نقاط کشور هستیم. به نوعی می توان گفت پراید یک خودرو همه گیر شده است. بنابراین لازم است به صورت اصولی و درست از آن نگهداری شود. یکی از این نکات مهم استفاده از مکمل بنزین است. استفاده از مکمل های بنزینی تاثیر بسیار زیادی در طول عمر و دوام موتور این خودرو دارد. با استفاده از این محصول در کمترین زمان ممکن می توان شاهد آثار بسیار مثبت آن در خودروی خود بود.

یکی از این آثار مثبت کاهش لرزش موتور است. افزایش طول عمر موتور خودرو از دیگر مزیت های مهم و موثر استفاده از این محصول به شمار می آید. با استفاده از این ماده افزودنی شتاب خودرو نیز به طور قابل توجهی افزایش پیدا می کند. از دیگر مزیت ها و نتایج مثبت این محصول کاربردی می توان به کاهش رسوبات سیستم سوخت رسانی اشاره کرد. همچنین این ماده افزودنی باعث پاکسازی محفظه سیلندر می شود. استفاده از مکمل بنزین در پراید نیز باعث افزایش دوام و کارایی انژکتور می گردد. بهتر است بدانید انژکتور یکی از قطعات مهم این خودرو به شمار می آید. با توجه به مزایای ذکر شده می توان گفت استفاده از این محصول تاثیر بسیاری در کارایی خودرو دارد.

استفاده از مکمل بنزین در انواع موتورهای پراید

بهتر است بدانید استفاده از مکمل بنزین در پراید هیچ گونه محدودیتی ندارد. شما می توانید از این ماده افزودنی با خیالی آسوده در پرایدهای کاربراتوری و پرایدهای انژکتوری استفاده نمایید. استفاده از این ماده در هر دو نوع موتور افزایش اکتان بنزین و در نتیجه تقویت موتور را به دنبال دارد. موتورهای پراید با توجه به نوع و سال تولیدی به چهار دسته تقسیم می شوند.

موتورهای کاربراتور تولید تا سال ۱۳۸۱ یکی از این چهار مدل مختلف است. همچنین از دیگر انواع مختلف می توان به موتورهای انژکتور و نیمه انژکتور تولید از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۰ اشاره داشت. دو مدل دیگر نیز عبارتند از: موتورهای تقویت شده hp+ تولید شده از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۲  و موتور یورو چهار تولید شده از سال ۱۳۹۳ تا به الان. برای افزایش کارایی و عملکرد خودرو بهتر است از مکمل های بنزین متناسب با نوع موتور خودرو استفاده کنید.

مزایای استفاده از این ماده افزودنی

بهتر است بدانید استفاده از مکمل بنزین در پراید مزایای بسیار زیادی را به دنبال دارد. افزایش عدد اکتان یکی از این مزایای مهم است. استفاده از این ماده افزودنی قادر است به میزان ۸ واحد درجه اکتان را بالا ببرد. نرخ اکتان عددی است که راندمان سوخت جهت احتراق تحت فشار را نمایش می دهد. در واقع به هر اندازه که عدد اکتان افزایش پیدا کند به همان میزان نیز مقاومت سوخت نسبت به فشرده سازی افزایش پیدا می کند. بد نیست بدانید عدد اکتان سوخت هایی با اکتان بالا  بین ۹۱ تا ۱۰۰ است. محافظت از خوردگی  قطعات داخلی موتور خودرو از دیگر مزیت های استفاده از این محصول می باشد.

از دیگر مزایای استفاده از مکمل بنزین در پراید جلوگیری از چسبندگی دریچه های سوخت است. همچنین با استفاده از این مکمل به راحتی می توانید از سنسورهای مسیر سوخت رسانی پراید محافظت نمایید. از دیگر مزایای مهم و قابل توجه استفاده از این محصول بهینه سازی مصرف سوخت است. از دیگر مزیت های استفاده از این ماده افزودنی می توان به کاهش آلایندگی ماشین اشاره داشت. در ضمن این ماده باعث شست و شوی مسیر سوخت رسانی می شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *