نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل
نیاز مردم - ثبت آگهی رایگان درگوگل

آشنایی با صافکاری pdr و کاربردهای مختلف آن

صافکاری pdr یکی از سریع‌ ترین و مقرون به صرفه ‌ترین روش های صافکاری خودرو است. این روش تحولی نو و مدرن در فرآیند ترمیم بدنه خودرو به شمار می آید. این فرآیند سازگاری بسیار بالایی با محیط زیست دارد. این روش به دلیل مزیت های بسیار زیاد مورد استقبال بسیاری از صاحبان خودرو و صافکاران و تعمیرکاران قرار گرفته است.اگر نیاز به تعمیرکار خودرو در رابطه با صافکاری بدون رنگ داشتین میتونین با نیاز مردم تماس بگیرید.

صافکاری pdr
صافکاری pdr

آشنایی هر چه بیشتر با صافکاری pdr

بهتر است بدانید امروزه کمتر شاهد استفاده از روش های قدیمی جهت صافکاری بدنه خودرو هستیم، زیرا این روش باعث وارد شدن آسیب و صدمه به خودروها می گردد. روش صافکاری pdr (Pointless dent repair) بهترین جایگزین برای روش های قدیمی محسوب می شود. با این روش می توان به راحتی آسیب‌ های جزئی به خودرو را ترمیم کرد. به نوعی می توان گفت با این روش رنگ اصلی و فابریک خودرو به ترمیم نیازی ندارد. با استفاده از این روش دیگر نیازی به رنگ آمیزی مجدد نخواهید داشت. این روش با پر کردن فرورفتگی ‌ها آنها را به حالت اولیه بر می گرداند. عوامل و فاکتورهای متعددی در نتیجه اصلی فرآیند پی دی آرتاثیر گذار هستند.

تجربه و مهارت متخصص یکی از این عوامل مهم و تاثیر گذار به شمار می آید. به هر اندازه که تکنسین و صافکار مهارت و تجربه بالایی داشته باشد به همان میزان نیز نتیجه نهایی کار بهتر است. میزان کشش فلز، محل ضربه، انعطاف پذیری رنگ و اندازه فرورفتگی از دیگر عوامل و فاکتورهایی هستند که میزان موفقیت این روش به آنها بستگی دارد. همچنین این روش در زمان کمتری و با سرعت بالایی انجام نمی شود، زیرا بدنه خودرو به سنباده زدن نیازی ندارد.

برای انجام صافکاری pdr به یکسری دستگاه ها و تجهیزات خاص نیاز می باشد. این فرآیند را می توانید بر روی دو صفحه فولادی و آلومینیومی انجام دهید. استفاده از این روش مزیت های بسیار زیادی به دنبال دارد. وجود این مزایا و قابلیت ها موجب شده است تا امروزه صافکاران از این روش به طور چشمگیری برای ترمیم و رفع فرورفتگی های بدنه خودرو استفاده کنند.

نگاهی بر کاربردهای و موارد استفاده از این روش

بهتر است بدانید صافکاری pdr از کاربردهای مختلفی برخوردار است. از این فرآیند اغلب جهت بر طرف سازی فرورفتگی های کوچک و جزئی استفاده می شود.

آسیب‌ های ایجاد شده به دلیل ضربات ناشی از بارش تگرگ: شما با استفاده از این فرآیند می توانید آسیب های ایجاد شده بر اثر ضربات ناشی از بارش تگرگ را به بهترین شکل برطرف سازید.

صدمات ایجاد شده بر اثر تصادف: از دیگر صدماتی که می توان آنها را با استفاده از این روش برطرف ساخت صدمات ایجاد شده بر اثر تصادف است. در موقع تصادف یکسری فرورفتگی‌ های کوچک بر روی بدنه خودرو و قسمت های مختلف آن ایجاد می شود. این فرورفتگی ها را می توانید با این فرآیند برطرف سازید.

برخورد توپ یا موارد شبیه به آن: از دیگر مواردی که می توان صدمات آن را با استفاده از صافکاری pdr برطرف ساخت برخورد توپ یا موارد شبیه به آن خودرو است.

ضربه خوردن به درب خودرو: ضربه خوردن درب خودرو از دیگر مواردی است که می توان فرورفتگی های آن را با استفاده از صافکاری بدون رنگ ترمیم و تعمیر نمود. در برخی موارد برخورد درب خودرو با درب پارکینگ، درب خودرو با جدول و وسایل نقلیه دیگر شاهد یکسری فرورفتگی ها در آن هستیم. با استفاده از این روش می توان بدون اینکه رنگ خودرو آسیب ببیند آن را تعمیر کرد.

از این فرآیند به منظور کاستن از میزان بتونه در صافکاری های با رنگ به طور چشمگیری استفاده می شود. با این روش می توان فرورفتگی ها و صدمات تمامی قسمت های اتومبیل را از بین برد. این قسمت های مختلف خودرو شامل کاپوت‌ های فیبر‌ کربن، سپرهای پلاستیکی و گلگیرهای فایبرگلاس است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *